Skocz do zawartości

Uwaga! - oglądałem osobiście.


kpr

Rekomendowane odpowiedzi

to i ja dodam tutaj....

https://www.olx.pl/d/oferta/przyczepa-kempingowa-sterckeman-starlett-CID5-IDY33UQ.html

 

sprzedawca ciężki w rozmowach tel. wydusiłem z niego że w sumie to są małe ślady po wodzie pod jednym z okien piętrusa i bocznym oknem sypialni, wszystkie inne braki podobno widać na foto ogłoszenia, ale to wszystko nie wpływające na komfort użytkowania.....

cena była trochę wyższa niż aktualnie, a że ja lubię majsterkować,

no to wycieczka i :

- tylna ściana trzyma się reszty tylko dzięki butylowi, można ja palcem wcisnąć o jakieś 4-6cm

- większość połączeń dach - ściana w środku już podchodzi grzybem

- podłoga od wejścia do kuchni działa jak trampolina

- część mebli też już zniszczona od wlewającej się wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

No to ja dorzucam tematy z dnia dzisiejszego:

https://www.otomoto.pl/przyczepy/oferta/hymer-eriba-nova-540-ul-z-napedem-i-markiza-przyczepa-po-duzym-serwisie-nowy-akumulator-i-opony-gwarancja-2-lata-ID6GhoYm.html

Zdjęcia i film nie oddaje rzeczywistości, w ogłoszeniu nie bita i nie naprawiana, stan idealny a fakty są takie: największe okno dachowe z punktowymi pęknięciami, TL narożnik naprawiany, częściowa wymiana listwy aluminiowej, poszycie tak odmalowane że nawet boczna szyba została przy przyprószona farbą, tylny prawy narożnik - podwozie ślady ingerencji, zawalone czarna masa bitumiczną, bakista cała ze świeżymi śladami naprawy wewnątrz - wyglądało to na świeżo kładziony silikon (!!!), amortyzatory z wyciekami, w środku instalacja z luźnym kablami jak po demontażu jakiegoś podzespołu. Tutaj odpuściliśmy temat....

https://www.otomoto.pl/przyczepy/oferta/lmc-560-ambasador-klima-alde-przedsionek-isabela-markiza-5-osobowa-ID6G3wfT.html

Ogólnie bardzo fajna przyczepa, poza drobnymi nie istotnymi kosmetycznymi mankamentami - obie lampy tylne do wymiany ze względu na ich stan techniczny, ale najważniejsze - sprzedaż na "duńczyka" a zapłata tylko gotówką. Czyli sprzedawca całkowicie się odcina od towaru który oferuje, dodatkowo brak w wyposażeniu koła zapasowego które oryginalnie jest na stanie. Poza tym przyczepa spoko, wszystkie sprzęty sprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, seba73r napisał(a):

- sprzedaż na "duńczyka" a zapłata tylko gotówką. Czyli sprzedawca całkowicie się odcina od towaru który oferuje,

Moim zdaniem należy takich "okazji" unikać jak ognia piekielnego i obchodzić je bardzo szerokim łukiem - chyba, że kupującemu nie zależy na wydanych pieniądzach.

Bo to na odległość śmierdzi przekrętem i na 101% brakiem jakiejkolwiek zarówno gwarancji jak i rękojmi.

pzdr

Włodek

Edytowane przez BuryKocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, seba73r napisał(a):

No to ja dorzucam tematy z dnia dzisiejszego:

https://www.otomoto.pl/przyczepy/oferta/hymer-eriba-nova-540-ul-z-napedem-i-markiza-przyczepa-po-duzym-serwisie-nowy-akumulator-i-opony-gwarancja-2-lata-ID6GhoYm.html

Zdjęcia i film nie oddaje rzeczywistości, w ogłoszeniu nie bita i nie naprawiana, stan idealny a fakty są takie: największe okno dachowe z punktowymi pęknięciami, TL narożnik naprawiany, częściowa wymiana listwy aluminiowej, poszycie tak odmalowane że nawet boczna szyba została przy przyprószona farbą, tylny prawy narożnik - podwozie ślady ingerencji, zawalone czarna masa bitumiczną, bakista cała ze świeżymi śladami naprawy wewnątrz - wyglądało to na świeżo kładziony silikon (!!!), amortyzatory z wyciekami, w środku instalacja z luźnym kablami jak po demontażu jakiegoś podzespołu. Tutaj odpuściliśmy temat....

https://www.otomoto.pl/przyczepy/oferta/lmc-560-ambasador-klima-alde-przedsionek-isabela-markiza-5-osobowa-ID6G3wfT.html

Ogólnie bardzo fajna przyczepa, poza drobnymi nie istotnymi kosmetycznymi mankamentami - obie lampy tylne do wymiany ze względu na ich stan techniczny, ale najważniejsze - sprzedaż na "duńczyka" a zapłata tylko gotówką. Czyli sprzedawca całkowicie się odcina od towaru który oferuje, dodatkowo brak w wyposażeniu koła zapasowego które oryginalnie jest na stanie. Poza tym przyczepa spoko, wszystkie sprzęty sprawne.

Ale Ricar skłamał że była naprawiana czy co ze odpusciliscie bo nie rozumiem? Kupowałem u niego i był jakiś  Knaus naprawianay ale sprzedawca tego nie krył. 

Edytowane przez Ciapek99 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Ciapek99 napisał(a):

Ale Ricar skłamał że była naprawiana czy co ze odpusciliscie bo nie rozumiem? Kupowałem u niego i był jakiś  Knaus naprawianay ale sprzedawca tego nie krył. 

Też nie rozumiem o co chodzi. Kupowaliśmy u nich w zeszłym roku i dalecy byli od kamuflowania czegokolwiek. Pokazali nam i wyjaśnili wszystkie mankamenty czy naprawy z ich strony. A decyzja o zakupie zawsze należy do nabywcy. Poza tym dają roczną gwarancję. My jesteśmy w 100% zadowoleni z naszej  Hobbitki:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ogłoszeniu ani słowa o naprawach stracony czas i paliwo na dojazd, na miejscu też dopiero każde pytanie generowało odpowiedź, jak bym nie wskazał palcem to by nie było informacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seba73r napisał(a):

w ogłoszeniu ani słowa o naprawach stracony czas i paliwo na dojazd, na miejscu też dopiero każde pytanie generowało odpowiedź, jak bym nie wskazał palcem to by nie było informacji. 

Przykre i szczerze mówiąc nie rozumiem dlaczego sprzedający tak się zachował :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Hipis2020 napisał(a):

Przykre i szczerze mówiąc nie rozumiem dlaczego sprzedający tak się zachował :mellow:

pytanie czemu oferta wisiała jako bezkolizyjna i bez info o naprawach? taka informacja była by uczciwa i oszczędziła by wielu osobom czas i koszty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Hipis2020 napisał(a):

Przykre i szczerze mówiąc nie rozumiem dlaczego sprzedający tak się zachował

 

5 godzin temu, seba73r napisał(a):

pytanie czemu oferta wisiała jako bezkolizyjna i bez info o naprawach? taka informacja była by uczciwa i oszczędziła by wielu osobom czas i koszty

Uczciwość w handlu ??????

Nie zauważam ostatnio, żeby jakiemukolwiek sprzedającemu cokolwiek na wolnym rynku zależało na uczciwości - liczy się tylko kasa - cóż - takie czasy....

A dlaczego sprzedający wystawił tak nieuczciwą ofertę i tak się zachował?

Bo w grę wchodzi statystyka - 99 %  chętnych tej przyczepy nie kupi - bo się zorientuje, że to wałek, ale trafi się ten 1 %, którego da się zrobić w chu..a i któremu da się tą budkę wcisnąć twierdząc, że jej stan jest super i jest bez zarzutu.

Bo to jest statystyka - sprzedającemu potrzebny jest tylko ten jeden/jedyny kupiec z kasą a nie tłum zwiedzających....

I taki człowiek kupi tą przyczepkę a potem - jakaś gwarancja czy też reklamacje ?

A co to jest gwarancja czy też reklamacje ?

I szukaj wiatru w polu lub oddaj sprawę do sądu.

Także odpowiadając na powyższe pytania - jest to kwestia statystyki - sprzedający taki nie liczy na uczciwą transakcję - sprzedający taki liczy, że trafi się ten jeden jedyny jeleń z kasą i zapłaci.

Czy to takie trudne do zrozumienia?

pzdr

Włodek

Edytowane przez BuryKocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, maniacs99 napisał(a):

Zgadzam się z Burymkocurem prawie w całości,
Pomylił się tylko w procentach, jak na moje to max 30% się pozna że nie warto.........

To tym gorzej Robercie dla uczciwości tych transakcji, bo jak wg Ciebie aż 70 % chętnych nie pozna się na przewałkach to powiedz po co sprzedający ma się starać przy sprzedaży o cokolwiek co zahacza o ową uczciwość transakcyjną ?

Przecież za chwilkę przyjdzie jeleń z kasą i kupi...

Znam taki przypadek osobiście - na etapie poszukiwań obecnej przyczepy trafiłem na egzemplarz wyglądający z pozoru bardzo ładnie - na zewnątrz optycznie bez zarzutu, wewnątrz kwiatki na stole - serwetki - różowe poduszeczki i pachnąca pościel - natomiast dwie minuty moich oględzin obnażyło totalne zalanie wodą oraz zgniliznę w ścianach i podłodze.

Powiedziałem sprzedającemu kilka prostych, ciepłych i żołnierskich słów prawdy i odjechałem.

Sprzedający zadzwonił do mnie po kwadransie i nieukrywaną kpiną w głosie obwieścił mi, że niepotrzebnie się żołądkowałem, bo właśnie przyczepkę sprzedał - następnemu chętnemu i jego żonie bardzo się ona podobała i nie wnosili do niej żadnych uwag.

Więc powiedz Robercie - po co sprzedający ma się o cokolwiek przy sprzedaży w takim stanie rzeczy starać?

Pzdr

Włodek

 

 

Edytowane przez BuryKocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym % nieświadomych właśnie żerują te hieny w myśl zasady :gwarancja do bramy potem się nie znamy. Do tego faktury na tzw. na niemca czy też innego  słupa.

Przykre jest to ,że tych nieświadomych kupujących jest większość .  Tak to dział nie tylko przyczepy ,samochody , motocykle czy też traktorki do ogrodu podpicowane na sprzedaż . A jak się coś kupujący dopytuje to głupa palą ,że to od nowości tak było albo ,że tu nic nie było robione itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włodek,
to co się dzieje wkoło handlu przyczepami - to wina/skutek uregulowań prawnych i podejścia zarówno sprzedających jak i kupujących..... Ale także opinii jakie niejednokrotnie można przeczytać na naszym forum i w miejscach jemu podobnych....

Sprzedawca chce jak najwięcej zarobić ....

Kupujący najchętniej za darmo ( no bo on jedzie kupić np 20letnią budę na ful wypasie z namiotem, klima itp i zdziwiony że ona kosztuje jakieś 40% nowego golasa nawet bez ciepłej wody, a przecież to powinno bytak samo jak z autami- pełnoletni Mietek czy bejca to jakieś 5-10% ceny nowej....) i w stanie "wczoraj wyjechała z fabryki" nieważne że pełnoletnią od dawna....

Uregulowania prawne są takie że często się nie opłaca walczyć po sądach.....

I tu i w wielu innych miejscach doczytasz że tych przywiezionych z Francji i bez kibelków to się nawet nie ogląda bo one po cyganach, zniszczone itp...... bzdura totalna i mitologia ale funkcjonuje

Nic więc dziwnego że na ogłoszeniach wiszą trupy opisane jako stan extra..... Ludzie chcą kupić stan idealny, więc nawet zakładając twoje % to sprzedającemu się to opłaca......

Po ubiegłym sezonie sprzedawaliśmy naszego Wilka z 2004r pierwsza rodzina która go oglądała w środę poprosiła o rezerwację do poniedziałku bo w weekend mają jeszcze dwie do obejrzenia, w sobotę koło południa wydzwaniali że wilka mamy traktować jako sprzedanego i dopytywali ile i jak zaliczki przesyłać..... W rozmowie wyszło że pojechali na plac gdzie przyczepy wystawione na portalach ogłoszeniowych nawet sprzątnięte nie były......

I niestety na lepiej się nie zanosi... Dopóki nie powstanie jakaś baza ogólnoeuropejska z informacją np że w dani ten nr Vin został wycofany z użytku z powodu...... A nasi kupujący nie przyjmą do wiadomości że naprawiona zgodnie ze sztuką przyczepą jest w 100% bezpieczna,
Że różnica ceny tej samej przyczepy po dwóch stronach Odry nie bierze się z magi, a im więcej kilometrów ma buda do przejechania to cena jej będzie/powinna być wyższa w PL niż GB, że ok 65-75% kosztów naprawy to roboczogodziny i to co w starej Europie zachodniej jest ekonomiczne nieopłacalne to w starych demoludach jeszcze się opłaca....
I pamiętać musimy że do naszego hobby dorosną zaraz przedstawiciele pokolenia Z ......
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.