Skocz do zawartości

Wypadki


andiat

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

9 godzin temu, czyś napisał(a):

Ki diabeł? Może coś jutro napiszą, bo sytuacja wywołała zaciekawienie „brakiem logiki”. Fakt, dziwnie to wygląda, spadły rowery i za chwilę cepa się wykopyrtnęła? 

Wg świadków zdarzenia rowery spadły bo przyczepą już tak majtało na boki, że bagażnik się zwyczajnie poddał. A finalny efekt wężykowania jest widoczny na zdjęciach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jacek00 napisał(a):

Wg świadków zdarzenia rowery spadły bo przyczepą już tak majtało na boki, że bagażnik się zwyczajnie poddał.

Próbowałem znaleźć na tylnej ścianie ślady bagażnika - a tu jakby "zdmuchnęło" welocypedy razem z bagażnikiem. Długo i już mocno musiało majtać. Jednak cepa to cepa, jakkolwiek by się nie wydawało że zestaw "idzie" normalnie, trzeba mieć oczy otwarte (czy punkt na wprost nie zaczął przemieszczać się choćby minimalnie prawo-lewo po lini horyzontu) i żyroskop w siedzeniu (czy nie zważając na etykietę - konkretnie w zadku) i reagować natychmiast, bo za 2-3-5 sekund może być po herbacie. Tak czy siak - współczuję, nie dość że komuś mogło się coś stać, i pewnie jakieś szkody przez te "spadnięte" rowery zostały wyrządzone (jeśli już - oby tylko w mieniu), ale moment i po rowerach, po przyczepie.

Patrzę na cudze przypadki jako przestrogi, "na sucho" przerabiam od nowa różne scenariusze (zaprawa mentalna). Taki ~8m "fiacik" błędów nie wybaczy, marginesy po bokach też się jakby kurczą (zawartość i tak będzie poza obrysem).

my_love_t_a.jpg.231213d70c827894dcfc097dcdc9dc25.jpg

 

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 22.08.2023 o 22:57, Ventyl napisał(a):

Z FB

 

Screenshot_2023-08-22-22-54-49-67_a23b203fd3aafc6dcb84e438dda678b6.thumb.jpg.b0def1b695c0b6aa93d5684bcfea9de4.jpg

Mijałem ten wypadek wracając z przyczepą z Zakopanego. Jakoś dziwnie mi to wszystko wyglądało i te rowery parę metrów za przyczepą, jeszcze na bagażniku musiały walnąć w pojazd za bo był rozwalony. A może oberwały się ze ściany (?), nie wiem nie zdążyłem zobaczyć. Zapamiętałem tego starszego Pana ze zdjęcia chyba to kierownik zestawu bo coś się tam tłumaczył policji.

Edytowane przez roro (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ostatniej nocy na kempingu w Lindau (Austria), jak dobrze przeczytałem, 980 osób ewakuowanych po ulewach i burzach. Na marginesie , bardzo fajny kemping, często na nim bywam. Szkody bardzo duże.

https://www.schwaebische.de/regional/lindau/lindau/nach-gewitter-campingplatz-zech-wird-evakuiert-1853393

w artykule na dole 21 zdjęć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 13.09.2023 o 16:11, lbuster napisał(a):

Czołówka z drzewem jest słaba w każdym samochodzie :(

W tej "dyscyplinie" zadziwiające były stare volvo z silnikiem ułożonym wzdłużnie (700-ki/900-ki). W starą 740-kę drzewo przy ponad 70 km/h wjeżdzało półtora metra w nadwozie, prując po drodze absolutnie wszystko, zderzaki, kołyskę, wyrywając silnik z mocowań, wbijało go w ścianę grodziową, giął się wał, wyrywał podpory, w łuk giął się tylny most... Bez airbagów itp. Poza odgniotami od pasów nic. Totalna demolka tego kolosa przy centralnym uderzeniu prowadziła do takiego stopniowego rozproszenia energii na całej strukturze auta (aż po tylną oś), że w porównniu z każdym innym samochodem, było to niemal "łagodne hamowanie". Gdybym nie widział pniaka pi razy oko na wysokości środka maski, otulonego błotnikami, to bym nie uwierzył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.