Skocz do zawartości

Scenic 1,3 tce 160KM jaka przyczepa ?


Cichy56

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Cichy56 napisał:

 Berlingo 1,6 hdi 110KM i z tą przyczepą pali mniej niż Scenic...

Jak dalej będziemy kontynuwać to dojdziemy do samochodu który ciągnie tą magiczną przyczepę i z silnika dolewa paliwo do baku...:mlot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1 minutę temu, Gizbern napisał:

Jak dalej będziemy kontynuwać to dojdziemy do samochodu który ciągnie tą magiczną przyczepę i z silnika dolewa paliwo do baku...:mlot:

Ta emotka idealnie pasuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Cichy56 napisał:

Moja przyczepa jest ze składanym dachem i jest wysoka 2m i szeroka 2m.

Witam.

I to jest klucz do wyjaśnienia otrzymanych rezultatów.

Według znanych wszystkim analizatorów konfiguracji zestawów karawaningowych, to np porównując do innej budki np Adrii Aviva 400PS,

siła potrzebna do pokonania oporów przy 90 km/h jest w Twoim przypadku o 30 % mniejsza.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Gizbern napisał:

Ale 7.8 na trasie z cepą to nawet najbardziej ekonomiczny diesel nie osiągnie (no chyba że z górki) a co dopiero benzyniak 1.3. 

Z górki też sporo było, prawie 400 km bez zużycia paliwa.

Jak się nie ciśnie, nie tłucze cały czas autostradą w opór, a i wiatry sprzyjają, niech będzie to nawet 9 litrów przy uwzględnieniu  przekłamania elektroniki w dół. Dla jakiejkolwiek benzyny będzie to i tak wynik niezły. Mocniejsze wersje 1.3 montowane w scenikach na wejściu w przedział średnich obrotów mają ciąg i jak się ich nie przeciąża, ani za niskimi obrotami, ani nie wkręca na siłę w górę, to po prostu jadą, i przy tym palą umiarkowanie.  Do tego przy 6-ce skrzyni i większym i cięższym samochodzie, którym jest scenic, mają ciut ostrzejsze przełożenia (ostrzejsze przełożenie główne) kosztem vmaxa który dałoby się z tego wyciągnąć, więc to trochę jak w dostawczakach - z mniejszym wysiłkiem niż "długo" zestopniowane osobówki ciągną. Z tego też się "urywa" na paliwie.  

Nie jeżdżąc oszczędnie, i bez autostrad/ekspresówek, wychodziło mi z 1.4 fakt, 10-10,5, ale rzadko parę km było przejechane z flegmą i monotonią,a przyczepa pełnoskalowa.

1.8 i dwulitrówką ledwie jestem w stanie zejść do spalania z 1.4, trzeba się już postarać, i przyznam, że patrząc z perspektywy czasu, w trasie łatwiej było mi się wstrzelić w optymalne przełożenie (bieg) z tym mniejszym silnikiem. Przy większych, żeby mieć przyjemnie odczuwalny uciąg, bez wrażenia za wcześnie wrzuconego wyższego biegu (mała moc na stosunkowo niskich obrotach)  i bez wzrostu spalania po zmianie 4-ki na 5-kę, obroty muszą być w zasadzie te same co w 1.4, a przełożenia maja dłuższe.

 Np. na V biegu należałoby w 1.8 i 2.0 trzymać minimum 100-kę licznikową, żeby nie było czuć że zmusza się silnik do wysiłku. 1.4 na 5-ce ładnie i równiutko jechał na płaskim już przy 90-ciu. W 1.8 i 2.0, przy 90-iu 4 bieg już denerwuje, a 5 bieg jeszcze wkurza (czuje się że to nie są optymalne obroty), co potwierdza tylko spojrzenie na chwilowe spalania - na 5-ce przy 90-iu jest dokładnie takie samo jak przy 100, czyli w warunkach "przelotowej" autostrady (bliżej tych 90-iu) nie jedzie się na optymalnych obrotach. Tego nie miałem w 1.4, przy 90-iu po zmianie na V bieg widać było że spalanie spada. Łatwiej było więc utrzymać w miarę niskie, a zdarzyło się schodzić do 9,0-9,5 z "pełnowymiarową" cepą.

 Ot, takie niuanse. A z cepką z obniżanym dachem za scenikiem to o czym w ogóle mówić, dodatkowy opór powietrza od cepy robi się bardzo mało znaczący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie jeszcze o ile w tym Sceniku przekłamuje komputer  ?

u mnie w Citroenie spalanie wg komputera 8.5/100 a wg dystrybutora 10 :-]

nie mniej jednak dla mnie przedstawiony wynik z tak małą i niską przyczepą (średnia z kilku tyś km w cyklu mieszanym buda/ solo) jest jak najbardziej do osiągnięcia  :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.10.2022 o 19:28, Suzu4x4 napisał:

pytanie jeszcze o ile w tym Sceniku przekłamuje komputer  ?

u mnie w Citroenie spalanie wg komputera 8.5/100 a wg dystrybutora 10 :-]

nie mniej jednak dla mnie przedstawiony wynik z tak małą i niską przyczepą (średnia z kilku tyś km w cyklu mieszanym buda/ solo) jest jak najbardziej do osiągnięcia  :ok:

To tez trzeba brać pod uwagę. U mnie oszukuje około litra, dlatego zawsze wolę się chwalić wskazaniami komputera. Chyba, że się chce wyżalić, to wtedy podaję spalania z kalkulacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.