Skocz do zawartości

Scenic 1,3 tce 160KM jaka przyczepa ?


Cichy56

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem oryginalną wiązkę z modułem za 550 plus 140 za aktywację w aso. Dodatkowy moduł do lodówki kosztuje ok.200 ale chyba nie będę montował bo na 12v u mnie nie działa. Poprzedni właściciel chyba coś kombinował bo od świateł pozycyjnych idą przewody przez ścianę za lodówkę i nie ma jak tam zajrzeć. We wtyczce mam podłączone 12 przewodów i jak podawałem napięcie na poszczególne  piny to wszystko działa łącznie z ładowaniem akumulatora przyczepy tylko nie lodówka. Jak ktoś ma pomysł co zrobić to proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1 godzinę temu, Cichy56 napisał:

Jak ktoś ma pomysł co zrobić to proszę o radę.

Akurat z lodówka jest najprościej bo jest odseparowana od reszty instalacji. Podpinasz bezpośrednio pod 10 i 11 PIN  ( przez bezpiecznik ). I wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny jest ten świat - naprawdę. U mnie zamówiłem hak i wszystko jest, jak należy. Nawet przez myśl mi nie przeszło, by mogło być inaczej :look: Przecież to jest standard, dobrze opisany, samochody na bank są przystosowane do 13 pin, nie wierzę, że serwisant w ASO ciągnie nową linię do akumulatora :mlot: Chyba po prostu większość użytkowników nie korzysta z dodatkowych kabli i serwisantom nie chcę się wpiąć dodatkowej linii/kostki lub jak zwykle chodzi o money.

Tak więc jest to zła wiadomość dla nas karawaningowców. Kupując dość świeży, używany samochód z 13 pin najprawdopodobniej nie będzie nam działała lodówka i oświetlenie z samochodu :( Bezsens.

14 godzin temu, Cichy56 napisał:

na 12v u mnie nie działa.

Nie działa przez brak instalacji w przyczepie czy przez problem w lodówce? Jak instalacja to tak jak Bumerang napisał:

 

12 godzin temu, BUMERANG napisał:

Podpinasz bezpośrednio pod 10 i 11 PIN  ( przez bezpiecznik ). I wszystko.

 

14 godzin temu, Cichy56 napisał:

Poprzedni właściciel chyba coś kombinował bo od świateł pozycyjnych idą przewody przez ścianę za lodówkę i nie ma jak tam zajrzeć.

U mnie za lodówką jest obrysówka przyczepy - może i u Ciebie też tam jest światło obrysowe, co by tłumaczyło połączenie ze światłami pozycyjnymi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem pod piny 10 i 11 akumulator plus duży prostownik bestera i lodówka ruszyła. Szału nie ma , po dwóch  godzinach w zamrażalniku temperatura spadła z 7 do -4 stopni a w lodówce bez zmian. Nie wiem czy warto rozbudowywać instalację w samochodzie. Do podłączenia świateł był przewód i wystarczyło włożyć bezpiecznik w skrzynce. Natomiast według instrukcji  do pinów 9 i 10 trzeba dołożyć moduł i przewody do akumulatora. Te przewody od świateł pozycyjnych nadal są dla mnie zagadką bo obrysówek u mnie nie ma i nic się nie włącza jak się świecą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Cichy56 napisał:

Szału nie ma , po dwóch  godzinach w zamrażalniku temperatura spadła z 7 do -4 stopni a w lodówce bez zmian.

Grzałka 12V jest najmniej wydajna, jednak jest idealna do podtrzymania temperatury podczas przejazdów - ja nie wyobrażam sobie przemieszczania się bez tej opcji (zamrożone mięso, zimne pifko na miejscu).

16 godzin temu, Cichy56 napisał:

Nie wiem czy warto rozbudowywać instalację w samochodzie.

Nie wiem, co kto potrzebuje, dla mnie musi być j.w.

16 godzin temu, Cichy56 napisał:

Te przewody od świateł pozycyjnych nadal są dla mnie zagadką bo obrysówek u mnie nie ma i nic się nie włącza jak się świecą.

A to to co? Odblaski?

image.thumb.png.a549be37629b1a69525f21d84a48af9d.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż taki odważny to ja nie jestem. Lodówkę mam na tylnej ścianie i myślę że tam będą za silne zawirowania powietrza. Jak testowałem instalację gazową i był silny wiatr to gasł palnik w bojlerze mający wylot z boku. Nawiasem mówiąc to piec gazowy też ma wlot i wylot z boku (pewnie przez podnoszony dach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

No i jest nowy holownik Alfa Romeo Stelvio 2.0 280KM.  Musiał być 19 rok bo ma dmc 2300 a 20 rocznik już 2350kg. Hak zamontowany , kilka razy zwracałem uwagę że ma być aktywnych 12 pinów  w gnieździe i po przyjeździe do domu oczywiście lodówka i światło w przyczepie nie działa ?.

20200826_152156.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, borek6 napisał:

Dyszla nie wyrwij emoji16.png mocna maszyna, gratulacje !


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dzięki. Podoba mi się w nim że napęd jest na tył a przód dołączany automatycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Commander napisał:

Cichy... piękna ta przyczepka. Cudo.

A z holownikiem to już pojechałeś w kosmos... Gratulacje.

Dzięki nie spodziewałem się takich zachwytów. Żeby nie było tak różowo to aby zmieścić się z wysokością poniżej 2m zawieszenie jest bardzo niskie i strach zjeżdżać z asfaltu. Dodatkowo w każdym holowniku hak jest za wysoko i może szorować tyłem w terenie. Zastanawiam się czy jest możliwość montażu dystansów między najazd a dyszel by obniżyć przód przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny zestaw!

Chociaz DMC tej wersji (mocnej i z 4x4) dość niskie jest (wiem że Tobie to pasowało pod zmieszczenie się w 3500, ale jak ktoś chce np. 2000kg ciągać to mało) ale kojarze że po jezdzie próbnej pisałeś że niektóre rzeczy lepsze w Scenicu.

20 minut temu, Cichy56 napisał:

Zastanawiam się czy jest możliwość montażu dystansów między najazd a dyszel by obniżyć przód przyczepy.

Przejrzyj katalog AL-KO, tam są przeróżne wersje UN, gruby katalog, kiedyś przeglądałem, może da się dobrać jakąś wersje UN o innym kształcie tak aby zrobić osiągnąć takie obniżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.