Skocz do zawartości

Wypadki


andiat

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, jacek00 napisał:

Wygląda. że zahaczył o to: 

Na bank, widać to na drugim zdjęciu:

image.png.6fe6ec88251b4e5bc07597f073b3fcfb.png

W sumie "słabe" to zabezpieczenie, powinno głośno walnąć i przepuścić a nie rozwalić pół kampera. Szkoda go :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wg mnie gdyby walnął w wiadukt to by całą alkowę mu zerwało. A wyrwało mu tylko sam środek, a boki alkowy są na swoich miejsach - to idealnie pasuje do tych wiszących blach.  I wcale nie jestem przekonany, że te blachy są przyczepione na wysokości 2,6 metra. Raczej te czerwone pola zaczynają się na 2 metrach. Spójrzcie na jakiej wysokości jest znak, a te się wiesza miej więcej właśnie na wysokości ok 1,8-2 metrów. 

Alkowa ma dużo wyższą wysokość, około 3,2 metra

image.thumb.png.8b12f52b2d4018230455f6d290ff89be.png

Zresztą co by się nie stało, wakacje zepsute, auto zniszczone. Przykre.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jacek00 napisał:

idealnie pasuje do tych wiszących blach. 

Też mi się tak wydaje, że to jakieś elastyczne, metalowe elementy, jednak za mało elastyczne na wydmuszki, którymi są kampery i przyczepy :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, lbuster napisał:

Też mi się tak wydaje, że to jakieś elastyczne, metalowe elementy, jednak za mało elastyczne na wydmuszki, którymi są kampery i przyczepy :( 

Bardziej obstawiam, że zamiast sie "ślizgnąć" po dachu to zaczepiły o coś, lub się "wklinowały" w jakąś szparę w zabudowie. 

Godzinę temu, jacek00 napisał:

I wcale nie jestem przekonany, że te blachy są przyczepione na wysokości 2,6 metra. Raczej te czerwone pola zaczynają się na 2 metrach. Spójrzcie na jakiej wysokości jest znak, a te się wiesza miej więcej właśnie na wysokości ok 1,8-2 metrów. 

Spójrz na to. Ten samochód pod spodem ma ok. 160cm wysokości. 

image.png.9a708e4f3b699d8f3a190a994b4d105d.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Piotrekm13 napisał:

Bardziej obstawiam, że zamiast sie "ślizgnąć" po dachu to zaczepiły o coś, lub się "wklinowały" w jakąś szparę w zabudowie. 

Spójrz na to. Ten samochód pod spodem ma ok. 160cm wysokości. 

Już widziałem to z innej perspektywy. IMO te końce blach wiszą na ok. 2 metrach. Ale też skłaniam się o to zaczepienie tych blach, które szarpnęły całą alkową. Ciekawe w sumie kto za to w takim wypadku odpowiada? No chyba, że te paski faktycznie zaczynają się na wysokości 2,6 metra - wtedy odpowiedzialność spada tylko na kierowce, natomiast jak paski są niżej to już nie jestem taki przekonany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacekzoo napisał:

Tak, na 2,6 albo nawet minimalnie wyżej

Ok, masz rację. Ten busik na foto to Renault Master LH1, ma około 2,2 metra wysokości. Czyi faktycznie jest tam 2,6 metra do początku tych pasków. 

image.png.747aacb990959f7358784a96c2835507.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie môgł zahaczyć o górne mocowanie tych paskôw, bo ono jest dobre 5m nad ziemią. Paski też by nie wyrwały zabudowy bo luźno wiszą, cały czas obstawiam że wpierdzielił się w tunel i po wszystkim wycofał

Tylko co za debil, że usłyszał że coś mu przeleciało po zabudowie a jechał dalej ??

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paski mają ze 20cm, dalej są jakieś rury:

image.png.76657d52ec3a55e4886644326f768111.png

Jacek, według mnie ten kamper się nie nadawał do cofania w tym stanie ;) Zresztą nawet widać, że zabrał ze sobą jeden pasek:

image.png.06f2b598fa17af365aea3ebb25909d6e.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, jacekzoo napisał:

 

Tylko co za debil, że usłyszał że coś mu przeleciało po zabudowie a jechał dalej ??

Jechałeś kiedyś kamperem? widać że nie, on myślał że w kuchni garnek spadł a nie że mu coś po zabudowie przeleciało:lol:

25 minut temu, lbuster napisał:

Paski mają ze 20cm, dalej są jakieś rury:

 

Na moje są ruchome, nie możliwe że by któraś sie nie wygięła, a tu wszystkie wiszą w pionie, nie było czasami dalej jeszcze jakiejś bramownicy, tak wychodzi a drugiego zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, peja76 napisał:

nie było czasami dalej jeszcze jakiejś bramownicy, tak wychodzi a drugiego zdjęcia.

Na drugim zdjęciu na pierwszym planie widać szlaban, który na trzecim zdjęciu widać w tle. Widać, że po zdjęciu rurek zatrzymał się po kilkunastu metrach przed szlabanem.

Edytowane przez lbuster (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.