Skocz do zawartości

Budowa przyczepki XS – czyli łóżko na kółkach


Skwarek

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, PolariS napisał:

No jest niestety z blisko, ale skoro nie idzie tego już zmienić to daj gniazdo z IP54 co najmniej, a najlepiej z ip 55 np takie.

To gniazdo z linku mi się podoba, zmienię  i już zamówiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 445
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1 minutę temu, Skwarek napisał:

już zamówiłem

Napewno trudniej nalać wody do niego. 

A tak zapytam, gdy wyleje się coś na blat obok zlewu to nie poleci pod niego na całą elektrykę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, PolariS napisał:

A tak zapytam, gdy wyleje się coś na blat obok zlewu to nie poleci pod niego na całą elektrykę?

Nie bo ma przewidzianą plastikową osłonę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.12.2019 o 20:50, PolariS napisał:

No jest niestety z blisko, ale skoro nie idzie tego już zmienić to daj gniazdo z IP54 co najmniej, a najlepiej z ip 55 np takie.

Gniazdo które poleciłeś już zamontowałem, bardzo fajne. To jest gniazdo nablatowe, można je montować poziomo i ma mnóstwo uszczelek, trochę nie pasowało do puszki ale ją podciąłem i jest ok. Dzięki ;), mogę już chlapać.

gniazdo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądając zdjęcie powyżej nasuwa mi się pytanie - jak będziesz wycierał wodę w szczelinach dookoła blatu? Przecież nie ma siły żeby woda się tam nie lała. Czy nie lepiej by było przykleić coś do jednego rantu od strony zlewu tak żeby zakrywało to całą szczelinę? Rozumiem, że blat ten musi być podnoszony, bo masz elektrykę pod spodem - dlatego piszę o przyklejeniu czegoś jednostronnie tak - żeby można było to przyklejone coś podnosić razem z blatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jarekvolvo napisał:

Okienko :):)

Aaaach, odetchnąłem z ulgą i nabrałem powietrza :)

Teraz to ma życie 

Zamontowałem  właśnie dlatego byś mógł już oddychać pełną piersią ?

 

5 godzin temu, kalapan napisał:

Czy nie lepiej by było przykleić coś do jednego rantu od strony zlewu tak żeby zakrywało to całą szczelinę?

Masz rację, myślałem o tym już wcześniej. Rozważałem kilka wariantów od silikonu oddzielonego od blatu, jakieś uszczelki gumowe, pasek plastiku czy aluminium po żywicę epoksydową. Jeszcze nic mi nie wpadło w oko. Szczelina ma 3mm tak jak frez i jest na tyle duża bo drażni a mała by coś łatwo tam wstawić. Ale pewnie coś wymyślę, mam na to prawie całą zimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, filipert napisał:

A może te dwa blaty pokryj kolejnymi wyciętymi +1cm rantu. Wtedy dasz dookoła mini uszczelkę i nic nie zacieknie

Mogła by być cienka sklejka, metal, tworzywo... 

Dobry pomysł lecz chcę spróbować wypełnić szczelinę, jeśli chodzi o samą szczelność to nie problem taki rant można zrobić pod blatem i taki jest tylko wymaga uzupełnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem  bardziej urządzać kajutę. Powycinałem kilka deseczek i pomału sklejam małą podręczną półkę w tym samym stylu co reszta mebelków. Trochę schowek, trochę półka, trochę audio.

półka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blat kuchni ze sklejki jest pomalowany lakierem ?

A co ze ścianką , tam gdzie mamy gniazdko ? Czy tam jest surowa sklejka. Jak jest to jest ryzyko zachlapania  wodą i po krótkim czasie będą zacieki ,które już zostaną na zawsze. Może je zabezpieczyć olejem do drewna. 

Robiłem sobie stół do garażu i szuflady ze sklejki malnąłem olejem. Bardzo fajnie się to nanosi  i efekt bardzo przyjemny dla oka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maras napisał:

Blat kuchni ze sklejki jest pomalowany lakierem ?

A co ze ścianką , tam gdzie mamy gniazdko ? Czy tam jest surowa sklejka. Jak jest to jest ryzyko zachlapania  wodą i po krótkim czasie będą zacieki ,które już zostaną na zawsze. Może je zabezpieczyć olejem do drewna. 

Robiłem sobie stół do garażu i szuflady ze sklejki malnąłem olejem. Bardzo fajnie się to nanosi  i efekt bardzo przyjemny dla oka. 

Tak blat kuchni jest pomalowany lakierem chemoutwardzalnym a ścianka jeszcze nie. Tak naprawdę nie wiem jeszcze co z tą ścianką zrobię, ale napewno  jakoś zabezpieczę. Trochę myślałem nad płytą z ikei https://www.ikea.com/pl/pl/p/lysekil-panel-scienny-2str-kolor-mosiadzu-stalowy-20335120/

mam taką na stole w kamperze i jest ok lub jakiś lakier albo ten olej. Muszę się tym zająć bo i tak chcę ukryć kable w lewym rogu kuchenki.

Z innej beczki to bez małego ołowiu się mi chyba nie uda. Uruchamiałem teraz to chińskie webasto i mój zasilacz a właściwie przetwornica czasem nie nadąża z prądem. W krótkim  czasie rozruchu i gaszenia pieca włącza się elektryczna świeca żarowa, by na początek doprowadzić do zapłonu i na koniec by dopalić resztki. W tym krótkim czasie brakuje prądu, napięcie spada i klops. Na początek podłączyłem superkondensatory, było lepiej ale też do bani. Zamontowałem akumulatorek od kosiarki 6Ah i pomogło jak ręką odjął. Piec hula jak trzeba. W czasie normalnej pracy pieca już nie ma takiego apetytu na prąd  i zasilacz spokojnie daje radę obsłużyć piec, lodówkę i światło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Półka oszlifowana, polakierowana matowo i zamontowane malutkie głośniczki 8cm. Wydają się nędzne ale właśnie je przesłuchałem i jak się spodziewałem rewelacja. Zrobiłem kiedyś kolumienki ściśle według wzoru https://www.diy-hifi-forum.eu/forum/showthread.php?3407-A4-ein-Selbstversuch-zum-Wiedereinstieg

i byłem nimi zachwycony, że takie maluchy mają tyle możliwości i nie potrzeba żadnego suba. Postanowiłem je wkomponować w moją półkę, no i są małe i niepozorne.

Teraz czekam na trochę elektroniki by je mieć czym napędzić w przyczepce i wtedy półkę zamontuję. Nie chcę montować żadnego radia samochodowego tylko coś prostszego i pobierającego mniej prądu.

Maluchy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.