Skocz do zawartości

Scenic 1,3 tce 160KM jaka przyczepa ?


Cichy56

Rekomendowane odpowiedzi

Alfa w benzynie? Weź pod uwagę masę samego auta, napęd na 4 koła... ale i moc podczas samego przyspieszania z przyczepą. Mój Kodiaq z przyczepa 1300 dmc bierze 13


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No tak... zapomniałem, że Ty masz tego czerwonokrwistego w benzynie. Przepraszam i już się nie odzywam 

Spoko, to ja sadze ze jakbym podpiął taką z 2000 DMC to by chlupał 15-16.

W przyszłości planuje taką 1700-1800 DMC. Zobaczymy jaki będzie wynik.

A Skodzina solo to tez 11 weźmie po mieście w trasie 8-9 wiec tragedii nie ma


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Cichy56 napisał:

Podejrzewam że Stelvio z przyczepą 2000 dmc paliłoby ze 20l bo to oszczędny samochód nie jest. Ciekawe czy można by założyć gaz. 

chyba kupując dwulitrowego wyżyłowanego benzynowego  suva z 4x4 nie spodziewałeś się oszczędności  w stosunku do 1,3 tce ? :lol:

11,8 z budą to bardzo dobry wynik tyle że żeby uśrednić spalanie z budą trzeba przejechać parę tyś km wystarczy jazda bez wiatru vs pod wiatr i różnice w spalaniu na tej samej trasie mogą wynieść nawet 30 %.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbo benzyna jest duzo wrażliwsza na styl jazdy i na przeróżne warunki w porównaniu do turbo diesla. Widać to i w jeździe solo i w jedzie z przyczepą, te odchylenia od średniej potrafią być dużo większe. Np. jadąc tą samą trasę, niby w podobnych warunkach, niby średnia prędkość z komputera zbliżona, ale można jechać bardziej agresywnie i spalanie dużo większe, albo np. tempomat adaptacyjny ustawiony na sport, który po zwolnieniu przyspiesza ostro, wyraźnie podnosi spalanie. 

Ogólnie 11,8 całkiem dobry wynik, choć fakt że ta budka Trigano jest niska i opory powinny być mniejsze, ale obstawiam że jak pojeździsz więcej to te spalania będziesz miał pewnie w jakimś zakresie 10-13, zależnie od trasy i warunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie narzekam tylko przedstawiam fakty dla chcących kupić to auto .Stelvio 2.0 280KM to jest sportowy suv i moim zdaniem do przyczepy nadaje się średnio ze względu na zużycie paliwa chyba że z dieslem. Moja przyczepka ma ścianę czołową 2x2m to co by było przy 2,5x 2,7m i jeszcze góry albo wiatr. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wiem o co dyskusja? Takie spalanie to jest normalne spalanie dla budy. To mój diesel z budą tyle pali, a jak pod wiatr to i potrafi 13-14 wziąć. A spalanie rzędu 8,6? Nie wiem jak to trzeba jechać, żeby tyle z budą spalił. Może 60/h na tempomacie :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test zrobiony w większości na S5 przy prędkości 90-95 i w przypadku Scenica tankowanie pod korek przed i po. A solo spalanie od ostatniego tankowania wynosi:1606997218359.thumb.jpg.bcee02775a827ef97b9c5766ab53a99b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Test zrobiony w większości na S5 przy prędkości 90-95

 

Chcesz powiedzieć, że Scenic z budą pali Ci 8.5l przy średniej prędkości 90-95 km/h? Przecież żeby mieć taką średnia prędkośc musiałbyś non stop lecieć 110-120 km/h. Cudów nie ma żeby Ci tyle spalił przy takiej średniej prędkości, no chyba że to spalanie chwilowe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jacek00 napisał:

 

 

 

 

 

Chcesz powiedzieć, że Scenic z budą pali Ci 8.5l przy średniej prędkości 90-95 km/h? Przecież żeby mieć taką średnia prędkośc musiałbyś non stop lecieć 110-120 km/h. Cudów nie ma żeby Ci tyle spalił przy takiej średniej prędkości, no chyba że to spalanie chwilowe

 

Przecież napisałem 90-95 a nie 110-120.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Cichy56 napisał:

Przecież napisałem 90-95 a nie 110-120.

No ale żeby mieć średnią rzędu 90-95 to trzeba jechać 110-120. Jak będziesz jechał w okolicach 90-95 km/h to będziesz mieć średnią na poziomie 70-75 km/h. 

O tym ile pali w danej chwili nie ma sensu pisać, średnia prędkość to właśnie najistotniejszy parametr przy ocenie średniego spalania. Dokładnie jak na obrazku powyżej - masz średnie spalanie 5.0 przy średniej prędkości 50 km/h.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.