Skocz do zawartości

Scenic 1,3 tce 160KM jaka przyczepa ?


Cichy56

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, golob napisał:

Fajny zestaw!

Chociaz DMC tej wersji (mocnej i z 4x4) dość niskie jest (wiem że Tobie to pasowało pod zmieszczenie się w 3500, ale jak ktoś chce np. 2000kg ciągać to mało) ale kojarze że po jezdzie próbnej pisałeś że niektóre rzeczy lepsze w Scenicu.

Przejrzyj katalog AL-KO, tam są przeróżne wersje UN, gruby katalog, kiedyś przeglądałem, może da się dobrać jakąś wersje UN o innym kształcie tak aby zrobić osiągnąć takie obniżenie.

Masa jest niska bo dużo jest blach i elementów z aluminium. Maksymalna masa przyczepy 2300 w przypadku opcji fabrycznego haka. Scenic będzie jako limuzyna a Stelvio do przyczepy ?. Przejrzałem katalog i znalazłem takie dystanse.20200827_175130.thumb.jpg.d9e6b85b7ad8f551dbe862dbde0f2137.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

3 minuty temu, Cichy56 napisał:

Przejrzałem katalog i znalazłem takie dystanse.

No właśnie, to teraz uderzaj do jakiegos przedstawiciela/dystrybutora Al-ko, nie powinno to być jakies kosmicznie drogie.

4 minuty temu, Cichy56 napisał:

Masa jest niska bo dużo jest blach i elementów z aluminium

Racja, chyba nawet wał jest karbonowy jak w Gulia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, dudek_t napisał:

Cichy, jak już trochę pojezdzisz to napisz proszę o wrażeniach z holowaniach Stelvio ?

Plany wyjazdowe na ten rok nam niestety posypały i najbliższy wyjazd to skandynawia w czerwcu.☹️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
28 minut temu, jacekzoo napisał:

To może po prostu masz za bardzo przeładowany przód przyczepy. Nie rozumiem zamysłu stosowania takich wynalazków

Przód był za wysoko i bałem się że uszkodzę tył na nierównościach w terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jacekzoo napisał:

Ale jakiś powód musiał być, haki są wg jakiejś normy na jednakowej wysokości

Skoro al-ko produkuje takie dystanse o różnych wysokościach to widać takie przypadki się zdarzają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła oryginalne zawieszenie też w porządku wysokość przyczepy 198cm jak w danych technicznych. Na forum były przypadki przerabiania haka ze względu na wysokość więc nie zawsze jest idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Cichy56 napisał:

Dystanse 2cm zamontowane teraz po załadowaniu butli z gazem , akumulatora i wody jest idealnie

nie przeszkadza to dźwigni hamulca ręcznego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 27.08.2020 o 17:21, dudek_t napisał:

Cichy, jak już trochę pojezdzisz to napisz proszę o wrażeniach z holowaniach Stelvio ?

Zrobiłem mały test holowania Stelvio i spalanie wyniosło 11,8l  co wydaje się trochę dużo bo na takiej samej trasie i przy takich samych prędkościach Scenic 1,3 zużył 8,6l. Ale poza tym same plusy bo przyczepy nie czuć , skrzynia automatyczna bajka ,tempomat adaptacyjny działa płynnie o wiele lepiej niż w Scenicu. 20201202_093301.thumb.jpg.5455140201f5757e672efe0892ecc5b0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.