Skocz do zawartości

Spotkanie majowo-zlotowe :)


robin

Rekomendowane odpowiedzi

Ja popieram głos robina, fila i andrzeja (chyba nie pominąłem nikogo) Jestem za nieformalnym klubem. Jak dało się zauważyć to jesteśmy już w stanie wiele sobie zorganizować a jak się poznamy bliżej (patrz zlot majowy) to myślę że będzie nam jeszcze łatwiej. Nie należałem nigdy do żadnej organizacji prócz ZHP i zadaję sobie pytanie co da nam formalny klub? :-]

Myślę że kiedyś jak nie istniał internet i komputery wtedy należało się zrzeszac żeby się spotkać, coś omówić, ustalić itp A dzisiaj ... no cóż, wielu z nas codziennie zagląda na forum i omawiamy sobie różne sprawy. Można sobie też ustalić jakiś termin spotkania wszystkich na czacie no i mamy spotkania klubowe.

 

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja równiez jestem za klubem internetowym :-]

 

 

Podzielam ten głos i głos Andrzeja. Bez siedziby, sekretarki, skarbnika, konta bankowego, prezesa, zastępcy prezesa, nipu, regonu,

Tylko małe wyjaśnienie są 2 rodzaje stowarzyszeń ja mówiłem o takim:

 

"Stowarzyszenia zwykłe

Ustawa „Prawo o stowarzyszeniach” obok stowarzyszeń rejestrowych zajmuje się również kwestią tzw. stowarzyszeń zwykłych, którym poświęcony jest rozdział 6 ustawy. Ta forma stowarzyszenia ma charakter uproszczony, jako że nie posiada ono osobowości prawnej, a do jego założenia wystarczy działanie jedynie trzech osób, które muszą uchwalić regulamin (a więc nie statut) oraz przedstawiciela reprezentującego dane stowarzyszenie.

 

To stowarzyszenie, w przeciwieństwie do stowarzyszenia rejestrowego, nie podlega obowiązkowi rejestracji w KRS. Jednakże fakt założenia tego typu zrzeszenia musi być zgłoszony na piśmie organowi nadzorującemu właściwemu miejscowo (który ustalany jest na podstawie art. 8 ust. 5 ustawy). Zakaz działalności tego typu stowarzyszeń może wydać tylko i wyłącznie sąd rejestrowy na wniosek prokuratora lub organu nadzorującego, jeżeli nie spełnione zostały wymogi określone w art. 16 UPS. W przepisie artykułu 42 określone zostały czynności, których stowarzyszenie zwykłe nie może podjąć – a mianowicie chodzi tutaj o powoływanie terenowych jednostek organizacyjnych, łączenie się w związki stowarzyszeń, zrzeszanie osób prawnych, prowadzenie działalności gospodarczej, przyjmowanie spadków, darowizn i zapisów oraz otrzymywanie dotacji czy korzystanie z ofiarności publicznej. Takie stowarzyszenie winno utrzymywać się jedynie ze składek członkowskich."

 

Więcej w tym temacie : http://pl.wikipedia.org/wiki/Stowarzyszenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja popieram głos robina, fila i andrzeja (chyba nie pominąłem nikogo) Jestem za nieformalnym klubem. Jak dało się zauważyć to jesteśmy już w stanie wiele sobie zorganizować a jak się poznamy bliżej (patrz zlot majowy) to myślę że będzie nam jeszcze łatwiej. Nie należałem nigdy do żadnej organizacji prócz ZHP i zadaję sobie pytanie co da nam formalny klub? :-]

Myślę że kiedyś jak nie istniał internet i komputery wtedy należało się zrzeszac żeby się spotkać, coś omówić, ustalić itp A dzisiaj ... no cóż, wielu z nas codziennie zagląda na forum i omawiamy sobie różne sprawy. Można sobie też ustalić jakiś termin spotkania wszystkich na czacie no i mamy spotkania klubowe.

 

Witam; myśle podobnie

Ps.Robin tatuś mi mówił,że wtedy był siarczysty mróz i śniegu było dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać, że problem jest! Ale po zastanowieniu się doszedłem do wniosku, że lepszy będzie "Klub Nieformalny, Internetowy", czy jak go zwał.

- Zwolennicy naszego Forum rozsiani są po całej Polsce i istnieje małe prawdopodobieństwo aby w spotkaniach 1 do 2 razy w roku wzięła udział większa niż 1/4 członków, a wynika to z wielu przyczyn których nie będę wymieniał.

- Wydaje się, że należy raczej położyć nacis na "społeczności lokalne", ludzi, pasjonatów karawaningu zamieszkujących w pobliżu, mogących się spotykać kilka razy w roku. I jak oni sobie to zorganizują to ich sprawa czy będą związkiem formalnym, czy nieformalnym. M.in. ja należę do takiego klubu "Stowarzyszenie Statecznych Karawaningowców" powstałego przed kilku laty na bazie AP i funkcjonującego do dzisiaj, jesteśmy zaprzyjażnieni i m.in. za zgodą Tomiego chcemy wziąść udział w zlocie w Zadworzu.

- Na bazie takich klubów lokalnych można organizowac cały szereg imprez, to jest łatwiejsze, a wiadomo, ze "Cała Polska" nie przyjedzie.

- Jestem głeboko przekonany, że nasze Forum w obecnie istniejącej formie należy utrzymać.

Jego zadaniem będzie m.in. integracja właśnie tych lokalnych klubów. Tu będziemy informować się o imprezach i wszystkich sprawach o których dzisiaj dyskutujemy. Może nasz klub zorganizuje w jesieni zakończenie sezonu, lub jakiś inny, może ktos zorganizuje imprezę tematyczną (tak strzelam) "Dolina Rospudy", a nawet nie potrzeba tematu, poprostu chęc spotkania się, pogrilowania, pospiewania i wypicia kufelka.

Nie ulega jednak wątpliwości, że na ten temat wymienić poglądy trzeba. Pozdrawiam :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W związku z tym ,że została określona przybliżona liczba uczestników zostały ustalone ceny pobytu na kempingu w Zdworzu w okresie od 27. 04.2007 do 06.05.2007.(i dłużej)

 

- dziecko do lat 4 - bezpłatnie

- dziecko pow.4 lat - 3 zł / dobę

- osoba dorosła - 6 zł/dobę (pobyt pow. 3 dni – 20% upustu)

- pies - 1 zł/dobę

- prąd - 6 zł/dobę

- prąd do namiotu - 4 zł/dobę

- przyczepa - 8 zł/dobę

- kamper - 15 zł/dobę

- sam .osobowy - 5 zł/dobę

(pobyt pow .3 dni – 20% upustu)

 

 

 

Od 16-go kwietnia w godz.10 – 16 można telefonicznie rezerwować miejsca w domkach kempingowych .Numer telefonu stacjonarnego : 024 2614088 ; kom.605730168.

Kemping nie honoruje żadnych zniżek z tytułu przynależności do organizacji turystycznych .Nie stosuje też różnic cenowych w zależności od sezonu .Przez cały sezon ceny są jednakowe .W przypadku niejasności czy innych problemów związanych z kempingiem w Zdworzu proszę pisać na PW.

Pozdrawiam - Robin :piwo: (Piotrek - kto to widział,żeby wśród "ikon emocji" nie było żarówek.I to nawet takich zwykłych,chińskich)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym ,że została określona przybliżona liczba uczestników zostały ustalone ceny pobytu na kempingu w Zdworzu w okresie od 27. 04.2007 do 06.05.2007.(i dłużej)

 

- dziecko do lat 4 - bezpłatnie

- dziecko pow.4 lat - 3 zł / dobę

- osoba dorosła - 6 zł/dobę (pobyt pow. 3 dni – 20% upustu)

- pies - 1 zł/dobę

- prąd - 6 zł/dobę

- prąd do namiotu - 4 zł/dobę

- przyczepa - 8 zł/dobę

- kamper - 15 zł/dobę

- sam .osobowy - 5 zł/dobę

(pobyt pow .3 dni – 20% upustu)

 

 

 

Od 16-go kwietnia w godz.10 – 16 można telefonicznie rezerwować miejsca w domkach kempingowych .Numer telefonu stacjonarnego : 024 2614088 ; kom.605730168.

Kemping nie honoruje żadnych zniżek z tytułu przynależności do organizacji turystycznych .Nie stosuje też różnic cenowych w zależności od sezonu .Przez cały sezon ceny są jednakowe .W przypadku niejasności czy innych problemów związanych z kempingiem w Zdworzu proszę pisać na PW.

Pozdrawiam - Robin :piwo: (Piotrek - kto to widział,żeby wśród "ikon emocji" nie było żarówek.I to nawet takich zwykłych,chińskich)

 

 

Robin, a jakie to by miały być żarówki? Na 12 czy 230V ? :]

 

 

Koledzy - zaczynamy pakować portwele :? Mam pomysł na obnizenie cen - jeśli nie opuszczą zapłaćmy miedziakami (1,2,5gr) :]

 

 

Dzieki za info :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy !

W okresie trwania zlotu będzie możliwość wymiany (odstąpienia,odsprzedania) materiałów eksploatacyjnych oraz części zamiennych bądź elementów wyposażenia.

Każdy z nas coś kiedyś nabył w nadmiarze lub komuś pozostały akcesoria których już nie potrzebuje .Przy tak licznym zgromadzeniu karawaningowców wielu znajdzie coś ,co aktualnie potrzebuje .Taki rodzaj „giełdy”można zorganizować ,jeżeli uznacie ,że ma to sens .Zainteresowanych proszę o kontakt.

Pozdrawiam – Robin :pub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.