Skocz do zawartości

ciepła woda


RadekP

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zamontowałem bezciśnieniowy bojler 5l na 230V

 

He, he, he...

No to sobie go teraz podłączymy do sieci w Roztokach Górnych, jakieś 800 m od miejsca postoju... :ok:

 

Myślałem, że ktoś coś wymyśli, jak w kwestii klimatyzacji... Bo grzanie wody w czajniku i przelewanie jej do zbiornika, to jakoś w warunkach bieszczadzkich mi się nie widzi...

Chyba będę musiał sam coś kombinować....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Chyba , będe musiał doceniać ogrzewanie Primusa w przeczepce jaka pare dni temu kupiłem . piecyk gazowy podgrzewa woda do temperatury 65 stopni i jest przełacznik , że grzeje tylko wodę , a nie ogrzewa przyczepy ( zbędne w upalne dni), bo w chłodne dni podgrzewa i przyczepke i wodę .

A sam piecyk znajduje się po za przyczepą w przednik luku bagażowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dominiks, do przeczepki musisz wziąć pod uwagę wielkość, wagę, zuzycie gazu ( bo jednak wozimy w małe ilości gazu by nie obciążać zestawu) , oraz a przede wszystkim bezpieczeństwo.

Masz jakis konkretny model co by nadał sie do budki?? zaproponuj , może inni skorzyustają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zaszaleć i sprawić sobie do przyczepki boiler zasilany Dieslem.Truma ma w swojej ofercie boilery Diesla !! jest to nowość BOILER COMBI D 6. Mamy wtedy ogrzewanie i ciepłą wodę.

 

http://www.truma.com/truma05/de/produkte/detail2_302261.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ta nowośc nie bedzie droższa od przyczepy ??

 

Zależy jaką przyczepę masz na myśli ??

 

A tu cena tego bajeru http://www.de-wit.nl/winkel/showproduct.php?pID=3629&PHPSESSID=411b24533d7ff6bb41dd7ad1629585ca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W zeszłym roku trafiłem na kamping bez pryszniców. Był tylko prąd i zimna woda z kranów porozstawianych po całym kampingu. Trzeba było się myć, więc na szybko poleciałem do sklepu i kupiłem grzałkę 750w. Pomysł się sprawdził. Ale nie pasowało mi, że grzałka po wsadzeniu w zbiornik 20l grzeje tylko na górze i nie ma termostatu. Co pewnien czas trzeba było baniak z wodą odwrócić i pomieszać, co by nie było zimnej wody na dole a wrzątku na górze .

Przed miesiącem przeglądając allegro wpadłem na pomysł użycia grzałki od boilera o mocy 1400W z gwintem 6/4 cala i co najważniejsze z termostatem. Kupiłem za 120zł

Idealnie się wkręcił w otwór wlewowy zbiornika (koszt baniaka z przesyłką 20zl)

Baniak położyłem tak aby grzałka leżała na samym dole

 

Sprawdziłem: woda 20l podgrzewa się w jakieś 20-30 minut. Termostat będzie utrzymywał temp. wody na stałym poziomie 30 - 80 stopni przez cały dzień.

Z boku baniaka ( po położeniu dziura będzie na górze) wytnę tylko dziurę, żeby można było wodę wlewać i pompkę wsadzić i problem ciepłej wody w przyczenie mam załatwiony.

Dodam, że ze względów bezpieczeństa baniak z grzałką będzie stał na zewnątrz. W zeszłym roku wyciąłem otwór w boku przyczepki i zamontowałem gniazdo do podłączenia szybkozłączki z przewodem wodnym i 12V dla pomki.

 


Grzałka

post-69594-imported-164d320d-5356-40c3-bdda-1aca7ce0d345_thumb.jpeg

 

Baniak 20l

post-69594-imported-ca9a97f7-edcc-4a98-9ebc-ee0d71cd05b4_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzałka 1400W na co niektórych kempingach, może korki wywalać - dość spora , co prawda teraz mam ciepła wodę z ogrzewania Primus czyli gazowe, ale w poprzedniej przyczepie wykombinowałem elektryczne z termostatem http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=536621106 w zupełności wystarczy jak grzałka mniejsze mocy podgrzeje wodę do temperatury 40 stopni , spokojnie można wziąć kąpiel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mymlon, na sucho porostu wyłączałem z prądu termostat hihi najprostsze rozwiązanie , ale ważna rzeczą było pilnowanie , aby w zbiorniku zawsze była woda , tak aby grzałka cały czas była zanurzona.

Używałem grzałki 500W czas nagrzania około 12 litrów wody to jakieś 20 do 30 min i później już cały czas była utrzymywana temperatura wody.

Czyli do porannej toalety wcześniej trzeba było włączyć termostat no i trochę odczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.