Skocz do zawartości

Wypadki


andiat

Rekomendowane odpowiedzi

Ubezpieczalnie odmawiają wypłaty z OC sprawcy nawet jak szkody są rzędu 3000zl i trzeba się z nimi szarpać, żeby przynajmniej w połowie pokryć rzeczywista szkodę. Nie ma się co dziwić jak chodzi o kwoty ilestam razy większe. Po kilku latach batalii wypłacą..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Godzinę temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Ubezpieczalnie odmawiają wypłaty z OC sprawcy nawet jak szkody są rzędu 3000zl i trzeba się z nimi szarpać, żeby przynajmniej w połowie pokryć rzeczywista szkodę. Nie ma się co dziwić jak chodzi o kwoty ilestam razy większe. Po kilku latach batalii wypłacą..

Dokładnie. Niestety dużo czasu minie. Mnie bawi to, że takie wypaśne BMW było ubezpieczone w compensie, gdzie osobiście zaufania mi całkowicie brak. Klasyczny biznesmen, ma być tanio. Opcja dwa to tam akurat umowę miał leasing / salon.

wypłacą, dobrze, że w tym przypadku nie są potrzebne środki na leczenie specjalistyczne.  Myślę, że w tej sprawie będzie interwencja UFG / KNF i zaraz dział marketingu stwierdzi, że trzeba wypłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że sprawa jest też bardziej skoplikowana: odszkodowanie nie będzie wypłacone właścicielowi zniszczonego pojazdu i pewnie nie chodzi o pokrycie kosztów zniszczonego pojazdu tylko pewnie o jakąś rekomensatę finansową za szkody niematerialne dla rodziny (śmierć bliskich); Dosyć skomplikowane zgaadnienie i pewnie nie do streszczenia w obrębie jednego zdania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Domyślam się, że sprawa jest też bardziej skoplikowana: odszkodowanie nie będzie wypłacone właścicielowi zniszczonego pojazdu i pewnie nie chodzi o pokrycie kosztów zniszczonego pojazdu tylko pewnie o jakąś rekomensatę finansową za szkody niematerialne dla rodziny (śmierć bliskich); Dosyć skomplikowane zgaadnienie i pewnie nie do streszczenia w obrębie jednego zdania

w tym przypadku ta "jakaś" rekompensata finansowa, może i będzie miała kwotę 6 cyfrową przy dobrym adwokacie. Stąd T.U. opóźnia wypłatę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Ludzie są strasznie nie odpowiedzialni i lekkomyślni. Wczoraj na kempingu gościowi wypięła się przyczepa. Podszedłem z wagą miał nacisk na hak 20 kg wszystko łącznie z przedsionkiem rzucone na tyl na podkowę i dwa rowery masakra. Zaczep alko patrzę a on nie ma wcale okładzin i można było ręką przyczepe wypiąć dramat. Jechali do Radomia 2+2 wytłumaczyłem mu wszystko wyważyliśmy przyczepe miał 60 na haku. Dobrze ze miałem z sobą swoje stare okładziny i podeszły założyłem mu i szczęśliwie dojechał do domu. Albo ja jestem przewrażliwiony bo co wyjazd wszystko sprawdzam po dwa trzy razy. Co roku bębny czyszczę. Itd itp . A mówię mu a gdyby się Panu na drodze wypiela a on do mnie ale ja mam autocasco. A ja a gdyby kogoś Pan zabił to co. Dramat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed pandemia jeździli wyłącznie pasjonaci,  mający świadomość wielu aspektów karawaningu.  Teraz jeździ się dla mody i fejsbukowych opowieści. 

Pamiętam temat na forum , gdzie z dumą doszliśmy do wniosku,  że w Polsce nie było  dotąd żadnego wypadku z udziałem przyczepy kempingowej (wg raportu  policji).  Jak bardzo się to zmieniło w ciągu 5 lat. 

Ciekawi mnie tylko czy ów pań mieścił się w 3.5 tony ze swoją przyczepą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tomaszsl napisał(a):

Zaczep alko patrzę a on nie ma wcale okładzin i można było ręką przyczepe wypiąć

O jakich okładzinach piszesz? Tych ciernych od stabilizacji? Ich zadaniem nie jest zapobieganie się wypięciu przyczepy. Przyczepa z niezapiętym stabilizatorem przy sprawnym zaczepie i kuli haka nie ma prawa się wypiąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem wczoraj tę akcję... Prawda jest taka, że ludzie nie są świadomi jazdy z przyczepą bo nikt tej wiedzy im nie przekazuje ale też nikt nie wymaga.
Przed zakupem przyczepy przejrzałem "pół" internetu, obejrzałem multum filmików, przestudiowałem fora caravaningowe, itd ale większość ludzi wypożycza przyczepy, szkolenie 10min gdzie nalać wodę i w drogę. Aczkolwiek zdaje się, że nawet na kursie B+E nie ma już teorii, wycofali się z tego w 2016...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Godzinę temu, Tofel napisał(a):

Taka sytuacja...

IMG_4899.thumb.jpg.1f7a7ac0e98d3ababacda7e3e4d5be14.jpg

Myślę, że większa ilość amatorsko składanych akumulatorów poprawi statystyki w podobnych wypadkach :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, rtwppk napisał(a):

Myślę, że większa ilość amatorsko składanych akumulatorów poprawi statystyki w podobnych wypadkach :) 

Przecież to lodówka absorbcyjna, jak widać,  nie siej głupot !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.