Skocz do zawartości

Caravaning Ekspert


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie się wydaje że zawsze będą różnice miedzy kamperem a przyczepą , między samochodem osobowym a ciężarowym, motocyklem a sam. osobowym, namiotem Iglo a cztero- osobowym.Mowa tu o użytkownikach.I tak wszyscy jesteśmy turystami motorowymi. Więc biadolić na forum jest najprościej.

Róbmy wszystko aby nie powstały między nami różnice poza różnicami zdań. :blagac::blagac: i :ok::ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu się przychylam :blagac: do zdania kolegi że wszystko zależy od ludzi użytkujących zarówno kampery jak i przyczepy bo i po jednej i po drugiej stronie są na pewno fantastyczni ludzie jak i również tacy co mogą popsuć opinię :blagac:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie to-to sprzedają?

ja dzisiaj kupiłem XI-XII nr PC i przejrzałem już go nieco...

 

czy tam pracuje jakiś korektor albo osoba dbająca o poprawność gramatyczną wypowiedzi? :blagac:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na tym forum od początku (prawie ;) Miałem przyczepę dwa lata a teraz mam kampera (starego bo na nowego mnie nie stać). Podczas długich podróży przyczepą doszliśmy do wniosku że kamper bedzie bardziej spełniał nasze oczekiwania. Nie przypuszczałem że tak szybko uda mi sie zrealizować marzenia. Mam kampera. nie znaczy to że sie od Was się odwracam. Regularnie przeglądam to forum, trochę z sentymentu, bo to pierwsze moje forum, troche żeby poczytać co u moich znajomych sie dzieje. Nie udzielam się bardzo tak juz jest z braku czasu czy wogóle tak wychodzi.regularnie czytam też forum camper club bardziej od strony praktycznej. Ani na jednym ani na drugim nie udzielam sie w kłótniach. Jestem człowiekiem wolnym i niezależnym. nie należałem, nie należe i nie będę należał do żadnego stowarzyszenia. Zyczę wszystkim jak najlepiej ale róznie to bywa. już przy starcie nowego stowarzyszenia są zgrzyty. Podział na campery i przyczepy jest zauważalny. ja mam dobrych znajomych zarówno wśród przyczepowców jak i camperowców. I tak zostanie.

kiedy spotkanie warszawskie.

z brazylii wracam 3 grudnia...

pozdrawiam wszystkich na forum

trzymajmy sie razem!!!!!

:blagac:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro się robi jak ludzie którzy powinni grać w jednej drużynie grają przeciwko sobie. No i w sumie nowe czasopismo zafundowało nam taki mecz :ok:. Tak by można było to podsumować jednym zdaniem.

 

Nie dajmy się!!! Ludzie którzy chcą nas podzielić najwidoczniej nie mieli nigdy możliwości nas poznać, a już chcą nas oceniać - głównie żeby podkreślić swoją indywidualność.

 

A czasopismo jaki ma w tym biznes? Myślę że takie awantury przynoszą im większą sprzedaż :blagac:...

 

Nie mówmy że właściciele kamperów zadzierają nosa :blagac: bo wrzucamy wszystkich do jednego kosza :ok:. Poza tym czy my sami jesteśmy tacy bez skazy... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale odeszliśmy od meritum sprawy. Czy ktos wie czy pismo upadło, czy tez zawiesiło działalność czy też to po prostu zwykła obsuwa jezeli chodzi o kolejny numer.

 

Tak od siebie dodam, że pismo słabiutkie, oj słabiutkie. Bardziej skupili się na jakości papieru na którym pismo jest wydawane niż na na jakości artykułów które otrzymuje czytelnik.

Szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale odeszliśmy od meritum sprawy. Czy ktos wie czy pismo upadło, czy tez zawiesiło działalność czy też to po prostu zwykła obsuwa jezeli chodzi o kolejny numer.

 

Tak od siebie dodam, że pismo słabiutkie, oj słabiutkie. Bardziej skupili się na jakości papieru na którym pismo jest wydawane niż na na jakości artykułów które otrzymuje czytelnik.

Szkoda.

 

Jestem odmiennego zdania,ma dużo więcej treści niż konkurencja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 numer jest już w kioskach :ok::swieca:

 

:niewiem:

...interesujące... "w prasie robię", i jakoś nie doświadczyłem przyjemności kontaktu z wymienionym...

Jakieś "niszowe" to czasopismo. Widocznie nie zależy mu na promowaniu turystyki, a na dochodach . I nie potrafią pogodzić jednego z drugim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

ja poruszę temat nowej gazety Caravaning Ekspert ja kupuje ja od 5 miesięcy i co mogę powiedzieć przeciętna :) ale musze dodać że Palski Caravaning tez nie idealny :)

Plusem Caravaningu Ekspert jest to ze pojawia się co miesiąc :( i to jest ogromnym walor gazeta jest na bieżąco.

 

A minusem obu gazet jest (moim zdaniem)

- za mało nawiązania do starszych przyczep, camperów a za dużo do nowych większość z nas chce dowiedzieć się czegoś nowego na temat tego co posiada a nie na temat tego co posiadają bogaci Niemcy czy Włosi

- druga sprawa to za mało informacji o zlotach spotkaniach imprezach itp.za mało relacji z takich imprez zdjęć opisów i co najważniejsze zapowiedzi takich imprez !!!

- trzecia sprawa najważniejsze to opis campingów/pól namiotowych :) coś co jest dla nas najważniejsze !! Miejsc gdzie możemy jechać !!! reklama ocena zdjęcia opis zdjęcia foldery cennik atrakcje atuty minusy itp. to dla większości czytelników tego typu gazet jest idealne i każdy czeka na to :) ponieważ jest to sprawdzona dokładna informacja!!!

a w obu tych gazetach nie ma zamianki o tym :( no może delikatna a musi być na wysokim poziomie opis cena dojazd atrakcje itp. jak pisałem wcześniej !!! każdy zakątek Polski. Dlaczego tego nie ma :nie wiem:?? :( Obie GAZETY strzelają sobie w stopę ? dlaczego ?? :]

 

To jest moje zdanie o tych gazetach dlatego czekam na trzecia nie wykupuje prenumeraty albo na poprawę jednej albo drugiej

 

Gazeta ma nas służyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak.

Kupiłem raz jeden tylko jedną z w/w gazet (nie piszę, której) bo w obecnej chwili nie pamiętam, która to była.

W każdym bądź razie, był to numer niezwykle "interesujący" z punktu widzenia, myślę, że każdego karawaningowca.

W części poświęcony był on:

- twórcom i obsłudze scyzoryka Szwajcarskiego (ważne, ale czy aż tak?);

- przydrożnym, o charakterze otwartym, imprezkom rozrywkowym, czyli uczestnictwie w zbiorach z Bułgarskimi grzybiarkami (tirówkami) - ja myślę, że nawet jeśli ktoś korzysta, to raczej na pewno nie robi tego, jadąc z rodziną na urlop :(. A dopiero później domyśliłem się, o co chodziło. Oni znaleźli gdzieś te Panie pracujące w kamperze (przynajmniej tak było na zdjęciu), także spoko - karawaning jak ulał;

- opis 1, czy 2 przyczep tak jak napisał kondzio, na kieszeń nie przeciętnego Kowalskiego, tylko Rockefellera, no ale to też można również wyjaśnić. Tzn. Niech se przeciętny taki "kloszard karawaningowy" (jak np. ja, z budą pełnoletnią) popatrzy na to, co ciąga się na Świecie.

Piękny gest. Nie wolno zamykać się na Świat - trzeba być otwartym na nowinki;

- opis 1, czy 2 kamperów, j.w

- opis kempingu w Kazimierzu, nad którym ktoś rozczulał się, chyba (jeśli dobrze pamiętam- a nie mam jak sprawdzić, bo gazeta posłużyła mi jako podpałka do ogniska) przez 1 całą stronę, który to kemping, w internecie na kilku stronach przyrównywany jest do pastwiska dla krów. Należy jednak zaznaczyć, że w Wyższych sferach (dla których to jak można się chyba domyślić) dedykowana jest ta pozycja prasowa, Kazimierz jest miejscem już prawie, kultowym. Ta atmosfera, pokazy i konkursy związane o ile pamiętam z produkcją filmową. Taki prawie drugi Sopot (choć Kazimierz i Jego okolice bardzo lubię, np. Nałęczów uważam za jedno z najpiękniejszych miejsc na Ziemi).

Pytanie tylko, czy "wyższe sfery" pojechały by na ten kemping, bo nawet po zdjęciach umieszczonych w w/w gazecie, ja raczej na zapleczu rozwalającej się rudery z cegieł (i nie był to zabytek klasy 0, tylko chlewik Pana xxx) raczej odpoczywać bym nie chciał;

- skierowane do prostego ludu, jak zamontować panele solarne do VW LT;

- sporo reklam (to dobrze bo chociaż można popatrzeć na ciekawostki);

- jakaś transmisja "na żywo", z pięknych zakątków Świata.

 

Reasumując -

TEN NUMER, KTÓRY CZYTAŁEM - Dobrze rozpalał sosnowe gałązki.

Jednakże stwierdzam, że bardziej opłaca się kupować rozpałkę do grila- dla tego kupiłem tylko raz jeden i więcej nie mam zamiaru.

Choć (ubiegając mogące się pojawić przypuszczenia), że "nieczytaty" :( jestem nadmieniam, że książek o wiadomej tematyce mam już kilka i choć je przeczytałem, nie służą mi jako podpałka, ani nie są one pomocne np. podczas malowania (żeby podłogi farbą niezafajdolić) oraz cały czas poszukuję nowych.

 

A tak zupełnie na poważnie, ta gazeta może być przydatna i pomocna dla osób, które zwyczajnie stać na to, żeby bawić się karawaningiem na Światowym poziomie, a nie dla bidoty (np. ja), która często i gęsto korzysta z przyczep, pamiętających napad na Bastylię.

Dla autorów tej gazety, miał bym takie przesłanie.

Określcie się o czym piszecie, a przede wszystkim kto ma być odbiorcą Waszej gazety.

Czy przeciętny Polak, czy Szejk Naftowy?

Bo jak coś, jest do wszystkiego, to jest generalnie do niczego.

 

Od i KROPKA.

:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TEN NUMER, KTÓRY CZYTAŁEM - Dobrze rozpalał sosnowe gałązki.

 

Po tym zdaniu parsknąłem ogromnym śmiechem :(:(:(

Przeglądałem parę numerów , różnych wydawców czasopism o tej tematyce i w odróżnieniu od Ciebie nie wydałem złotówki - nie zainteresowały mnie.

Teraz żałuje skoro twierdzisz, że doskonale nadają się na rozpałkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz żałuje skoro twierdzisz, że doskonale nadają się na rozpałkę :)

Wirku spotkałem się z głosami, że nie tylko.

Ponoć nawet, jak dobrze się je "zmiędoli" w rękach, niektórzy zabierają je ze sobą "tam gdzie król chodził piechotą". :)

Podobno rewelacja w podróży, jak się :( przysłowiowych "Zielonych Świątków" nie chce robić. :(:):]

 

Pozdrowionka

:]:):(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.