Skocz do zawartości

ciepła woda


RadekP

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jak bardzo chcę mieć cipłą wodę w kranie to grzeję duży garnek na kuchence i wlewam do zbiornika, ale ja mam starą przyczepę i jako zbiornik wody służy kanister stojący w łazience.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zbiornika z wodą zanurzam grzałkę elektryczną 500 wat, podłączona pod regulator temperatury z zakresem do 40 stopni i po chwili jest ciepła woda do umycia np naczyć , prysznica itp. Na przykład rano gdy wstane włacze i 15 l wody ( tyle mieścii mi się w zbiorniku przyczepki) i po 15 mim mam ciepła wode do umycia sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radku tak dla Ciebie, bo widzę że sporo pytasz. Przejrzyj najpierw to: http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=2178

Zebrane są tam najważniejsze tematy dla osób dopiero zaczynających przygodę z forum.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma takiej grzałki akwariowej co by grzała do 50 stopni ( rybki gotowane w akwarium :zarowka: ), max to chyba 30 i jak juz taka grzałkę to z temostatem i musi byc sporej wielkości by nagrzac taka ilosc wody. Grzałki akwariowe jakie widziałem , które ewentualnie by sie nadawały to 300W z max temp. 30 stopni i zbyt długo czekać by nagrzać np 10 czy 15 litrów wody . Po za tym są to szklane grzałki trzeba aby cały czas były zanurzone w wodzie , czyli jak zuzyje sie wode - trzeba dolewac .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było już coś na forum o grzałkach akwarystycznych w zbiornikach i czyjkach poziomu wody. Jak ktoś chce się pobawić to jest to akurat zajęcie na długie jesienno zimowe wieczory, a i czas do następnego sezonu nie będzie się dłużył :zarowka:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wir57, No takiej nie. Mam rybki w akwarium i raczej nie chcę ich ugotować :zarowka: Ale tak się zastanawiam czy jak by wpakować grzałkę akwariową 300 W do zbiornika 15 l czy by nie podgrzała powyżej 30 stopni. Nie wiem na ile skuteczne są termostaty w tych grzałkach bo na pewno nie trzymają takiej temperatury jak jest napisana na pokrętle. Zawsze musiałem eksperymentować z ustawieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciepła woda, jak jest sztrum, to żaden problem....

Ot, boiler wystarczy...

 

Ale jak zagrzać wodę, jak prądu tyle co w akumulatorze, zbiornik wody w forpiku, a na dworze 3*C i pada ?

Wymyślcie coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yabulon ja w przeczepce używam takiego termostatu http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=458278947 , sprawdził się super i testowałem ta grzałkę akwariową 300 W i masz racje termostat w grzałce nie wytrzymał , wiec temperature ustawiałem na tym cyfrowym i było super doputy szkło nie pękło w grzałce akwariowej . Teraz mam normalna 500 W grzałe i w pare minutek mam wode w temperaturze 40 stopni ( 15 l wody). wystarcza na toalete , prysznic . I w Twoim akwarium ten termostat by się też dobrze sprawdził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300 W do zbiornika 15 l czy by nie podgrzała powyżej 30 stopni.

 

 

Oj grzałki akwariowe mają moc... kiedyś w podstawówce ktoś podkręcił grzałkę w akwarium 60l i na termometrze zabrakło skali (do 50 stopni, taki zwykły szklany był). Byłem wówczas odpowiedzialny za akwarium to dokładnie pamiętam ten przypadek... ryby się pogotowały, smród straszny :zarowka: Tylko nie wiem w jakim czasie to podgrzało... w piątek było OK, a w poniedziałek zastałem te "bagienko". Jakiś "życzliwiec" podkręcił termostat :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.