Skocz do zawartości

Jaką przyczepe campingową kupić i gdzie?


Maro

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mieszajcie juz plisss :hop1: zostawcie jak jest.

 

ps... to jest identyczne jak z przykladem Porsche :hop1: takie Porsche to samochod terenowy i podlega (spelniajac oczywiscie dodatkowe warunki ministra infrastruktury) innym przepisom niz normalna osobowka i jak najbardziej moze ciagnac 3.5t pomimo mniejszej masy wlasnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 229
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

ale mętlik :hop1: aż oczy szczypią :hop1:

 

 

możesz kupić przyczepe do DMC 1000kg ale patrz żeby była jak najlżejsza bo holownik to może i diesel ale mały....

a troche ciężko się jedzie jak przyczepa rzuca autem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mieszajcie juz plisss :hop1: zostawcie jak jest.

 

Jule, nikt tu już nie miesza, a jest tak jak to określają przepisy :hop1:

 

ps... to jest identyczne jak z przykladem Porsche :) takie Porsche to samochod terenowy i podlega (spelniajac oczywiscie dodatkowe warunki ministra infrastruktury) innym przepisom niz normalna osobowka i jak najbardziej moze ciagnac 3.5t pomimo mniejszej masy wlasnej.

 

To o czym piszesz, to Twój szczególny przypadek, który jest zapisany w następującym po wcześniej przytoczonym przeze mnie akapicie, który celowo pominąłem, bo nie ma on zastosowania we wcześniejszych rozważaniach.

 

A brzmi on:

 

z tym że w przypadku samochodu terenowego, zgodnie z definicją zawartą

w załączniku nr 1 do rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 30 grudnia

2003 r. w sprawie homologacji pojazdów samochodowych i przyczep (Dz. U. z 2004 r. Nr 5, poz. 30), masa ta może ulec zwiększeniu do 150 % wartości wynikającej z wartości znamionowej urządzenia sprzęgającego przy zachowaniu pozostałych warunków

czyli :), c) i d) !

Zauważ też, że o MW nie ma mowy w przytoczonych wcześniej przepisach, tylko o DMC!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa! Si! Myślałem, że Twój post odnosi się do mojego postu, a nie do dużo wcześniejszej wypowiedzi... :hop1:

A co do przykładu z Porsche Cayenne, to ten przypadek też ma swoje wytłumaczenie.

Otóż autem tym można holować przyczepę o DMC 3500kg. Ale poza drogami publicznymi!

Za to bez ewentualnej groźby utraty gwarancji ze strony producenta :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna budka :hehe: Wyposażona super, wygląda na fotkah ładnie więc możnaby jechać i obejrzeć. Przeczytaj tylko tematy rejestracji "anglika" by wiedzieć jakie papiery trzeba mieć i można ja obwąchąć czy jest sucha.

 

Te Angielki są bardzo ładne... może deko tandetnie wykonane, ale wizualnie super. Wyposażenie robi wrażenie (piekarniki, kuchenki, itp...), więc mogą dać sporo radości.

 

Napewno warto obejrzeć - ja zanim swoje budki kupowałem oglądałem wszystkie jakie popadną :hehe: Zawsze to więcej spraw później można dostrzec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z okazjami trzeba uważać... koszt naprawy uszkodzeń przyczepy czasem jest nieopłacalny (np odnowienie konstrukcji ścian lub podłogi). Gdybać można w nieskończoność - trzeba oglądać i jeszcze raz oglądać :D:hehe::-]:hehe::D

 

Zdjęcia nigdy nie oddają rzeczywistości :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z okazjami trzeba uważać... koszt naprawy uszkodzeń przyczepy czasem jest nieopłacalny (np odnowienie konstrukcji ścian lub podłogi).

 

 

tez taka okazje ogladałem jak szukałem przyczepy dla siebie

niby miał byc do zrobienia kawałek przedniej sciany - a jak pojechałem to niewiedziałem czy :hehe::hehe: czy się :hehe:

 

jakbym zabrał sie za remont to by mi z kempingu została fajna towarówka .....

 

lepiej czasem mniejsze starsze a sprawne i dobre....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktos podpowie co do tej,1997r

 

Mnie to na 1997 nie wygląda / szczególnie ubikacja / :hehe:

 

w ogóle cała wygląda jakoś staro, gorzej od tego Lunara...

 

baza ogłoszeń:

 

http://caravanmobile.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dorzucę Ci teraz ja swoje trzy grosze:nikt Ci nie powiedział że jak przyczepka waży ponad 750 kg to dochodzi Ci coroczny przegląd rejestracyjny-a do 750 kg DMC masz spokój bo przegląd jest bezterminowy,po drugie uważaj na komisy bo w tych "przybytkach" lubią "ogołacać" przyczepki z ich indywidualnego wyposażenia jak przedsionek,radio,głośniki,zbiorniki na wode,anteny,sptzęt turystyczny,leżki itp. Potem dochodzą dodatkowe koszty w komletowaniu tych elementów a komisy sprzedają w/w drobnice osobno bo te elementy łatwiej sprzedać [bo są tańsze i poszukiwane].Oczywiście uczulam Cię na fakt istnienia takich oszukańczych metod - a nie twierdze że jest to powszechna praktyka - ale lepiej o tym pamiętać przy transakcjach z pośrednikami a nie właścicielem przyczepki.Działa tu taka sama zasada jak przy kupnie samochodu-zwróć uwagę że jak auto jest od "handlarza" to najczęściej nie ma radia,gaśnicy,trójkąta,apteczki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.