Skocz do zawartości

Scenic 1,3 tce 160KM jaka przyczepa ?


Cichy56

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dziękuję. Pierwszy raz widzę taki hak z gniazdkiem - super. Cena trochę  wysoka ,szkoda że nie byłeś ze mną przy kupnie też bym miał hak gratis?. Myślę o przyczepie dla dwojga do objazdówek ale ciężko znaleźć coś małego i ładnego. Podoba mi się Hobby 390 ontour i 440 de Luxe Edition (ta mi się nie zmieści w garażu) ale czytając forum to nie mają dobrej opinii. Myślę żeby podjechać do Poznania we wrześniu na targi tylko nie wiem czy takie małe też wystawiają. Bo jak przyjadą z tym co dilerzy mają na stanie to szkoda jechać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

14 minut temu, Cichy56 napisał:

Bardzo dziękuję. Pierwszy raz widzę taki hak z gniazdkiem - super. Cena trochę  wysoka ,szkoda że nie byłeś ze mną przy kupnie też bym miał hak gratis?.

Negocjuj, może dadzą Ci jakąś zniżkę. Wg cennika to koszty są takie:

  • Składany hak holowniczy, nr. 8201630469, cena: 3199,00 zł
  • Wiązka do składanego haka holowniczego — 13-biegunowa, nr. 8201727313, cena: 549,00 zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Do tego trzeba doliczyć  moduł i 1tys montaż i może 10 procent rabatu to ja dziękuję. Zamontuję sam tylko jak patrzyłem to belka haka jest przykręcana do boku podłużnicy która jest pokryta mastyką i ciekawe czy ją zeskrobali i teraz może to rdzewieć czy przykręcili na wierzch i może się to luzować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Cichy56 napisał:

Do tego trzeba doliczyć  moduł i 1tys montaż i może 10 procent rabatu to ja dziękuję. Zamontuję sam tylko jak patrzyłem to belka haka jest przykręcana do boku podłużnicy która jest pokryta mastyką i ciekawe czy ją zeskrobali i teraz może to rdzewieć czy przykręcili na wierzch i może się to luzować. 

Moduł jest chyba razem z wiązką. Tak było też w Citroenie. Tak czy inaczej warto, bo sam hak bardzo wygodny. Jeśli nowy wychodzi drogo to może używka z allegro?

Tutaj sam hak:

https://allegro.pl/oferta/hak-holowniczy-renault-scenic-4-iv-16-8201630469-7994358321
https://allegro.pl/oferta/hak-holowniczy-renault-scenic-4-iv-16-8201630469-8120010055
https://allegro.pl/oferta/renault-grand-scenic-iv-hak-holowniczy-8201630469-8329120169

Tutaj z wiązką:
https://allegro.pl/oferta/hak-renault-scenic-iv-bosal-elektryczny-7219945817

Tutaj cały komplet z modułem:
https://allegro.pl/oferta/hak-holowniczy-renault-scenic-iv-bosal-8201630469-8144511192

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, oglądałem wcześniej na allegro te haki ale nie zwróciłem na nie uwagi. Dopiero po obejrzeniu Twojego filmiku wiem o co to za cudo. Niemniej po zastanowieniu myślę że nie odważę się wycinać takich dziur w zderzaku a do serwisów nie mam zaufania. Dlatego zamówiłem hak witter- Westfalia wypinany pionowo. Przy okazji pytanie: jaki masz kolor scenica i jaką wersję wyposażenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Cichy56 napisał:

Dzięki, oglądałem wcześniej na allegro te haki ale nie zwróciłem na nie uwagi. Dopiero po obejrzeniu Twojego filmiku wiem o co to za cudo. Niemniej po zastanowieniu myślę że nie odważę się wycinać takich dziur w zderzaku

Kawałek zderzaka się akurat wycina, tam od spodu chyba jest znacznik nawet

Cytat

a do serwisów nie mam zaufania.

To jak chcesz montować hak, wiązke i moduł w nowym aucie? 

4 godziny temu, Cichy56 napisał:

 Przy okazji pytanie: jaki masz kolor scenica i jaką wersję wyposażenia?

Kolor  to żółty Miel + dach czarny Etoile. Wersja wyposażenia to Bose. Chyba już niedostępna z tego co widzę.

W tym temacie masz fotkę z dnia odbioru auta. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Cichy56 napisał:

Wiesz może jaki miał silnik? Bo jak benzyna to szacun za odwagę.

1.2 tce 130 km 205 niutów zdaje sie. Sam sie zdziwiłem ze takie maleństwo do 1500 budy, ale przyjechał ustawił i był zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek żeby nie te piękne felgi to mamy bliźniaki. Mój to wersja intens. Dla mnie priorytetem był tempomat adaptacyjny i gdyby nie to  kupiłbym citroena C4gp 2.0 hdi a dzisiaj pewnie c5 aircrosa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Suzu4x4 napisał:

tempomat adaptacyjny jest przereklamowany szczególnie przy jeździe z przyczepą  :-]

Oj, nie zgodzę się. Komfort jazdy, święty spokój i mniejsze zmęczenie. Ja sobie tę wersję tempomatu bardzo cenię - również z przyczepą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Suzu4x4 napisał:

tempomat adaptacyjny jest przereklamowany szczególnie przy jeździe z przyczepą 

Tutaj się nie zgodzę, bo jadąc w kolumnie bardzo uprzyjemnia życie. W innych przypadkach również zwiększa bezpieczeństwo gdybyś nie zauważył jakiegoś marudera przed sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przyczepa zakupiona i jest to Trigano Silver 380 TDE. rok  produkcji 2014. Scenic radzi sobie z nią bez problemu. Test na trasie s5 na odcinku 200 km przy prędkości 90km/h na tempomacie 8,6l spalanie rzeczywiste. Dla porównania Berlingo 1,6 hd i 110 KM spalanie wg komputera 7,5l. Wymiary po złożeniu dachu wys 198cm szer.200cm. Jest to moja czwarta przyczepa więc mogę powiedzieć że w porównaniu do zwykłych przyczep prowadzi się super. Przestrzeń w środku wystarczająca  dla dwóch osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.