Skocz do zawartości

up4 alko


0Lukasz0

Rekomendowane odpowiedzi

widzisz zapomniałem o markizie haha

zamontuje graty to zważę bestie

w PL z przeładowaniem lipa = mandat

po zagranicami do 15 % nie ma problemu

 

w najgorszym wypadku wrzucę os VGB 18 MV i dojdzie 200 kg do dyspozycji  ,a jest dopuszczona do tej skorupy 

Edytowane przez 0Lukasz0 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, 0Lukasz0 napisał:

widzisz zapomniałem o markizie haha

zamontuje graty to zważę bestie

w PL z przeładowaniem lipa = mandat

po zagranicami do 15 % nie ma problemu

 

w najgorszym wypadku wrzucę os VGB 18 MV i dojdzie 200 kg do dyspozycji  ,a jest dopuszczona do tej skorupy 

a ja bym powiedział odwrotnie - w PL mandat, ale tolerancja jest bardzo duża, wynika ze wzoru matematycznego - widziałem to gdzieś w instrukcji ITD. DMC plus kilka procent plus jeszcze coś na plusie. Przy takim DMC to z 200kg będzie. Natomiast 15% tolerancji za granicą ? już to widzę np w Austrii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




 
w najgorszym wypadku wrzucę os VGB 18 MV i dojdzie 200 kg do dyspozycji  ,a jest dopuszczona do tej skorupy 


Tylko, że nic to nie da. Akurat przepisy nie zezwalają na zwiększenie DMC poza homologowany zakres dla danej osi z jaką pojazd wyjechał z fabryki. Trzeba było większą os brać od razu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie . w PL nie istnieje przeładowanie , mandat dostałem za 30 kg

z osia 18 była pod zamówienie a i tak mi nie powiedzieli ze jest taka opcja

producent dopuszcza ta os , wystarczy zrobić badanie techniczne i po sprawie , tak jest to problem ,ale cena za skorupę była dobra wiec nie było co marudzić i wybrzydzać

mało ,można zwiększyć dopuszczalne dmc przyczepy w dowodzie auta pod warunkiem zamontowania elektronicznego systemu hamowania przyczepy, ale nie znam dokładnych granic i parametrów ,wiem tylko ze jest taka możliwość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, 0Lukasz0 napisał:

wystarczy zrobić badanie techniczne i po sprawie

Co byś się nie ździwił. Akurat przerabiałem podniesienie dmc w hobby, wystawili mi homologację na max dmc jakie było przewidziane dla tej osi. Był wyraźny dopisek że nawet wymiana osi na mocniejszą nic nie da. Max co mogą dać to tyle co buda mogła mieć na tej osi, i tyle w temacie. To samo napisał Ci @jacek00 tylko z punktu widzenia przepisów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacekzoo napisał:

Co byś się nie ździwił. Akurat przerabiałem podniesienie dmc w hobby, wystawili mi homologację na max dmc jakie było przewidziane dla tej osi. Był wyraźny dopisek że nawet wymiana osi na mocniejszą nic nie da. Max co mogą dać to tyle co buda mogła mieć na tej osi, i tyle w temacie. To samo napisał Ci @jacek00 tylko z punktu widzenia przepisów

rozumie

ale ,sama instrukcja mówi o opcji podniesienia dopuszczalnej masy pod warunkiem zmiany osi , nie wymyśliłem sobie ze wrzucę większa i będzie git

wyraźnie jest podane ze przy osi 18 masa jest powiększona

1 minutę temu, maarec napisał:

na prawdę fajny dowcip :) trzeba go na budce napisać :)

dowcip dowcip ,pogadasz z chłopakami z transportu to się dowiesz co to znaczy przeładowanie :D

ale to znowu ja się nie znam,no przecież styropian woziłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jest w instrukcji którą masz. Ale raz że polskie przepisy na to nie zezwolą, a dwa że hobby nie wyda Ci nowej homologacji. 

 

W intrukcji bardziej chodzi o to że masz wybór osi i dmc przy zamawianiu nowej. Jak już jakąś oś weźmiesz to już ponadto nie podniesiesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacekzoo napisał:

Nie wiem co jest w instrukcji którą masz. Ale raz że polskie przepisy na to nie zezwolą, a dwa że hobby nie wyda Ci nowej homologacji. 

 

W intrukcji bardziej chodzi o to że masz wybór osi i dmc przy zamawianiu nowej. Jak już jakąś oś weźmiesz to już ponadto nie podniesiesz

nie, mowie o możliwości zwiększenia dmc , i tak podaje instrukcja hooby , wyraźnie napisane że istnieje taka możliwość

nie wiem jak się to ma  do rzeczywistości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, 0Lukasz0 napisał:

rozumie

ale ,sama instrukcja mówi o opcji podniesienia dopuszczalnej masy pod warunkiem zmiany osi , nie wymyśliłem sobie ze wrzucę większa i będzie git

wyraźnie jest podane ze przy osi 18 masa jest powiększona

dowcip dowcip ,pogadasz z chłopakami z transportu to się dowiesz co to znaczy przeładowanie :D

wiem, znam sprawę, bus 3,5t - rekordzista chyba 11,8T.  Powiem otwarcie, że rozmawiam często z chłopakami z transportu, przynajmniej 5 kolegów z tego forum ma swoje firmy transportowe. Zawodowo jesteśmy w kontakcie. Tylko, co z tego gadania ? ja byłem na wadze w Austrii z przyczepą, myślisz że pytali co tam u chłopaków z transportu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




producent dopuszcza ta os , wystarczy zrobić badanie techniczne i po sprawie , tak


Badanie techniczne wystarczy? Tylko że diagnosta będzie durniem nieznającym przepisów jeśli coś takiego podbije.

Rozporządzenie w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach 

3. 2. W przypadku dokonania zmian konstrukcyjnych, przeznaczenia pojazdu marki, typu i modelu produkowanego fabrycznie, ustalona dopuszczalna masa całkowita nie może przekraczać jej pierwotnej wielkości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, maarec napisał:

ja byłem na wadze w Austrii z przyczepą, myślisz że pytali co tam u chłopaków z transportu ?

??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.