Skocz do zawartości

Scenic 1,3 tce 160KM jaka przyczepa ?


Cichy56

Rekomendowane odpowiedzi

Jacek w którym miejscu napisałem że to była średnia prędkość? Mój test polegał na zatankowaniu do pełna dojechaniu do S5 ( ok 25km) później S5 (ok200km) i powrót (25km). Na S5 prędkość 90-95 średniej prędkości nie zanotowałem bo nie myślałem że to ważne za co bardzo Cię przepraszam i obiecuję na przyszłość się poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

13 minut temu, golob napisał:

Generalnie bardzo fajnie wygląda to spalanie w Scenicu TCe 160KM, 5L ze średnią 50km to ogólnie rewelacja. To automat?

Nie to manual ,ale to 5l to jazda poza miastem niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek w którym miejscu napisałem że to była średnia prędkość? Mój test polegał na zatankowaniu do pełna dojechaniu do S5 ( ok 25km) później S5 (ok200km) i powrót (25km). Na S5 prędkość 90-95 średniej prędkości nie zanotowałem bo nie myślałem że to ważne za co bardzo Cię przepraszam i obiecuję na przyszłość się poprawić.
Wybaczam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Cichy56 napisał:

Jacek w którym miejscu napisałem że to była średnia prędkość? Mój test polegał na zatankowaniu do pełna dojechaniu do S5 ( ok 25km) później S5 (ok200km) i powrót (25km). Na S5 prędkość 90-95 średniej prędkości nie zanotowałem bo nie myślałem że to ważne za co bardzo Cię przepraszam i obiecuję na przyszłość się poprawić.

Tylko to jest żadna miara spalania. Jak wymieniłem budę na szerszą, tzn 250cm vs 230 i wracałem po zakupie do domu to jak byłem zachwycony spalaniem, wyszło 10,2 ze autostrady przy tempomacie na 100. Też 200km. Ale co z tego, jak jechałem z wiatrem. A jak już następny raz jechałem tą samą autostradą pod wiatr to wyszło 15L. Ogólnie średnią mam ok 12-13. A takie pojedyncze odcinki to żadna miara. Tak samo jakby ktoś powiedział, że jemu auto pali 0, bo jechał z górki na biegu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, jacekzoo napisał:

Tylko to jest żadna miara spalania. Jak wymieniłem budę na szerszą, tzn 250cm vs 230 i wracałem po zakupie do domu to jak byłem zachwycony spalaniem, wyszło 10,2 ze autostrady przy tempomacie na 100. Też 200km. Ale co z tego, jak jechałem z wiatrem. A jak już następny raz jechałem tą samą autostradą pod wiatr to wyszło 15L. Ogólnie średnią mam ok 12-13. A takie pojedyncze odcinki to żadna miara. Tak samo jakby ktoś powiedział, że jemu auto pali 0, bo jechał z górki na biegu...

Zgoda tylko że ja jechałem w dwie strony do Poznania i z powrotem bo to był test a nie wyjazd nad morze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moj pali tyle, ile wleję :-] piszecie tutaj o wynikach od 8 do 13, a nawet więcej,  a malo kto wspomina o prędkości, ładunku i innych czynnikach. Mi z przyczepą pali od 9.5 do 15, w zależności od pierdyliarda czynników i specjalnie nie widzę sensu pisania "a moj pali tyle..." z dokładnością do 0.1. Przecież to bez sensu. Dziś spali 8, bo będę mieć wiatr w plecy, pusty bagaznik i pustą budę i będę się snuć krajowkami, a za jutro doładuję przyczepę i holownik, będę mieć pod wiatr i do tego autostradę i 110 na tempomacie + mnóstwo pagórków i wyjedzie 14.5 ;)

A spalanie w scenicu z silnikiem 1.3 rzędu 5l nie jest jakimś cudownym wynikiem, moja fura, z klasycznym automatem, zdecydowanie większą masą własną, 4x4, sinikiem prawie dwa razy większym (2.4) przy takich warunkach jak podane (90-95) schodzi do 6l i to nie chwilowo, a sprawdzone na przeleceniu calej Finlandii zgodnie z przepisami, łącznie z boxem na dachu. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuszne uwagi, każdy się chce pochwalić, też schodzę z cepą do 9 jak dobrze wiatr wieje i turlanie, pod wiatr z pełnym obciążeniem, w tempo i po pagórkowatym terenie (nie po górach) na tempomacie i z bambetlami na dachu (rowery, kajak lub box) i na tyle cepy (rowery) może być i 14,5. Że średnio wyjdzie 11-12 litrów, to inna "bajka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czas na podsumowanie przydatności Scenica do holowania przyczepy kempingowej. W czasie podróży do Włoch spisywał się super. Jazda po płaskim na 6 biegu w górach 5. Spalanie niższe od AR Stelvio o ok 3l a miałem na bagażniku z tyłu przyczepy 2 rowery elektryczne. 1664954250436.jpg.79c598bbf22409f712213c2764337d92.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wygląda na to że ten silnik się im udał bo nie słychać narzekania. Jechało się dobrze jedynie przez rowery z tyłu zwiększyła się tendencja do bujania przy większych prędkościach mimo odpowiedniego nacisku na hak.1662729558522.jpg.e933609444b75b662f14b225196eb95a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te diesle do ciągnięcia przyczep są przereklamowane. Nie ma to jak porządny silnik benzynowy 1,3 który ma sprawność nieporównywalnie większą niż Diesel. Nie dość że elastyczny to spala jak by nic na ogonie nie było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Commander napisał:

Zaczynam coraz bardziej spoglądać na Dustera z tym silnikiem jako drugie auto w domu...

Bierz, póki jeszcze są dostępne. Nie wiadomo co ekodebile znowu wymyślą :klnie:

Ja na razie narzekam tylko na wycie wariatora zmiennych faz rozrządu. Nie wiem jak jest w ośce czy Renówce ( lepsze wyciszenie :hmm: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.