Skocz do zawartości

Budowa przyczepki XS – czyli łóżko na kółkach


Skwarek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 445
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Udało się skończyłem, założyłem i fajnie działa ;)  Ruska wtyczka przydała się bo jest biała i z kabelkiem.

Wentylator oczywiście łatwo zdjąć i założyć by dostać się do klamki okna.

Co teraz wymyślić ? ....

WENTYLATOR 1.jpg

WENTYLATOR 2.jpg

WENTYLATOR 3.jpg

WENTYLATOR 4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Skwarek napisał:

Chris_66, blat widziałem - fajny. Widzę, że panelik jest mocno rozwojowy, możesz tam mieć sporo różnych włączników jak w kokpicie pilota ;)  

taki był zamysł z panelem, nie mam pomysłu co tam będzie , ale miejsce jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Święto Pracy ;)  zaczęło padać i wyciągnąłem przyczepkę na deszcz (stała całą noc) by upewnić się co do szczelności zabudowy. Rano widzę na środku mokrą plamę, cieknie okienko dachowe. Zdemontowałem i muszę dać więcej uszczelniacza. Nie chciało mi się usuwać nadmiaru kitu po dokręceniu okna i dałem jak mi się wydawało w sam raz, ale w jednym miejscu jednak za mało. Teraz utopię okienko w uszczelniaczu ;).   Ale ważne, że nic nie cieknie na połączeniach płyt zabudowy.

cieknące okienko.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na duże oknem dachowe potrzeba dwie tuby więc na małe jak użyłeś połowę jednej to za mało by było .

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołożyłem jeszcze pół tubki i ładnie wszędzie wyszły wypływki kleju. Ale tak naprawdę - co zauważyłem późnej, powodem przecieku była moja nieuwaga przed montażem. Otóż niedokładnie zdjąłem przezroczystą  folię ochronną z płyty dachu i mały fragmencik  pozostał pod kołnierzem okna. Odspoił się,  pod nim przedostawała się woda i był przeciek. Już naprawione, polewałem wodą z węża i nic nie cieknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni temu montowałem dwa okna dachowe 40X40 i wystarczyła jedna tuba a może i na trzecie by starczyło, trzeba tylko umiejętnie aplikować w odpowiednich miejscach nie trzeba wcale smarkać na prawo i lewo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, mundek28 napisał:

Dwa dni temu montowałem dwa okna dachowe 40X40 i wystarczyła jedna tuba a może i na trzecie by starczyło, trzeba tylko umiejętnie aplikować w odpowiednich miejscach nie trzeba wcale smarkać na prawo i lewo.

Zgoda, masz rację. To zależy od wprawy, rodzaju powierzchni dachu i typu okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mojej pierwszej niedzielnej wycieczce wyszło parę drobnych niedomagań przyczepki ;)  okazało się, że miałem nie za mocno dokręcone koła, poza tym półka z radiem nie była przykręcona i wysunęła o 5 cm i drzwi po otwarciu uderzają o ścianę przyczepy. Poza tym wszystko OK.

Oczywiście koła i półka już są solidnie umocowane a dla drzwi zamontowałem odboje.

Wykonałem je z gotowych białych odbojów po kilka złotych ale były za niskie więc musiałem dorobić dodatkowe dystanse. Wytoczyłem z kawałka aluminium i polakierowałem by nie straciły metalicznego połysku.

Nie chciałem typowych plastikowych zatrzasków bo są szpetne,  do tego szybko się wycierają i przestają działać.

 

Wyszło jak na zdjęciach.

wycieczka1.jpg

odboje3.jpg

odboje2.jpg

odboje1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, lbuster napisał:

Podoba mi się Twoja dbałość o szczeguły ?

Super :)

umknął Ci mały szczegół :)

8 godzin temu, Skwarek napisał:

Po mojej pierwszej niedzielnej wycieczce wyszło parę drobnych niedomagań przyczepki ;)  okazało się, że miałem nie za mocno dokręcone koła, poza tym półka z radiem nie była przykręcona i wysunęła o 5 cm i drzwi po otwarciu uderzają o ścianę przyczepy. Poza tym wszystko OK.

Oczywiście koła i półka już są solidnie umocowane a dla drzwi zamontowałem odboje.

Wykonałem je z gotowych białych odbojów po kilka złotych ale były za niskie więc musiałem dorobić dodatkowe dystanse. Wytoczyłem z kawałka aluminium i polakierowałem by nie straciły metalicznego połysku.

Nie chciałem typowych plastikowych zatrzasków bo są szpetne,  do tego szybko się wycierają i przestają działać.

 

Wyszło jak na zdjęciach.

wycieczka1.jpg

odboje3.jpg

odboje2.jpg

odboje1.jpg

dobry pomysł, wyglądają lepiej, ,mnie zaciekawiły zawiasy do drzwi, też potrzebuję zrobić jakieś mało rzucające się w oczy. Gdzie takie kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacyjna budowa!!! Zachwycająco wyszła ta przyczepka. Super rozwiązanie z budową ścian z płyt warstwowych. Być może... skopiuję to rozwiązanie ? Moja córka na tyle urosła, że jeszcze tylko najbliższy sezon spędzimy w obecnej budce, a później... Ze Sprintera nic nie będzie, bo mimo że jest prawie gotowy, nie przejdzie przeglądu, więc muszę się go pozbyć. Pozostaje zatem nowa przyczepka, znów mała, aby zmieściła się przy domu. Ale:

- będzie na ramie z kempingówki namiotowej/ składanej- grunt żeby w dokumentach było "kempingowa"- uniknę komplikacji konstrukcji przez budowę wyjmowanej kapsuły;

- będzie miała rozsuwany tył z łazienką;

- kuchnia będzie miała dużą klapę stanowiącą po otwarciu sztywny dach, jak u Ciebie;

- będzie zamontowana markiza po całej długości dachu;

- będzie lodówka kompresorowa 46l;

- solary, poza oknem dachowym, będą zajmowały całą powierzchnię dachu;

- nie będzie szafek pod podłogą- niewygodnie się z nich korzysta po położeniu materaca.

Gratuluję wspaniałego projektu i niezwykle schludnego, profesjonalnego wykonania. Pod względem perfekcji Twoja przyczepka przypomina mi słynnego Astrolinera:

http://tnttt.com/viewtopic.php?f=50&t=61140&start=1440

Brawo!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy ;)

leslaw_rzeszow  nie mam pojęcia z tymi zawiasami, kupiłem używane drzwi dawcę z którego wykonałem moje drzwiczki i tam już były takie fajne zawiasy.

 

2 godziny temu, Bob Duży napisał:

Możesz opisać jak uzyskać prawe/lewe obr? tak dla laika?

Chodzi zapewne o wentylator ?

 

Pozwoliłem sobie opisać jak to się robi.

Zmiana kierunku obrotów wentylatora polega na zamianie miejscami dwóch końcówek podwójnych cewek silnika.

Aby to zrobić wygodnie jest rozmontować wentylator. W tym celu należy zerwać naklejkę pod którą znajduje się oś z pierścieniem osadczym i podkładkami, po ich zdjęciu można wyjąć oś z łopatkami. Później trzeba zdemontować płytkę z cewkami. Wybijamy łożysko porowate w kierunku zdjętej naklejki i cewki z płytką da się wyjąć. Łożysko rozpiera plastikową tulejkę i wybicie go luzuje mocowanie, tak jak kołek rozporowy.

Gdy już mamy płytkę to odnajdujemy na krawędzi płytki układ przypominający klasyczny tranzystor lecz z czterema nóżkami, to on chłonąc swoim ciałem zmienne pole magnetyczne magnesu wirnika steruje cewkami. Nas interesują dwie środkowe nóżki, to one podłączone do cewek sterują silnikiem. Wystarczy je zamienić miejscami by zmienić kierunek obrotów.

 

Dla wygody warto zainstalować przełącznik do zamiany miejsc. Warto przeciąć dwie ścieżki na płytce, do tak uzyskanych czterech końcówek przylutować przewody i wyprowadzić poza wentylator do przełącznika dwubiegunowego. Naszkicowałem schemat przeróbki.

Następnie całość zmontować w odwrotnej kolejności.

 

Większość wentylatorów ma podobną konstrukcję i odnalezienie miejsc przeróbki nie powinno nastręczać kłopotów. Jak będą trudności proszę pytać. Chętnie pomogę

Życzę powodzenia.

 

w1.jpg

w2.jpg

w3.jpg

w4.jpg

w5.jpg

w6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.