Skocz do zawartości

Jaką przyczepe campingową kupić i gdzie?


Maro

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak wkleja sie link ale co powiecie o tym urządzeniu

http://www.allegro.pl/item520583960_hobby_excellens_495_z_2000r_4_osoby_super_okazja.html

I mam pytanko do właścicieli podobnej zabawki -> czy przetwornica(230v-12v) to jest fabrycznie montowana w tych modelach?,czy jak to jest rozwiązane z zasilaniem działa i z 12 i z 230v czy potrzebna przeróbka ? i oprócz oczywistych rzeczy na co zwrócić szczególna uwagę przy oględzinach tego modelu ?

O zawieszeniu na nieszczęsnych drążkach juz wiem :slina:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 229
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam wszystkich bardzo serdecznie ,obiecałem napisać coś o kupnie przyczepki co też czynie :) około miesiąc czasu szukałem,obserwowałem,robiłem notatki o wystawionych na sprzedaż przyczep.Były to komisy,alegro itp.W końcu zdecydowałem się wyruszyć w trase.punktem docelowym zakupu była Reda sam jestem ze świętego miasta,medalik :) więc miałem do pokonania 500km,ale czego się nie robi żeby spełnić swoje marzenia!Spośród wielu przyczep postawiłem na SWIFT CORNISHE Pan w rozmowie telefonicznej mówił ze pczyczepa jest ok itd.Po dojechaniu na miejsce jechałem z 8na 9 stycznia wiało mocno mróz śnieg mżawka , musze pochwalić naszych drogowców od Cz-wy do Tczewa ani jednej piaskarki!!!! ale do rzeczy ,zajechałem pod ową przycz.z wierzchu wyglądała nawet dobrze ale środek to juz było lekkie przegięcie że przyczepa jest w dobrym stanie :) własciciel nagrzał ją myślał że zgubi nieprzyjemny swąd,a to było dla niej zabójcze,śmierdziało niezbyt przyjemnie,a na to byłem już uczulony czytając to forum.Podłoga uginała się podemną pod przednia szybą była listwa jakaś drewniana oklejona tapeta czy czym innym,odchylajac lekko w samym narożniku wyczułem ze ta belka jest spruchniała i ze tam gdzieś leje sie woda.Ogólnie ta przyczepa to nie była warta 8500 ale góra 4000pln.porażka!! nie załamując się wyruszyłem w droge powrotną wczesniej dzwoniąc do komisu do Kutna,pytając si eo godz otwarcia,Pan poinformował mnie że do 16 ale zapytał sie o której ja bym był,odpowiedziałem ze 19 i że nie będzie problemu on otworzy komis!!przyjemne zaskoczenie.Troche sie spiesząc już w miare dobre warunki drogowe , za szybka jazda i przemiłe miśki wlepiły mi mandat :) Kiedy dojechałem do celu Pan na mnie juz czekał szybko pokazał mi pare przyczep za interesującą mnie kwote,było ich cztery z czego ja wybrałem Chateau 380.Nie myślcie że byłem zdesperowany na to iż mam koniecznie coś przywieźć !mimo póżnej pory doszlismy do porozumienia co do ceny i papierów brak ubezp.ale szyvbko zostało załatwione :) Naprawde polecam ten komis pełna profesjonalność w podejsciu do klijenta,oraz przyczepki w dobrym stanie :bzik: wkrótce dodam fotki,tak ze kupno mam już za soba teraz do sezonu musze a troche doposażyć,ale się rozpisałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, pieknie, pieknie. Teraz sie zacznie prawdziwe kempingowe życie.

Gratulacje i pozytywnego nastawienia życzę.

 

No, nie mowiąc o zdjeciach... :bzik:

 

pozdrawiam serdecznie, Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,teraz potrzebuje od was drodzy Karawaningowcy dalszej pomocy..może nie jest to miejsce na wyposażenie P.jesli tak prosze o przeniesienie..chodzi mi o ciepłą wode słyszałem o grzałkaćh jak to zainstalowac? nastepna sprawa to zdemontowana umywalka w WC ,eidac odpływ ale nie wiem gdzie by podlączyć baterie?moze ma ktos taki model? to takie pierwszse nurtujace mnie problemy ,i jeszcze koncówka 220?czy ja mam dokupic cos czy to juz jesy na polach kempingowych?pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do prądu, to musisz mieć po prostu długi i odpowiednio o grubym przekroju przedłużacz, taki z 50 m, no 25 m min. Na kempingach sa miejsca z gniazdkami, gdzie możesz wetknąć wtyczkę a potem ciagniesz kabel do budki i wtykasz w gniazdo przyczepy.

 

Co do reszty to może koledzy.., ale sądzę, że potrzebne zdjęcia...

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spośród wielu przyczep postawiłem na SWIFT CORNISHE Pan w rozmowie telefonicznej mówił ze pczyczepa jest ok itd.Po dojechaniu na miejsce jechałem z 8na 9 stycznia wiało mocno mróz śnieg mżawka , musze pochwalić naszych drogowców od Cz-wy do Tczewa ani jednej piaskarki!!!! ale do rzeczy ,zajechałem pod ową przycz.z wierzchu wyglądała nawet dobrze ale środek to juz było lekkie przegięcie że przyczepa jest w dobrym stanie :) własciciel nagrzał ją myślał że zgubi nieprzyjemny swąd,a to było dla niej zabójcze,śmierdziało niezbyt przyjemnie,a na to byłem już uczulony czytając to forum.Podłoga uginała się podemną pod przednia szybą była listwa jakaś drewniana oklejona tapeta czy czym innym,odchylajac lekko w samym narożniku wyczułem ze ta belka jest spruchniała i ze tam gdzieś leje sie woda.Ogólnie ta przyczepa to nie była warta 8500 ale góra 4000pln.porażka!!
Tak to się czasem zdarza, że kupimy co innego niż wybraliśmy wstępnie. Ja w zeszłym roku pojechałem do komisu po Dethleffsa, a do domu wróciłem z Knausem. Podobną sytuację miałem parę lat temu z samochodem.

Wniosek taki się mi nasuwa, że choćby nie wiem jak sprzedawca zachwalał i super zdjęcia robił, to najważniejsze jest samemu dokładnie obejrzeć. Tyczy się to zwłaszcza samochodów, gdzie najłatwiej wcisnąć komuś kit.

 

Maro, jeśli będziesz montował grzałki elektryczne, to przedłużacz 230V powinien być co najmniej 2,5mm kwadrat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i dziękuję za zamieszczone rady i uwagi na temat zakupu przyczepy :) . Podczas oglądania przyczepy przed zakupem wszystko sprawdzałam w/g spisu na kartce :( Dzięki waszym radom zamieszczonym na tym forum kilka dni temu kupiłam przyczepe typu Hobby 420 Prestige w Częstochowie. Myślę że u tego samego sprzedawcy ktorego polecał ,,Dani'' :) Przyczepa sprowadzona w bardzo dobrym stanie z dodatkowym wyposażeniem i w cenie którą można było lekko negocjować. Jeśli jest ktoś zainteresowany namiarami to proszę dać znać a prześlę numer telefonu sprzedawcy. Pozdrawiam wszystkich i do zobaczenia na szlaku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.