Skocz do zawartości

Wypadki


andiat

Rekomendowane odpowiedzi

W sobotęna trasie S8 między Wyszkowem a Radzyminem w kierunku do Warszawy. Kamper uderzył w stojący na poboczu samochód dostawczy. Według mnie albo zmęczenie albo się zagapił. Kamper pewnie do kasacji będzie.

https://tvn24.pl/tvnwarszawa/ulice/s8-wezel-trojany-kamper-zderzyl-sie-z-samochodem-dostawczym-ladowal-lpr-7211856
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

23 godziny temu, Eastnomad napisał(a):

W sobotęna trasie S8 między Wyszkowem a Radzyminem w kierunku do Warszawy. Kamper uderzył w stojący na poboczu samochód dostawczy. Według mnie albo zmęczenie albo się zagapił. Kamper pewnie do kasacji będzie.

https://tvn24.pl/tvnwarszawa/ulice/s8-wezel-trojany-kamper-zderzyl-sie-z-samochodem-dostawczym-ladowal-lpr-7211856
 

A ja myśle, że Polak potrafi i się wyklepie … za jakiś czas będzie jak nówka sztuka od Niemca który płakał jak sprzedawał :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, rtwppk napisał(a):

A ja myśle, że Polak potrafi i się wyklepie … za jakiś czas będzie jak nówka sztuka od Niemca który płakał jak sprzedawał :) 

Ale tu wygląda że szoferka oddzieliła się od reszty. Ewentualnie zabudowa została a auto pojechało dalej, ale fakt polak wiele potrafi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle szoferka się oddzieliła (to nie czasy żuków itp) a "zdjęło" zabudowę z podwozia. 

Szoferkę odbuduje się z ogólnie dostępnych części, zabudowa znajdzie się (albo z uszkodzonego pojazdu, albo "znajdzie się" tak po prostu), i kamper będzie jak ta lala, nawet jak sprawdzi się po VIN-ie, będzie cacy, z fabryki wyjechał kamper. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie wypadek drogowy ale jednak przykra sprawa, pytanie tylko co tam się tak na prawdę stało i czemu Ci ludzie nie zdołali wyjść z auta jakkolwiek :niewiem:

https://tvn24.pl/pomorze/elk-pozar-kampera-nie-zyja-dwie-osoby-7234156

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamper wygląda na stosunkowo młody, a przez malunki wyglada raczej jak z wypożyczalni. Bardzo ciekawe co się stało…
Ponoć na forum mieszkańców Ełku mówi się, że do późnych godzin trwała tam impreza przy grillu. Zresztą grill widać na jednym ze zdjęć, stoi po stronie drzwi kierowcy. Patrzac na zgliszcza to też wygląda,że coś się bardziej paliło właśnie z tamtej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek00 napisał(a):

Ponoć na forum mieszkańców Ełku mówi się, że do późnych godzin trwała tam impreza przy grillu. Zresztą grill widać na jednym ze zdjęć, stoi po stronie drzwi kierowcy. Patrzac na zgliszcza to też wygląda,że coś się bardziej paliło właśnie z tamtej strony.
 

Czyli przyjechała do siostry, poimprezowali wieczór, siostra zabrała dzieci na mieszkanie, oni poszli spać... Nie ogarnęli grilla, byli pijani, ale żeby kamper zajął się tak cały od zewnętrznego źródła ognia i nie ocknęli się?? Albo - jak był z wypożyczalni, a oni nieogarnięci karawaningowo - co mogli popieprzyć, żeby tak się urządzić?? Masakra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was wie cokolwiek więcej??

Tu na filmiku widać dość sporo, ale rzeczywiście nie wygląda na to, żeby źródło ognia było na zewnątrz (grill), a jednak wewnątrz. Zresztą skoro akta była nad ranam ok. 8 dopiero...

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2023-07-17/elk-pozar-kampera-nie-zyja-dwie-osoby-ktore-w-nim-spaly/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was wie cokolwiek więcej??
Tu na filmiku widać dość sporo, ale rzeczywiście nie wygląda na to, żeby źródło ognia było na zewnątrz (grill), a jednak wewnątrz. Zresztą skoro akta była nad ranam ok. 8 dopiero...
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2023-07-17/elk-pozar-kampera-nie-zyja-dwie-osoby-ktore-w-nim-spaly/
 
Źródło ognia było od strony grilla, czyli po przeciwnej stronie lodówki (tak zakładam). Widać to na filmiku z pożarem gdzie bardziej paliło się właśnie od strony gdzie stał grill. Więc zakładam, że to nie lodówka była przyczyną pożaru a coś innego.

Tutaj filmik: https://fb.watch/lRnKDdVhcC/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jacek00 napisał(a):

Źródło ognia było od strony grilla, czyli po przeciwnej stronie lodówki (tak zakładam). Widać to na filmiku z pożarem gdzie bardziej paliło się właśnie od strony gdzie stał grill. Więc zakładam, że to nie lodówka była przyczyną pożaru a coś innego

No ekspertem nie jestem, ale jakoś mi ten grill tu nie pasuje, a "obrażenia" kampera wg mnie wskazują na wewnętrzne źródło... Ogień zresztą pojawił się dopiero ok. 8 nad ranem... Choć z drugiej strony - jeśli ten grill stał tak jak na filmie (nie został przestawiony) to porównując "obrażenia" prawej i lewej strony szoferki widać różnicę - z lewej (od strony grilla) jest okopcona od zewnątrz, a z prawej nie...Z trzeciej strony - drewniane szczebelki blatów grilla są prawie nie naruszone - gdyby grill był źródłem ognia to przecież raczej one by się mu nie oparły...

A lodówka w sumie jak najbardziej mogła chodzić na gaz przez noc. 

No w grę też może wchodzić podpalenie - ktoś się wqrzył, że była impreza przy grillu w nocy, albo/i, że kamper zaparkował na "jego" miejscu...?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ekspertem nie jestem, ale jakoś mi ten grill tu nie pasuje, a "obrażenia" kampera wg mnie wskazują na wewnętrzne źródło... Ogień zresztą pojawił się dopiero ok. 8 nad ranem... Choć z drugiej strony - jeśli ten grill stał tak jak na filmie (nie został przestawiony) to porównując "obrażenia" prawej i lewej strony szoferki widać różnicę - z lewej (od strony grilla) jest okopcona od zewnątrz, a z prawej nie...Z trzeciej strony - drewniane szczebelki blatów grilla są prawie nie naruszone - gdyby grill był źródłem ognia to przecież raczej one by się mu nie oparły...
A lodówka w sumie jak najbardziej mogła chodzić na gaz przez noc. 
Ale lodówka była z prawej strony pojazdu, od strony wejścia, a ogień był zdecydowanie większy z prawej strony pojazdu. Więc tam musiało być źródło. Nie mówię, że to był grill, bo mogło być wszystko, nawet przetwornica.

Wątpię abyśmy się dowiedzieli czegokolwiek więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, jacek00 napisał(a):

Widać to na filmiku z pożarem gdzie bardziej paliło się właśnie od strony gdzie stał grill.

Kierunek ukształtowania płomieni jak i dymu to skutek kierunku wiatru, który był dość silny w momencie trwania pożaru.

36 minut temu, Zulos napisał(a):

a "obrażenia" kampera wg mnie wskazują na wewnętrzne źródło... Ogień zresztą pojawił się dopiero ok. 8 nad ranem...

Trochę samochodów w robocie zgasiłem dlatego też szedłbym w tym kierunku ;)

36 minut temu, Zulos napisał(a):

to porównując "obrażenia" prawej i lewej strony szoferki widać różnicę - z lewej (od strony grilla) jest okopcona od zewnątrz, a z prawej nie...

Okopcenie wynika z pożaru pod pojazdem, a to, że akurat z lewej strony to skutek wiatru, który płomienie "przepychał" w lewą stronę.

36 minut temu, Zulos napisał(a):

Z trzeciej strony - drewniane szczebelki blatów grilla są prawie nie naruszone - gdyby grill był źródłem ognia to przecież raczej one by się mu nie oparły...

Co prawda zaprzeczy to temu, co powyżej, niemniej źródło powstania pożaru bardzo często jest czyste lub czystsze niż reszta. Patrząc jednak na kierunek wiatru w chwili wystąpienia pożaru, nie stawiałbym grilla jako źródło.

36 minut temu, Zulos napisał(a):

No w grę też może wchodzić podpalenie - ktoś się wqrzył, że była impreza przy grillu w nocy, albo/i, że kamper zaparkował na "jego" miejscu...?? 

Też o tym pomyślałem, ale to nie ta pora. O tej porze, gdy na osiedlu jest spory ruch - trzeba być niezdiagnozowanym, albo szukającym schronienia na kilkanaście lat ;)
Na skrawku materiału widać, że pożar jest rozwinięty wewnątrz pojazdu i wychodzi głównie dwoma oknami z lewej strony. Musieli mieć mocne spanie, że nie zdążyli zareagować. Podejrzewam, że trzeźwo nie było. Nietrzeźwi tylko przy wypadkach drogowych wychodzą cało...
Z drugiej strony wysokie umiejscowienie łóżka w tym kamperze nie pomaga w takich sytuacjach. 

33 minuty temu, jacek00 napisał(a):

Wątpię abyśmy się dowiedzieli czegokolwiek więcej.

Spróbuję ;)

 

Edytowane przez Marcin T (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Marcin T napisał(a):

Z drugiej strony wysokie umiejscowienie łóżka w tym kamperze nie pomaga w takich sytuacjach. 

No i to jest właśnie dość istotny problem - śpiąc dość wysoko i blisko sufitu, a zwłaszcza na fani, prędzej się człowiek właśnie zaczadzi od tlącego się pożaru niż zorientuje się, że coś się pali... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.