Skocz do zawartości

Przyczepa czy kamper?


olokup

Przyczepa czy kamper?  

66 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co byś wybrał?

    • Przyczepę kempingową
      38
    • Kampera
      12
    • Camper vana
      16
    • Micro campera (auto osobowe)
      0


Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, portier napisał:

Peja, a o czymś takim myślałeś - Bürstner averso plus 520 tl?

Jak dla mnie zmieniając na budę na taką bez piętrusa, to nie ma sensu bez osobnej kabiny

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, portier napisał:

Właściwie to wszystko można tak samo przyczepą jak kamperem

Własnie, że nie można ;) Byłem wczoraj na jednodniowej "wycieczce", na którą nonsensem byłoby ciagnąć przyczepę, a kamperkiem ... może ciut wolniej niż osobówką, ale za to kibel i kuchnia z nami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, jacekzoo napisał:

Jak dla mnie zmieniając na budę na taką bez piętrusa, to nie ma sensu bez osobnej kabiny

Są dostępne też z pietrusem (510 oznaczenie) - wtedy też garaż. Tyle że z nami już tylko junior jeździ, więc dla nas akurat ten układ najlepszy. Jest jeszcze 500 z francuskim łóżkiem, ale ono dla mnie za krótkie jest. Wtedy duża łazienka, tej z kolei my nie potrzebujemy (WC i umywalka wystarcza)

3 minuty temu, RadekNet napisał:

I co z tego skoro zostala by w domu? 
Bo nie wierzę, że jechałbyś na szybki wyjazd 2x300km do dwóch duzych miast z przyczepą?

A dla czego nie? I też nie wiem czym miałby różnić się wyjazd jednodniowy od np 3-dniowego?

Edytowane przez portier (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś dziś się stało na kempingu, proszę nie odebrać tego że znowu jestem jakiś złośliwy bo osobówką też można się zakopać ale ją wyciągnąć idzie łatwo a jak mam być szczery Jeep miał co robić i powtarzaliśmy ten manewr trzy razy raz do przodu i dwa razy do tyłu, potem nawet kawałek holowałem go do tyłu bo cały czas kamper siadał. Proszę również nie jechać po kierowcy bo to bardzo fajny człowiek który ma już któregoś kampera z kolei, także z doświadczeniem a widzicie.

Piszę to tylko dla tego żeby ktoś kto będzie to czytał i oglądał miał świadomość że kamper to ciężkie auto i trzeba uważać oraz żeby mógł wybrać co do niego lepsze.

Mam nadzieje że znowu nie rozpęta się tu jakaś wojna, proszę podejść do tematu poważnie, bo nie chodzi tu oto co lepsze tylko co może nas spotkać.

20210912_123300.jpg

20210912_122435.jpg

20210912_123256.jpg

20210912_123311.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RadekNet napisał:

I co z tego skoro zostala by w domu? 
Bo nie wierzę, że jechałbyś na szybki wyjazd 2x300km do dwóch duzych miast z przyczepą?

Hmm ale to jakiś problem założyć zaczep na hak , włożyć wtyczkę i podnieś kółko manewrowe ? 5min i jadę z przyczepką. Naprawdę nie Radku , i odwrotnie można zrobić na miejscu , dodatkowo ją tylko zabezpieczyć zeby ktoś sobie nie podpiął. Mało tego , osobówką czy suvem mozna łatwiej znaleźć miejsce parkingowe , łatwiej manewrować w mieście czy lesie , szybciej i oszczędniej sie przemieszczać. Ale to juz chyba bylo , nie czytałem wszystkich postów w tym temacie.

P.s. Mam przyczepkę ale niebawem będę miał coś podobnego do kampera , więc nie jestem przeciwnikiem ani zwolennikiem tego i tego ?

Edytowane przez DarekSłupsk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając życie, zaraz pojawią się tu zakopane przyczepy ?

Przy czym przyczepa sama się nie zakopie - tylko jej ciągnik. Co łatwiej wyciągnąć nie będę wnikał, tu wyciągający sprzęt karty rozdaje.

To oczywiście komentarz do postu o zakopanym kamperze

Edytowane przez portier
Spóźniona odpowiedź ? (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, portier napisał:

Znając życie, zaraz pojawią się tu zakopane przyczepy ?

Przy czym przyczepa sama się nie zakopie - tylko jej ciągnik. Co łatwiej wyciągnąć nie będę wnikał, tu wyciągający sprzęt karty rozdaje

Ja wyjadę nawet z przyczepą 1200dmc napęd 4matic robi robotę ? Choć nie zbadane są wyroki boskie, może kiedyś wjadę w bagno żeby być bliżej natury ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RadekNet napisał:

Własnie, że nie można ;) Byłem wczoraj na jednodniowej "wycieczce", na którą nonsensem byłoby ciagnąć przyczepę, a kamperkiem ... może ciut wolniej niż osobówką, ale za to kibel i kuchnia z nami. 

Tak samo w drugą stronę nie wszędzie wjedziesz kamperem gdzie wjedzie np SUV o pełnych terenówkach nie wspomnę.

W tym roku spędziliśmy 2 tygodnie w wynajętym kamperze. I jednak wole auto plus przyczepa. Kamper nie powiem ma zalety, ale też i wady jedna z nich to to ze nie wjechał po szutrze 12% może więcej nachylenia. 
W sumie to ta dyskusja to jak wyższość świąt jednych nad drugimi. I kamper i przyczepa jest ok, a każdy wybiera to co mu lepiej odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, AA73 napisał:

(...)

W sumie to ta dyskusja to jak wyższość świąt jednych nad drugimi. I kamper i przyczepa jest ok, a każdy wybiera to co mu lepiej odpowiada.

oczywiście masz rację, tyle że to stwierdzenie padło już tu dziesiątki razy a dyskusja dalej twra w najlepsze :]

naprawdę naprawdę dziwię się że komuś chce się targać budę 600 km na jeden dzień żeby pozwiedzać dwa duże miasta :o

chociaż w sumie się nie dziwie. fanatycy są wszędzie ;)

Edytowane przez Suzu4x4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Targać budę albo cokolwiek innego to jedno. Ale w jednym dniu dwa miasta zwiedzać (albo choćby tylko jedno) - czy ja wiem.... Mnie (nas) miasta jakoś średnio kręcą, prędzej jakieś jeziorko, agroturystyka z jakimiś zwierzątkami - ale to oczywiście każdy jak kto woli.

Przyczepę ciągnąć czy kamperem jechać - nie wiem czym miałoby się to różnić (moja stoi oo wczesnej wiosny do późnej jesieni standby, ewentualnie do lodówki coś wrzucić i odjazd).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Suzu4x4 napisał:

e :]

naprawdę naprawdę dziwię się że komuś chce się targać budę 600 km na jeden dzień żeby pozwiedzać dwa duże miasta :o

chociaż w sumie się nie dziwie. fanatycy są wszędzie ;)

Jak dla mnie to też abstrakcja skoro można to spokojnie zrobić osobówką. ?

Każdy lubi inne dziwactwa?

Edytowane przez danielpoz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, peja76 napisał:

Proszę również nie jechać po kierowcy bo to bardzo fajny człowiek który ma już któregoś kampera z kolei, także z doświadczeniem

Z tym doświadczeniem to bym polemizował .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.