Skocz do zawartości

Scenic 1,3 tce 160KM jaka przyczepa ?


Cichy56

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ sprzedałem kamperka zastanawiam się nad powrotem do przyczepki. W zeszłym roku kupiłem nowego scenica 1,3 benzyna no i teraz nie zmienię holownika. Pytanie jest czy ktoś ma doświadczenie w holowaniu z tym silnikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja bym szukał czegoś do 1500kg DMC i około 7m długości całkowitej  

Jezeli to jest taki Scenik jak Jacka to on ma krótki zwis z tylu. Moim zdaniem do przyczepy w sam raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek00 napisał:

Nie powinno być źle

Tylko zużycie paliwa prawdopodobnie Cię mocno rozczaruje. Jestem ciekaw ile to będzie palić w zestawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zużycie paliwa prawdopodobnie Cię mocno rozczaruje. Jestem ciekaw ile to będzie palić w zestawie.
Do tego mały Bąk i konieczność częstego tankowania.
Ja bym szukał czegoś do 1500kg DMC i około 7m długości całkowitej  
Jezeli to jest taki Scenik jak Jacka to on ma krótki zwis z tylu. Moim zdaniem do przyczepy w sam raz
Tylko u mnie jest 1.6 dCi i faktycznie całkiem przyjemnie się tym holuje. Myślę, że dla mojego silnika i auta to faktycznie 1500 to maks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Astra 1.6t 180KM, ze wspomnianą wcześniej przyczepą, paliła okolice 15L benzyny

Wiec chyba nie będzie tragedii

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Cichy56 napisał:

Wiesz może jaki miał silnik? Bo jak benzyna to szacun za odwagę.

Dlaczego szacun? Towcar.info pokazuje, że ten silnik powinien sobie spokojnie dać radę z budą 1300 i 1500.  Oczywiście 1.3 TCe ma raptem 260 Nm, ale do przyczepy 1300 nadałby się idealnie.

Poniżej porównanie 1.6 dCi (taki mam) z 1.3 TCe z przyczepą o wadze 1500 kg. 

image.thumb.png.0c2d911e4e46052e4d567a8b8282ca07.png

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że sobie da radę to możliwe. Bardziej mnie martwi trwałość tego silnika pod takim obciążeniem. Jestem też ciekaw hamowania silnikiem o takiej pojemności np w Alpach. Przy okazji pytanie do Jacka : jaki masz hak przykręcany czy automatyczny, czy były jakieś problemy przy montażu , jaki koszt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Cichy56 napisał:

To że sobie da radę to możliwe. Bardziej mnie martwi trwałość tego silnika pod takim obciążeniem.

Tego dowiesz się za parę lat ;) 1.2 do najlepszych jednostek nie należały. 1.3 TCe to nowy silnik więc za wiele o nim się powiedzieć nie da.

31 minut temu, Cichy56 napisał:

 Przy okazji pytanie do Jacka : jaki masz hak przykręcany czy automatyczny,

Hak mam oryginalny Renault. Robi im je Bosal. Jest powiedzmy "półautomatyczny". To znaczy jest on chowany pod zderzakiem, a wyciąga się go zwalniając linkę. Tutaj na filmie ktoś go prezentuje - u mnie jest taki sam. Generalnie bardzo wygodna sprawa.

 

34 minuty temu, Cichy56 napisał:

czy były jakieś problemy przy montażu , 

Nie mam pojęcia. Hak mi montowali w ASO przed odbiorem auta. 

Cytat

jaki koszt ?

Chyba 3700 brutto on kosztuje i to bez wiązki do zasilania lodówki, to jeszcze parę złotych. Piszę chyba, bo hak jak i montaż udało mi się wytargować za darmo - dorzucili mi go gratis do auta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.