Skocz do zawartości

ciepła woda


RadekP

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie wiem na pewno, ale wpadł mi do głowy taki pomysł, chociaż muszę się przyznać, że ja jeszcze nie rozbierałem swojego piecyka gazowego, ale Wy pewnie już tak, więc będziecie wiedzieć. A gdyby tak zastosować (zamontować) zwykłą prostą wężownicę w piecu i jakiś mały zbiornik + pompa cyrkulacyjna. Coś takiego jak w dużych termach, które mają możliwość ogrzewania wody poprzez zewnętrzny piec.

Dodałem taki mój odręczny (w paincie) zrobiony rysuneczek.

post-58341-imported-5e20c3c5-c795-4cdb-9007-74aa81581d31_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konzio wyjeżdzaszw lipcu na kemping upał ponad 30 stopni i właczasz piecyk dla podgrzania wody - i co masz w przyczepce?? :zarowka: saune

Tak masz całkowitą rację! Ale ja podrzuciłem ten pomysł, bo tu koledzy rozmawiali o wyjazdach październikowych, ogólnie mówiąc jesiennych, kiedy przypuszczam, że troszkę podgrzać i w przyczepce można. Najlepszym rozwiązaniem, żeby nie było konieczności wprowadzania dodatkowej metody zasilania (tak jak w przypadku np. webasto, olej napędowy lub benzyna) i nie dodania kolejnego obciążenia dla instalacji elektrycznej przyczepy, wydaje mi się ogrzewacz gazowy (chociaż tu też musi być podłączony prąd) i jakiś zbiornik na wodę (np.stara terma). Tylko, że to wszystko, to straszny ciężar i od groma miejsca zajmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogrzewacz gazowy (chociaż tu też musi być podłączony prąd) i jakiś zbiornik na wodę (np.stara terma). Tylko, że to wszystko, to straszny ciężar i od groma miejsca zajmuje.

 

Prąd do sterowania, a prąd do ogrzewania, to dwa różne bieguny. Zresztą mi się wydaje, że kombinacje z przeróbkami urządzeń gazowych (jak rozumiem chodzi o jakiś junkers) nie wydają mi się najbezpieczniejsze. Wg mnie lepiej poszukać używanej Trumy (z demontażu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys na forum byl poruszany temat ciepłej wody, polecam grzałke akwariowa z zewnętrzrnym termostatem do 35 stopni. Wyprubowałem i naprawde temperatura jest wystarczaja na letnie wypady. Grzałke kupiłem bespośrednio u producenta , natomiast ostatnio widziałem ja na alegro. polecam !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie bojler elektryczny 5 l - 300 W. Zapewniam wszystkich, że mogę się swobodnie umyć w tej ilości a moja żona 20 min póżniej. W kuchni te 5 l jej wystarcza. Po co komu 15 l cieplej wody? I po co grzać aż tyle? Jeżeli bojler TRUMY jest za drogi to wystarczy kupic w CASTORAMIE zwykly elektryczny bojler 5 litrowy i wpiąć go w układ. Należy tylko wybrac taki, który ma najmniejszą moc - uwaga na bezpieczniki na campingu.

Jeżeli nie mam podłączenia do 230 V to włączam przetwornicę i grzeję z akumulatorów. Przy 300 W to pójdzie ale gdyby było 1 kW to mi aku. nie starczy.

AdamH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko (moim zdaniem) nie ma to jak bojler gazowy Trumy. Mam go w przyczepie i spr. się świetnie szczególnie na kempingach które pobierają opłatę za prąd od zużycia lub wszędzie tam, gdzie w gniazdku jest niewiele amper (i tym samym zaraz "wywala korki&quot ;) . Sam bojler można przenosić pomiędzy przyczepami więc jest to 1x wydatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

barwol, A może jakieś szczegóły. Byłem takim urządzeniem zainteresowany, ale koszt bardzo wysoki, a o przenoszeniu nie ma mowy, bo musi byc zamontowany przez specjalistyczną firmę, porobione ciągi spalinowe itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Przenoszenie powinno być wykonane tylko przez firmę wyspecjalizowaną. Co do komina gazowego to wychodzi się nim z boku przyczepy, bezpośrednio z kotła. Pojawia się też 1 pytanie - co ile lat wymienia się przyczepę. Myślę że montaż w prof. zakładzie np. S-Camp w Bieruniu raz na kilka lat to znowu nie taki wielki koszt. A walory użytkowe są wspaniałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.