Skocz do zawartości

Nowe pomysły V ZLOT


Rysiaczek

Rekomendowane odpowiedzi

A może zamiast kociołka coś większego –tak żeby dla wszystkich starczyło .Znalazłem w internecie że w Warszawie Kwatermistrz Hufca ZHP Warszawa Praga-Północ wypożycza miedzy innymi kuchnie polowe . Pisało tam również o możliwości dowozu sprzętu . A jako że Warka jest niedaleko to może na takie cos by się pokusić . Taka kuchnia posiada cztery kotły więc pole dla możliwości kulinarnych Rysiaczka oraz innych naszych utalentowanych forumowiczów było by ogromne .,a dla nas wszystkich byłby z tego taki pożytek że dyskusje i zawieranie wspólnych znajomości przy pełnym żoładku na pewno było bardziej przyjemne . No tylko wtedy zaczęła by się organizacja i pewno jakieś opłaty i co gorsza na pewno jakieś głosy na forum że celem nadrzędnym jest brak organizacji .....tak więc nie wiem to tylko mój pomysł na ten Rysiaczka kociołek i zupę zlotwca .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 589
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Też posiadam ponton dwuosobowy z silnikiem elektrycznym , ale jednak zostawie , by dotrzymać towarzystwa będe wiosłował w wynajetym kajaku

Wirku bierz ponton to popływam z wami ,a stan wody się podniesie i będziecie mieli wygodniej kajakami pływać :blagac:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie mam rozwiązania na duzy kociołek do przygotowania naszej , tajemnej , Zlowej zupy.

.

Jeżeli mógłbym pomóc w przygotowaniu garnka na zlotową zupkę nie ma problemu może nierdzewny garnek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Zlot zabiorę ponton / 2 osoby / . Każdy będzie mógł sobie popłynac z biegiem rzeki . :blagac:

U mnie też ponton z wiosłami lezy w przyczepie na stałe, więc jak coś to nie ma sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej mnie przekonuje by zabrać , ze soba ponton , zrobimy spływ kajakowo-pontonowy :blagac:, jak kogoś zainteresuje posiadam też drugi ponton dwuosobowy tylko z wiosłami ( bez silnika), dwukomorowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupuj rower Jędruś :] pojezdzimy a zobaczysz jak potem :blagac: smakuje :]

 

koledzy maj to okres komunii to może warto iść do komunii i rower dostać za friko. :ok::ok::]

może są gdzieś wypożyczalnie rowerów, był by mniejszy kłopot niż taszczyć rower ze sobą.

druga sprawa, zlotówka Rysiaczka,to zależy ile przyjedzie gęb do korytka bo faktycznie kuchnia polowa

[pomysł Leszka] nie był by głupi, tylko ten transport :]

prościej i taniej wyjdzie chyba duży garnek lub dwa [taki jak do bielizny] są takie emaliowane, służyły by na carawaningach.

pontony to dobry temat, tylko zależy od pogody, ja też wezmę taki po radziecki.[chyba z USRR]

 

 

ps. posty z drzazgą można samemu wycofać. :blagac: i kufel :] załatwi resztę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bogus bednarski, na kempingu jest wypożyczalnia rowerków, kto nie chce taszczyć swojego ma możliwośc wypożyczyć , ale ja wole taszczyc i swoim pedałować.

 

cena 25 zł za 3 godz. lub 50 zł na cały dzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>dani< ! Taki garnek byłby najlepszy , tylko ze ciężki . Teraz sprawa rusztu lub zawieszenia . Musiałby mieć min. 3 uszka .

Pomysł Leszka jest dobry dla zorganizowanych Zlotów . Ja nie zajmuję sie zbiorowym żywieniem . My musimy zrobic zupke ,,cacuszko ,, Pomysły jak widze juz zaczynają się pojawiać ! To musi byc tajemny specyficzny smak ! :blagac::blagac:

 

Zauwazyliscie ! W jakim tempie rośnie lista chętnych do przyjazdu na Zlot !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysiaczek, jak w takim tempie bedzie rosła liczba uczestników , jeden gar może być mało :blagac: na zlotówke

A zabierz wędke może bedzie czas zapolować na TAAAAAAAAKĄ rybe :) , bedziemy tuz przy rzece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego własnie nie jestem zwolennikiem dużej kuchni polowej gdyż nie zamierzam spędzić całego Zlotu przy garach. Zlotową zupke zaczniemy gotować w sobotnie południe !

Musze miec czas , chocby na rybki . Nie mówię tu o sobotnim popołudniu gdy zbieramy sie wszyscy na wspólnej biesiadzie ! Tu będę oddany wszystkim przygotowaniom .

Jeżeli liczba załóg przekroczy 50 musimy wspólnie zadbac o sprawne przeprowadzenie Zlotu. , Mamy bardzo dobry przykład z Sandomierza gdy wszyscy wzajemnie sobie pomagali . Nie musimy więc tworzyc wczesniejszych ustaleń kto za co jest odpowiedzialny gdyż jak zauważyłem na naszych Zlotach chętnych do pomocy jest więcej niż potrzebujacych ! :blagac::blagac:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>dani< ! Taki garnek byłby najlepszy , tylko ze ciężki . Teraz sprawa rusztu lub zawieszenia . Musiałby mieć min. 3 uszka .

Rysiaczek znalazłem garnek ok 30 l. nierdzewny z podwójnym dnem (prawdopodobnie był to garnek parowy) można byłoby przerobić go na super kociołek nie jest zbyt ciężki jutro zważę go i porobię fotki (jak uda mi się wkleić nigdy tego nie robiłem :niewiem: )co do dospawania uszek nie ma problemu tylko patrząc na listę chętnych na przyjazd na zlot może być za mały :swieca:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

""dani "" podaj wymiary garnka ! wysokośc i srednicę ! Leszek dorobi trójnóg z 4 łańcuszkami ! Musisz zrobić tak aby było cztery miejsca zamocowania ! . 30 litrów w zupełności wystarczy.

Obsługa do przygotowania zupy zlotowej pownna mieć wysokie białe czapki kucharskie . ... Pogmerajcie gdzie mozna takie cos dostać ! ?

/ w zastepstwie moze być czapka uszatka ! /

 

Poza wspomnianymi przez Lepciaka kartkami informacyjnymi na przyczepkach kazdy powinien mieć także identyfikator ze swoim imieniem !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.