Skocz do zawartości

Jaką przyczepe campingową kupić i gdzie?


Maro

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 229
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Maro, dodam tak jeszcze od siebie, że ja mam też auto z silnikiem 1.4, dla tego nie szalej z masą, bo później auto, też nie będzie chciało specjalnie szaleć. Przyczepa stanowi jednak dość spory balast i ma ogromny opór powietrza. Ja mam taką cycepkę troszkę ponad 750kg i max prędkość (chociaż i tak są przepisy), ale udało mi się rozwinąć 100km. Ale będziesz się mordował z "wachlowaniem" biegami. Autom z takimi silnikami jak nasze brakuje (trzeba to sobie powiedzieć otwarcie) troszkę mocy, do dużych "wyzwań".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeszcze do wyposażenia przyczepy dołącz wagę, żeby miśkom po drodze tłumaczyć nasze nadzwyczaj jasne przepisy....

 

Widzę, że preferujesz markę Hobby to ja nieco z innej beczki:

T876219_1.jpg

waga przyczepki 659

dopuszczalna 900

dwa spania, namiot, wc

zerknij: http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=T876219

 

PS. nie mam nic wspólnego z ogłoszeniem :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę koledzy chyba nakręciliście. Jeśli auto może ciągnąć max 1000kg MMW (czy DMC - u mnie w dowodzie mam DMC) to nie można podpiąć do auta Przyczepy, której masa własna z ładownością jest większa niż te 1000kg! 1050kg wg moich informacji i tego, co kiedyś rozważaliśmy tu na forum wyszło, że nie można podpiąć takiej przyczepy wg przepisów.

 

Kolejna sprawa, że w autku masz raczej silnik 1.5 dCi :hop1: zapożyczony oczywiście od renault. Ale to już takie malutkie spostrzeżenie :hop1:

 

Ja poprzednio miałem avento o masie własnej 604kg i całkowitej 1000kg. Na Twoim miejscu szukałbym budki do 700kg MW i oczywiście 1000kg DMC. Takim zestawem powinno Ci się dość dobrze jechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę koledzy chyba nakręciliście. Jeśli auto może ciągnąć max 1000kg MMW (czy DMC - u mnie w dowodzie mam DMC) to nie można podpiąć do auta Przyczepy, której masa własna z ładownością jest większa niż te 1000kg! 1050kg wg moich informacji i tego, co kiedyś rozważaliśmy tu na forum wyszło, że nie można podpiąć takiej przyczepy wg przepisów.

 

Szary11 - ograniczenie konstrukcyjne, o którym pisze Jarekkow odnosi się do rzeczywistego ciężaru holowanego, a nie jak w przypadku ograniczeń formalnych wynikających z zapisów prawa (że, np dla kat. B MW auta musi być większa od DMC przyczepy), gdzie bierze się pod uwagę wartości nominalne np DMC. Np nie można by przy kat. B podpiąć tej przyczepy pod holownik o DMC powyżej 2,5T bo było by 2500+1050>3500kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz jechac pusta przyczepa z wymontowanym calym srodkiem, ale jak jest napisane wiecej niz 1000kg to nie wolno Ci jej ciagnac i juz.

Sorry ale powinienes o tym wiedziec, liczy sie to co jest w papierach.... a nie to co my uwazamy :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szary11 - ograniczenie konstrukcyjne, o którym pisze Jarekkow odnosi się do rzeczywistego ciężaru holowanego

 

Ale:

 

Mozesz jechac pusta przyczepa z wymontowanym calym srodkiem, ale jak jest napisane wiecej niz 1000kg to nie wolno Ci jej ciagnac i juz.

 

Więc czy warto wogóle poruszać temat rzeczywistych mas? :hop1: To tak samo jak ciągnąć pustą lawetę :) Nie można i koniec :hop1::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarekkow, jesteś diagnostykiem to pewnie się znasz.... Tylko jeśli ustawodawca chciałby żeby tak było każdy patrol policji musiał by być wyposażony w wagi najazdowe. Wiemy, że tak nie jest i dla osób kontrolujących podstawą są zapisy w dowodach rejestracyjnych. Twoja wypowiedz wprowadza rewolucyjne zmiany w karawaningu więc może warto by było podeprzeć ją cytatami z odpowiednich ustaw oraz opiniami ekspertów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.