Skocz do zawartości

Budowa przyczepki XS – czyli łóżko na kółkach


Skwarek

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, nomadka napisał:

W Czechah jest kilka takich firm i sami Czesi jeżdżą takimi przyczepkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 445
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Właśnie, za granicą widziałem już dawno tego typu przyczepki i to wiele lat temu. U nas specjalnie nie ma wielu entuzjastów a nawet uważają to za dziwadło. Gdy byłem na kempingach to oglądających moją przyczepkę było wielu ale na zasadzie oglądania dziwoląga w cyrku. Panie bo jak to tak bez stołu, stanąć nie można i jak to tu siedzieć tak cały dzień itp. Nieliczni byli prawdziwie zainteresowani i dopytywali o szczegóły. Piszę o tym dlatego bo chyba u nas będą mieli mały zbyt, może wędkarze ale przy eksporcie ten produkt może się utrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nadeszła wiosna, może wkrótce gdzieś z rowerkiem się wybiorę. Trzeba było coś zrobić z wgniotkiem tyłu przyczepy. Podgrzałem i wyprostowałem ale jednak trochę krzywe. Postanowiłem zrobić nakładki - bufory z białego twardego PVC gr.6mm. Narysowałem, wyciąłem i przykleiłem. Jak będzie cieplej to uzupełnię fugi. Może być? ;)

Bufor 1.jpg

Bufor 2.jpg

Edytowane przez Skwarek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Już w zeszłym roku planowałem zrobić półeczki których mi brakowało by odłożyć na czas snu drobne przedmioty, telefon, klucze itp. Teraz korzystając z wrednej pogody zająłem się tym tematem. Długo też nie miałem pomysłu jak to wykonać i do tego by nie przeszkadzały. Zrobiłem lekkie ale mocne, ze sklejki 4mm dopasowane do skosów ścian. Półeczki mają na krawędzi występ by zapobiec spadaniu turlających się przedmiotów ;) . Są przyklejone do ścian klejem jakiego używałem do montażu całej przyczepki i polakierowane caponem jak reszta drewnianych części. Wyszło jak na zdjęciach.

PPółka1.jpg

PPółka2.jpg

PPółka3.jpg

PPółka4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Skwarek napisał:

 Wyszło jak na zdjęciach

dno i metr mułu :winner:

żeby za bardzo nie zachwycać się na Twoimi wyczynami ponarzekam trochę - plecki zamiast z kawałków sklejki mogłeś zrobić w stylu przodów, czyli wyfrezowane ramki

 

przejeżdzałem dziś przez Strzegom i myślałem , że pewnie w śnieżycę coś rzeźbisz :mlot:

 

:piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak nie z braku sklejki bo jeszcze jej mam po tym jak kupiłem na Twoje półeczki, tylko by było we wnętrzu trochę jaśniej. Będziesz przejazdem to wpadnij na kawę ;) zapraszam, telefon masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ pozbyłem się "Peżocika" z hakiem dziś zalegalizowałem hak w Vitarze ale mogę nią ciągać bez hamulca tylko do 400 kg więc pojechałem zważyć moją przyczepkę, gotowa do jazdy z wodą, paliwem i bambetlami ale bez roweru waży 340kg. Więc jest jeszcze zapas. Korzystając z pogody  nie odmówiłem sobie zrobienia małej rundki wokół komina ;) by zobaczyć jak w nowej wersji się jeździ.

nowy hak.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopuszczalna masa całkowita przyczepki jest 540kg , natomiast w dowodzie samochodu nie mam nie mam DMC przyczepy ale maksymalną masę całkowitą 400kg jaką można ciągnąć bez hamulca.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.