Skocz do zawartości

Ankieta dotycząca zrzeszania się


jacek l

  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. Czy odczuwasz wewnetrzna potrzebe do zrzeszania sie w jakichkolwiek organizacjach zwiazanych z naszym hobby czyli karawaningiem ?

    • Nie
      43
    • Tak
      24


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ze zlotów PFCC mogą korzystać tylko członkowie?

 

Tomii tak i to jeszcze 2 osoby w załodze muszą płacić składkę

Co do dezinformacji turystów to masz rację , sam się przekonałem o tym osobiście w tym roku dwa razy . Pierwszy raz jak wracałem znad morza do domu chciałem zatrzymać się na rekomendowanym przez PFCC campingu i skończyło się na tym że wracałem całą nac bez postoju

Drugi raz zlustrowałem camping rekomendowany w Cieszynie nad Olzą przy granicy TRAGEDIA :bzik: Trawa po kolana , toalety to już nie PRL ale wczesna Rumunia z Bułgarią . Na ławkach siedzą jakieś wschodnie ludy pomięszane z cygańskim narodem , na stole kilka flaszek i pełne popielniczki aż strach . Dodam że ani jednej przyczepy na tym rekomendowanym campingu nie spotkałem .........

Ale .... zloty dla członków PFCC organizowane są na DOBRYCH POLACH

Biała Mewa w Dzwirzynie czy Stara Baśń na Mazurach to pola gdzie za moją załogę z całym inwentarzem płaciłbym około 100 zł. za dobę

Za zlot płacę około 550 zł. za 14 dni i nikt nie chce abym dopłacał za psa , dodatkowo rozłożony namiot itp. jak to było np. w Jastrzębiej Górze na campingu ,, Na Skarpie " gdzie co wieczór panienki chodziły z zeszytem i zapisywały ,,stan posiadania "

W tym roku na campingach spędziłem 2 miesiące , zmuszony jestem więc szukać tańszej alternatywy nawet kosztem podkarmienia organizacji która nie do końca uczciwie podchodzi do swego zadania ....

Ale wolałbym ich karmić 7,5 zł. należąc do KLUBU niż 2x 35 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No i na zlotach się kończy?

 

UPRAWNIENIA CZŁONKÓW POLSKIEJ FEDERACJI CAMPINGU I CARAVANINGU

 

Członkostwo w Federacji uzyskuje się na podstawie zgłoszonej deklaracji

Każda osoba będąca członkiem Federacji otrzymuje rokrocznie legitymację uprawniającą ją do pierwszeństwa w otrzymaniu miejsca i do zniżek na polskich campingach.

Każda osoba będąca członkiem Federacji otrzymuje kalendarz imprez organizowanych przez Federację w danym roku.

Każda osoba będąca członkiem Federacji otrzymuje z PFCC aktualne materiały o campingach (informator bądź mapę).

Każda osoba będąca członkiem Federacji ma pierwszeństwo w uczestnictwie w tanich imprezach wypoczynkowych organizowanych przez P.F.C.C. na krajowych i zagranicznych campingach.

Uczestniczyć w Krajowym Zjeździe poprzez swoich przedstawicieli z głosem decydującym i biernym i czynnym prawem wyborczym.

Zgłaszać postulaty i wnioski pod adresem władz Federacji.

Korzystać ze świadczeń wynikających z działalności Federacji

Używać znaku, godła i odznak Federacji na określonych zasadach.

Korzystać z porad i pomocy Federacji na określonych zasadach.

Przedstawiając powyższe Polska Federacja Campingu i Caravaningu zaprasza do członkostwa w Federacji. Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani członkostwem wypełnijcie deklarację i prześlijcie ją do Federacji. Po jej wypełnieniu i podpisaniu zostaniecie członkami Federacji.

 

Składka członkowska w PFCC w 2008 r.

 

składki indywidualne

 

osoba dorosła 35,oo zł

osoba dorosła 30,oo zł [druga osoba w rodzinie, emeryt, rencista]

 

składki od klubów:

 

liczba członków w klubie do 20 - 150,oo zł

liczba członków w klubie 21 - 50 - 200,oo zł

liczba członków w klubie powyżej 50 - 250,oo zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek tyle, że ja pytam o rzeczywistość a nie o to co na swojej stronie piszą :bzik:.

 

Oczywiście pierwszeństwo i zniżki na kempingach to można se w buty wsadzić :-].

 

Za mapy z PFCC też podziękuję :].

 

Imprezy :hmm: ? Ponowie pytanie: czy na imprezy PZM Travell można pojechać nie będąc członkiem PZMotu? Oni tez mają tanie i ciekawe imprezy :zlo:.

 

Na pomoc od federacji tez bym nie liczył :].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowie pytanie: czy na imprezy PZM Travell można pojechać nie będąc członkiem PZMotu?

 

Tego nie wiem , poszukam na ich stronach

 

Co do zniżek na kempingach to te 10 % zawsze dostaję W tym roku w Pietrowicach Głubczyckich gdzie siedziałem 2 tygodnie to nawet 20 % czyli 1/5 pobytu miałem gratis

 

Spotkałem się też wiele razy z ,,innym podejściem " do klienta ze strony obsługi campingu gdy przy meldunku na stole lądowały legitymacje PFCC , tzn. pan z obsługi pomagał ustawić przyczepę , itp.

Przecież oni nie wiedzą kim ja jestem a jak mówię ,, dzień dobry PFCC się kłania " to może myślą że jakiś prezes albo może ktoś z zarządu i naprawdę jest inaczej :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zniżek na kempingach to te 10 % zawsze dostaję W tym roku w Pietrowicach Głubczyckich gdzie siedziałem 2 tygodnie to nawet 20 % czyli 1/5 pobytu miałem gratis

 

10% to się zazwyczaj na gębę dostaje :bzik:.

Często kempingi przy pobycie powyżej tygodnia dają już spory rabat.

 

Spotkałem się też wiele razy z ,,innym podejściem " do klienta ze strony obsługi campingu gdy przy meldunku na stole lądowały legitymacje PFCC , tzn. pan z obsługi pomagał ustawić przyczepę , itp.

Do mnie to nie przemawia :hmm:. Generalnie dobry gospodarz na kempingu to do każdego klienta powinien mieć odpowiednie podejście i to widać na małych prywatnych kempingach. Na Litwie wszyscy byliśmy oczarowani gościnnością i uprzejmością właściciela.

 

Od wielu właścicieli kempingów słyszałem złe rzeczy o PFCC, ciekaw jestem czy oni lepeij traktują członków tej federacji :zlo:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarku patrz dokładnie: 18-23.08

 

V Zlot wypoczynkowy na Litwie

 

PZM Travel

 

Druskienniki

 

Organizują :bzik:. AdamH był chyba z PZM Travell w czerwcu w Chorwacji w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no myślę że ta dyskusja nie ma na celu na przekształcenia tego forum na jakieś stowarzyszenie bo jeżeli miałoby tak być to ja jestem na NIE

Jeżeli rozmawiamy na temat utworzenia czegoś po za tym forum a jedynie działającego przy nim aczkolwiek bez wzajemnej zależności to chyba na tak

 

I o to chodzi , ja nie namawiam do PFCC i jej nie chwalę ale gdyby znalazło się około 20 chętnych do KLUBU na FORUM to płacilibyśmy taniej i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imprezy ? Ponowie pytanie: czy na imprezy PZM Travell można pojechać nie będąc członkiem PZMotu? Oni tez mają tanie i ciekawe imprezy .

 

Ja się zastanawiam, czy nie pojechać raz na taki zlot zobaczyć z czym to się je. I własnie przed wakacjami dowiadywałem się czy można - można było :] Płącisz kasę i jedziesz z nimi :)

 

 

A co do przynależności to "składki" napewno mają też sporo plusów (jakich? Nie wiem :bzik: Nie wgłębiałem się w temat za mocno). Wkońcu sporo ludzi jest pozrzeszanych i im to odpowiada :-]

 

A co lepsze? To już kwestia konkretnej osoby. Jedni lubią kwiatki a drudzy jak im nogi śmierdzą :zlo::]:hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względów zdrowotnych mojej córki staram się co roku pojechać nad Bałtyk na co najmniej 2 tygodnie . wybieram camping o wysokim standardzie . Ja mogę tam gdzie dziki ryją i nawet to bardziej mi pasuje ale nie zawsze się jedzie tam gdzie chce bo rodzinka też ma prawo głosu .

Ale nie widzę problemu aby na polu które ma 7 ha zająć sobie miejsce dla ludzi z Naszego Forum na zlocie PFCC i zamiast zapłacić 1400 zapłacić 550 :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,, dzień dobry PFCC się kłania " to może myślą że jakiś prezes albo może ktoś z zarządu i naprawdę jest inaczej

Na dobrych kempingach, kiedy widzą Nasze Logo z forum, też inaczej się zachowują. Wiedzą, że w internecie (forum) jest siła i wystarczy zła rekomedacja, a już mniej klentów odwiedza takie pole (oczywiście zła rekomendacja, jeśli rzeczywiście jest tragicznie, a w broszurkach jest cudownie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie widzę problemu aby na polu które ma 7 ha zająć sobie miejsce dla ludzi z Naszego Forum na zlocie PFCC i zamiast zapłacić 1400 zapłacić 550 :zlo:

 

Jarku ja też nie widzę w tym problemu :hmm:. Problem widzę w tym, że PFCC nie wywiązuje się z pełnionych obowiązków, i panowie prezesi mają pewne posadki bo jak to mówił Listkiewicz "Nikt się mnie z PZPN nie pozbędzie", tak oni moga mówić o sobie i PFCC.

 

Powiem Ci jednak, że z tymi cenami to przesadzasz. W wakacje 2007 spędziłem nad Bałtykiem i za 14 noclegów zapłaciłem niecałe 400 zł (dwie osoby, przyczep + prąd, samochód). Nie były to kempingi rekomendowane przez PFCC, ale na zadowalającym poziom - nie można było narzekać. Ciepła woda, eleganckie toalety z ciepłą wodą, blisko na plażę, trawka przed przyczepą, brak pijackich burd i awantur, sąsiedzi na poziomie itd. Do tego wyjechałem w terminie jaki mi pasował (wiele osób decyduje się na ta formę wypoczynku ponieważ nie mogą wcześniej ustalić terminu urlopu) nie musiałem wcześniej nic rezerwować, płacić składek czy układać urlopu pod jakikolwiek termin. Jak by pogoda była kiepska to też bym mógł budkę przeciągnąć gdzieś indziej (Tobie opłaty zapewne nikt by nie zwrócił).

 

Moje zdanie jest takie PFCC trwoni pieniądze z moich podatków i to jest stanowczo za dużo. Nie dostaną ode mnie żadnych innych pieniędzy :bzik:, czy to za składkę na legitymację czy za inny zlot. Nie widzę nic atrakcyjnego w organizowanych przez nich wyjazdach bo mam swoje dobre, tanie i sprawdzone miejsca. Takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci jednak, że z tymi cenami to przesadzasz.

 

Tomii w tej chwili policzyłem moją załogę w Białej Mewie

3 osoby + dziecko+pies+prąd+samochód+przyczepa+namiot 2 os. + klimatyczne = 93 zł. na dobę Przesadziłem o 7 zł.

 

Cennik :

http://www.camping88.dzwirzyno.pl/index.php?module=CMpro&func=viewpage&pageid=11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że w Rowach lub gdziekolwiek jest taniej ale jak ja chcę do Dzwirzyna bo może znam tam jakąś Syrenkę Morską ? :zlo: która też jeżdzi na to pole .................

 

W międzyczasie sprawdziłem te Rowy , jak dla mnie bardzo daleko do morza :bzik:

Gdybym chciał na pontonie popływać to tylko samochodem dowieść ... Lubię campingi gdzie do morza jest 2-3 minutki pieszo a najlepiej gdy go widać i słychać jego szum na campingu :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.