Skocz do zawartości

Uwaga! - oglądałem osobiście.


kpr

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, BuryKocur napisał(a):

I w Danii naprawde nic nie znalazłeś?

Pzdr

Wł.

Znalazłem kilka wydawało się godnych uwagi ale budżetowo było wysoko za takie które nam się podobały, jak doliczyłem czas, koszt podróży i ryzyko nie kupienia niczego to postanowiłem sprawdzić u nas... Z prywatnych rąk nic nie trafiłem ciekawego (poprzednie dwie kupiłem w Polsce i mi się udało, ale jeszcze czasy normalniejsze były chyba) pojechałem do Białogardu nastawiony sceptycznie i jednak kupiłem. Bardzo możliwe że jak w Białogardzie bym nie kupił to bym pojechał do DK i byłby ryzyk fizyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.05.2023 o 17:58, BuryKocur napisał(a):

Ciekawe - jesteś z Wejherowa - jest tam pośrednik sprowadzający budki z Danii - i z tego co wiem to przekrętów nie robi.

Byłeś w tej firmie?

https://michal-kamp.pl/

pzdr

Włodek

PS - pochwal się co kupiłeś ...

 

 

Osobiście nie byłem w tej firmie, przeglądałem ich stronę lecz żadna mnie nie zainteresowała . Zdaje sobie sprawę że każdy pośrednik musi zarobić w związku z czym stara się kupić jak najtaniej. Zależało mi aby kupić od osoby prywatnej. Przyczepa którą kupiłem jest od pierwszego właściciela od początku do końca serwisowa na co są oczywiście dokumenty, sprzedający nic po za prywatnymi rzeczami z niej nie zabrał, zostały wszystkie sztućce, garnki, przewód, najazdy butla i tp. W innym wątku opiszę przyczepę szczegółowo. Przyczepa to Hymer Nova S 546 TF 

Co prawda szukałem innej marki Cabby lub Kabe, bardzo fajną Cabby sprawdziła firma Kampi.pl koło Lęborka, jeszcze jej nie ma w ofercie lub ją sprzedali, jadąc do Dani ją zauważyłem, zawróciłem i godzinę oglądałem lecz nie spodobała się żonie, stwierdziła że nasza poprzednia fendt diament była ładniejsza i nie ma zamiaru przesiadać się na gorszą, no cóż...

pzdr

Michał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Ventyl napisał(a):

Patrząc na oferty które inni wrzucają to ta Hobby jest jakąs tania jak na ten rocznik na tle innych starszych.

 

Ja to chyba miałem szczęście kupiłem pierwszą w życiu przyczepę i to 100 km od domu. I to było pierwsza i jedyna oglądana z wad jakie wyszły po roku i czytaniu forum to podgnity parapet ale to standard w Hobby więc zaliczam to do ten typ tak ma a nie że jakaś rzeźbiona i uszkodzony regulator w piecu trumy a tak nic po za tym. 

 

Teraz profilaktycznie regeneruje UN i mam zamiar zajrzeć do hamulców ale jedno i drugie to eksploatacja i po 10 latach ma prawo być zużyte

To ja też się pochwalę i pochwalę sprzedawcę. Pierwsza w życiu przyczepa, pierwsza jaką oglądaliśmy i została zakupiona. Hobby 400, 25-cio letnia. W środku błysk, suchutka i szczelna. Nie działała ciepła woda w łazience i w czasie transportu (przyczepa po zarejestrowaniu i ubezpieczeniu przez sprzedającego została dostarczona pod dom) kierowca zgubił daszek z okna na dachu. Natychmiast wszystko zostało dosłane. Sprzedawca z tego co się zorientowaliśmy nie sprzedaje szrotu. Poza tym daje na piśmie 12 miesięczną gwarancję na działanie sprzętów i szczelność. Dlatego z czystym sumieniem polecam sprzedawcę: Ricar. Bidchoff Remigiusz w Łaszewie koło Pleszewa. Do komisu mieliśmy do przejechania ok 160km w jedną stronę. I jeszcze jedno. Chciałam dodać tego sprzedawcę do wątku Komisy... ale nie potrafię. Proszę o pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Hipis2020 napisał(a):

Poza tym daje na piśmie 12 miesięczną gwarancję na działanie sprzętów i szczelność. 

Ale wiesz, że sprzedawca łaski nie robi, bo z tytułu samej rękojmi jego odpowiedzialność za sprzedaną rzecz wynosi aż 2 lata ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, jacek00 napisał(a):

Ale wiesz, że sprzedawca łaski nie robi, bo z tytułu samej rękojmi jego odpowiedzialność za sprzedaną rzecz wynosi aż 2 lata ;) 

Wiem, oczywiście. Tylko w takim razie nie rozumiem skąd często te lamenty jak ktoś się że tak powiem natnie? Przecież wystarczy oddać szrota sprzedającemu i po sprawie prawda? I nikt do nikogo nie będzie miał pretensji. Sprzedwca chętnie i bez zbędnej zwłoki przyjmie, odda kasę bez szemrania, bo przecież rękojmia:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Hipis2020 napisał(a):

Wiem, oczywiście. Tylko w takim razie nie rozumiem skąd często te lamenty jak ktoś się że tak powiem natnie? Przecież wystarczy oddać szrota sprzedającemu i po sprawie prawda? I nikt do nikogo nie będzie miał pretensji. Sprzedwca chętnie i bez zbędnej zwłoki przyjmie, odda kasę bez szemrania, bo przecież rękojmia:) 

Bo ludzie bardzo często nie znają swoich praw, nie chcą się szarpać itd. Ale na forum było już mnóstwo przypadków, gdzie ktoś kupił zgniłka i pytał o poradę jak naprawić i po radzie forumowiczów aby skorzystał z rękojmi i oddał szrota, tak robił i udało się odzyskać pieniądze.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, jacek00 napisał(a):

Bo ludzie bardzo często nie znają swoich praw, nie chcą się szarpać itd. Ale na forum było już mnóstwo przypadków, gdzie ktoś kupił zgniłka i pytał o poradę jak naprawić i po radzie forumowiczów aby skorzystał z rękojmi i oddał szrota, tak robił i udało się odzyskać pieniądze.

Czy aż takie mnóstwo to nie wiem. Nie zmienia to faktu, że mało który sprzedawca tak ochoczo zwraca pieniądze. No ale mnie problem nie dotyczy, więc nie będę dalej polemizować:) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

oglądaliśmy ją

ogólnie godna polecenia, wszystko działa, nie śmierdzi ale ostatecznie nie zdecydowałem się, od zewnątrz przód do roboty.

https://www.otomoto.pl/przyczepy/oferta/knaus-azur-540-ID6FGhie.html#gallery-open

tą też oglądałem osobiście nie poleciłbym, w środku podłoga się zapada w jednym miejscu.

https://www.olx.pl/d/oferta/przyczepa-kempingowa-axxor-moorea-CID5-IDLD4sR.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mimo zapewnień że przyczepa sucha to z lewej tylnej strony wszedł mi palec w ścianę. Narożnik wypełniony pianka i silikonem. Sufit z przodu zdeformowany. Przód to pianka/styropian/silikon. Świeże wkręty od spodu " już taka kupiłem". Sprzedawca kłamca najpierw mówi że kupil przed covidem, później że w tamtym roku ale i tak jej nieuzywał. Szkoda czasu i paliwa.

W ogłoszeniu Klewki warmińsko-mazurskie a stoi w miejscowości Szczęsne

Screenshot_20230822134354.png

Edytowane przez Piotr Dzielnicki (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się znowu Hobby z 2009 r.

Używane Hobby 540 EMD - 52 999 PLN, 2009 - otomoto.pl

Oglądałem ją w zeszłym sezonie, stan z zewnątrz bardzo kiepski, większoś okien była połamana i naprawiana metodą lutownica i jakiś klej, proszę zerknąc na okno od łazienki te mleczne jest dziwnie poprzycinane, brak plastików na dachu co może swiadczyć że miałą załozony twardy dach, środek był już w lepszym stanie, ale z zewnątrz to a la ulep, 

Jak masz daleko do niej to odradzam, okna od piętrusów  poklejone czarnym czymś, poprosić o zdjęcia

image.thumb.png.ea20016f240a975d6ab5c60a9a329602.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, salaj napisał(a):

Pojawiła się znowu Hobby z 2009 r.

Używane Hobby 540 EMD - 52 999 PLN, 2009 - otomoto.pl

brak plastików na dachu

One przecież nie miały plastików na dachu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
W dniu 4.03.2023 o 10:59, JarzabekPz napisał(a):

Wczoraj wybrałem się na oględziny przyczepy TEC 450 z 1998 rokusprowadzonej z Holandii, jak zapewniał sprzedawca miała być sucha i szczelna, bez wilgoci. Pierwszy kontakt przez olx:

tec.jpg.e5fa1625e276f8784dd53f1335611695.jpg

W czwartek dzwoniłem żeby dogadać szczegóły i termin oględzin, sprzedawca zapewniał że pod względem wilgoci wszystko jest ok. No więc wczoraj jadę, ponad 200 km, i co na miejscu się okazuje? Przyczepa tak sucha i szczelna, że po odsłonięciu firanek przedniego okna wyłania się taki widok:

IMG_20230303_122807.thumb.jpg.5572e338aa7bda9c6a92b551d43e2052.jpg

Zajrzałem jeszcze do tyłu i w szafkach nad lewym tylnym oknem woda wypływa na łączeniu ścianki:

IMG_20230303_122753.thumb.jpg.cc0fb972ac6efd7cb2186ee3fb45d7bb.jpg

Sprzedawca twierdził, że nie zauważył tego ale to chyba trzeba być ślepym...

Przestrzegam przed interesami z tym gościem bo jak widać z uczciwością ma niewiele wspólnego. Miejscowość Czerna koło Bolesławca. Ogłoszenie oczywiście już niedostępne ale przypuszczam, że przyczepa wróci na rynek po zamaskowaniu tych śladów. Załączam screeny ogłoszenia.

snapshot_m_olx.pl_1677845632886.thumb.png.055e3f025e8f2c16d7e50e081f9b8581.png

Caravan TEC 450 4_5 osobowa Bojler Mover!! Przedsionek ! 1998r B.pdf

Czy sądzi Pan że to ta sama przyczepa: https://m.olx.pl/d/oferta/przyczepa-tec-450k-1998r-4-spania-bojler-mover-przedsionek-CID5-IDY2eHb.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.