Skocz do zawartości

Budowa przyczepki XS – czyli łóżko na kółkach


Skwarek

Rekomendowane odpowiedzi

Suzuki Vitara 2019, widziałem haki na lata 03/2015 - 9 / 2018 i nie wiem czy są do nowszych modeli. Głównie chodzi o elektrykę bo mechanicznie to chyba to samo.

Aaa, widzę że są ;)

Edytowane przez Skwarek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 445
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

10 godzin temu, filipert napisał:

Masterhak

lokalny renomowany producent

znam, używam, polecam

Dzięki, oglądałem, niedrogie lecz nie ma w ofercie mojego rocznika i nawet modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Skwarek napisał:

nie ma w ofercie mojego rocznika i nawet model

To fachowcy od dobrej roboty w stali ale marketing kuleje ;)

Mają praktycznie wszystko ale trzeba zadzwonić i dopytać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, filipert napisał:

Mają praktycznie wszystko ale trzeba zadzwonić i dopytać

Jutro popytam tu i tam, no i w swoim serwisie, jak to się ma do gwarancji auta.

 

Tymczasem idę ogarnąć, puki pamiętam co do czego,  te wczoraj poprzewlekane kable ;)

kable.jpg

Edytowane przez Skwarek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uporałem się z kablami, wszystkie  podłączone, upięte w wiązki i działa na razie na raty bo mam tylko jeden bezpiecznik i go przekładam ;). Panel sterowania też działa. Od góry wyłącznik główny, niżej stan akumulatora (pełny), u dołu włączniki światła kuchennego (pod szafkami i górne), oraz zielony od pompy. Nie robiłem żadnych obciachowych opisów bo to proste do zapamiętania. Mogę już poodkurzać i podłączyć hydraulikę do zlewu.

kable pod blatem.jpg

panel sterowania.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że ta kuchenka grzeje się dość znacznie przy dłuższym gotowaniu. Warto może dać jakąś podstawkę z blachy na blat ..;)

 A, i  - qurcze - gniazdko tuż przy "wodzie"..... ?     

 Sooorki, że sie czepiam :) :) :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda miodzio :)

Fajna kuchenka, czy dobrze widzę, że ramiona "rusztu" są na tyle blisko, że nawet kawiarkę da się tam postawić? Co to za marka?

I jeszcze muszę się czepić (sorry ale na szczerość zawsze można u mnie liczyć ;) ) - razi mnie gniazdo tuż przy zlewie. Jak już tak jest to chociaż bryzgoszczelne może?

edit:

@jarekvolvo był szybszy z czepianiem ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojj, z kawiarką bez krzyżyka na ruszt może być marnie. Ten ruszt jest cienki i dość szeroko rozstawiony - chyba, że kawiarka "duża", na więcej niż cztery filiżanki.. . 

 Dlatego ja od lat używam takiej :

https://allegro.pl/oferta/palnik-turystyczny-z-piezo-zapalaczem-kartusz-7572248334

Ramionka sie składają i da się postawić nawet mały, blaszany kubek. i miejsca zajmuje 1/4 tego, co "płaska".. ;) 

Edytowane przez jarekvolvo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czułem, że gniazdko zostanie poddane krytyce, też mi się nie podoba ale tak ma być bo puszka za ścianą kolidowała by z moimi planami. Ale bez przesady nie będę aż tak strasznie chlapał wodą by ja zalać. Nie jest znowu tak blisko, zdjęcie trochę spłaszcza odległość. Gumiaków nie będę tam mył a z resztą już go nie przestawię.

17 minut temu, filipert napisał:

Fajna kuchenka, czy dobrze widzę, że ramiona "rusztu" są na tyle blisko, że nawet kawiarkę da się tam postawić? Co to za marka?

Kuchenka ta https://allegro.pl/oferta/kuchenka-turystyczna-gazowa-ceramiczna-zarowa-4nab-7707339840?reco_id=fa51ff39-19ee-11ea-b71d-6cc2173ae3d0&sid=f8bddad5d737919e6c726c989b66bdbe96499e13bc806f55bd0c404f69ac7020

zaniepokojony poszedłem sprawdzić co z tą kawiarką, da się postawić ale krzyżyk by się przydał, się kupi.

Jeśli chodzi o elektrownię to jest osłona i może jeszcze coś dorobię, pomyślę.

 

Kawiarka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Skwarek napisał:

nie będę aż tak strasznie chlapał wodą by ja zalać. Nie jest znowu tak blisko, zdjęcie trochę spłaszcza odległość.

No jest niestety z blisko, ale skoro nie idzie tego już zmienić to daj gniazdo z IP54 co najmniej, a najlepiej z ip 55 np takie.

 

I tak jeszcze sobie patrzę, zbiornik na wodę trochę blisko całej elektryki, istnieje też ryzyko że jak coś Ci się rozleje to wpłynie pod blat i sobie pohula po całym sterowaniu? 

Edytowane przez PolariS (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Skwarek napisał:

Kuchnia ciekawa z tą ceramiką, mocy nie widzę ale raczej będzie 2-3 kW. Taki chyba Mercedes turystyczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślę nad tym gniazdem, dzięki. To co widać na zdjęciu to nie jest zbiornik wody lecz bak na olej napędowy do ogrzewania. Zbiornik wody jest z drugiej strony nisko pod lodówką. Elektryka jest wysoko nad podłogą i rozlana woda jej nie zagraża, co najwyżej ochlapanie, od tego będzie osłonięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.