Skocz do zawartości

Wypadki


andiat

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

17 minut temu, lbuster napisał(a):

 Być może w "fazie pośredniej" lekkiego hamowania szukał dziury na prawym pasie, by się wcisnąć i w efekcie zbyt się zbliżył do przeszkody i zabrakło miejsca na wyhamowanie.

Mam wrażenie, że w ogóle nie odnotował, że to coś przed nim stoi, na pewno zauważył, bo zaczął zwalniać (już spro wcześniej odpuścił gaz) ale hamował tak, jakby chciał po prostu zwolnić, dostosować prędkość do poprzedzającego pojazdu, dopiero ostatnie metry konkretniej gdy się miarknął że toto stoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Commander napisał(a):

No kretyński pomysł 

Jak wyprzedzał to widać było jakby w przeszłości już miał tego typu zderzenia boczne tyle że zapewne z mniejszymi skutkami. Ewentualnie to miał być rewanż i próba odegrania się poprzez zepchnięcie tego pikapa czy podobnego z drogi ale jak widać kamper słabo się w tym zadaniu spisał ;).

47 minut temu, lbuster napisał(a):

Być może w "fazie pośredniej" lekkiego hamowania szukał dziury na prawym pasie, by się wcisnąć i w efekcie zbyt się zbliżył do przeszkody i zabrakło miejsca na wyhamowanie.

mogło i tak być, tylko on sam wie co zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, czyś napisał(a):

Mam wrażenie, że w ogóle nie odnotował, że to coś przed nim stoi, na pewno zauważył, bo zaczął zwalniać (już spro wcześniej odpuścił gaz) ale hamował tak, jakby chciał po prostu zwolnić, dostosować prędkość do poprzedzającego pojazdu, dopiero ostatnie metry konkretniej gdy się miarknął że toto stoi.

Może trąbił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak kiedyś, trochę podobnie miałem na trasie, jak jeszcze jeździłem polonezem... a  mianowicie lecę sobie za busem lewym pasem, bez szaleństw... z prawej bierzemy dużego i ten bus szybko ucieka na prawy pas przed dużym... ja patrzę a przede mną, na moim lewym stoi na awaryjnych autobus/bus ( juz nie pamiętam )... na prawy nie ucieknę, bo mam wlasnie tego duzego z prawej i nie wyhamuję nie ma bata... jeszcze wtedy na tej "pseudo-autośce" Szczecin - Goleniów nie było barierek to ostatecznie dałem na lewo i wyminąłem przeszkodę zielonym pasem odgradzajacym dwa przeciwne  pasy jezdni na Zs i dwa pasy na Zgl... tyle ze ja mialem ze 100 na liczniku oraz przyhamowałem jeszcze, no i dziur nie bylo na zielonym... ale pamiętam tą akcję do dzisiaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lbuster napisał(a):

@Wąski P, w 100% racja, to byli potencjalni mordercy za kółkiem, ale przyznasz, że zrobili to w efektowny sposób. W zawodach driftowych by mieli pierwsze miejsce za drift obok siebie (choć tam chyba nie można dotknąć przeciwnika).

Efekt faktycznie. Niemniej żałuje ze ten w Mercu nie przywalił dachem w drzewo. Jednego kretyna mniej byłoby.

8 godzin temu, lbuster napisał(a):

@Wąski P, w 100% racja, to byli potencjalni mordercy za kółkiem, ale przyznasz, że zrobili to w efektowny sposób. W zawodach driftowych by mieli pierwsze miejsce za drift obok siebie (choć tam chyba nie można dotknąć przeciwnika).

Efekt faktycznie. Niemniej żałuje ze ten w Mercu nie przywalił dachem w drzewo. Jednego kretyna mniej byłoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby miał serce jak dzwon... Bo to dopiero będą teraz przechery z ubezpieczalnią. Bus przerobiony na kampera, wartość z eurotaxu chłopu wycenią jak za busa, i cześć, a jeszcze wyjdzie, że niby związku przyczynowego między najechaniem na koło a pożarem nie było. Daj Boże, jak wiadomo "czyje" koło i z czyjej polisy, bo jak nie, to z UFG są w takim przypadku pokrywane szkody na na osobie...

Osobówką kiedyś lawirowałem żeby nie spotkać się z jadącym samopas kołem od miejskiego autobusu, to dopiero wrażenia niezapomniane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, czyś napisał(a):

Ki czort z tymi Teslami?

Przecież to od początku było barachło. Wykonanie na poziomie golfa III no może IV, jakość materiałów tragiczna, spasowanie katastrofalne. Cały motoryzacyjny świat czekał aż EM wywali miliardy, przekona rynek do elektryków,  później oni wszyscy wejdą na marketingowo gotowe z dobrymi autami i zaczną bić kasę 

Wielcy nie spodziewali się tylko tego że ludzie będą się za przeproszeniem brandzlować na teslę i mimo wszystko nadal ją kupować, nie zważając że dużo lepsza konkurencja już istnieje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, czyś napisał(a):

Dziennikarze trafiają idealnie. Klikajcie?

41 minut temu, Cathay napisał(a):

 

Wielcy nie spodziewali się tylko tego że ludzie będą się za przeproszeniem brandzlować na teslę i mimo wszystko nadal ją kupować, nie zważając że dużo lepsza konkurencja już istnieje. 

Tesla w Polsce to relatywnie tani EV. W Stanach bardzo tani, nikt nie oczekuje jakości od wózka na zakupy?

Jakość nie odbiega od innych amerykańskich aut? Taka lekka tandeta no ale to tylko auto w oczach amerykanów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, danielpoz napisał(a):

W TV właśnie mówili że na 8000 pożarów aut to elektryków i hybryd było po kilka sztuk. Też się śmiali skąd ludzie mają taką podnietę gdy słyszą o palącym sie ev?

 

TV nie kłamie?

Tylko te kilka sztuk względem całej liczby z grup spalinowe/elektryczne może zmienić sytuację, czyli np. 0,03% spalinówek względem 1% elektryków(dane z d..., dla zobrazowania). Jak jest? Nie wiem :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.