Skocz do zawartości

Mała wolnossąca benzyna jako holownik – Suzuki S-Cross


Zulos

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 441
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Godzinę temu, jacekzoo napisał:

ale i tak długo LC nie pojeździłeś :D

Jeździłbym do dzisiaj i pewnie jeszcze z 10 lat gdyby serwis  Toyoty jej nie okaleczył. A później jakoś tak wyszło ,że odszedłem od Toyoty przez nieudolność Toyoty.

Co za parodia !

Sentyment jednak do auta jako auta mam ogromny pomimo jego kilku wad. Ale które jest idealne ?

Takich nie ma.

Edytowane przez Jarosław69
uzup (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie kiedy rozmawialiśmy o tej Twojej LC rozważałem rav4. Dwóch znajomych braci miało 2szt i bardzo mnie namawiali bo achy ochy i w ogóle jaka Toyka cudowna. Ostatnio ich widziałem w jakiś starych trupach, pytam co jest że już nie Toyoty. I zaczęli narzekać że w toyocie to oszuści i złodzieje jak wszyscy, tylko Że w białych rękawiczkach. Skończył się leasing i oddali w cholere. Próbowałem dopytywać o szczegóły ale nabrali wody w usta. Czyli nawet w toyocie jest jak wszędzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę , że nie do końca problemem mogły być same samochody . Stawiam raczej na sposób ich finansowania lub co gorsza tzw "czarterowanie" czy wynajem.

Tu wielu bardzo się dziwi jak bardzo potrafi się w finalnym rozliczeniu różnić pierwotne wyobrażenie względem stanu końcowego.

Bo auto jako auto jest bardzo fajne. Oczywiście solo bo pod przyczepę już się nie nadaje. Kolejny "głupi" producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończy się powoli (chyba) moja epopeja związana z zamianą wolnossącej benzyny na turbo.

Wprawdzie już złożyłem zamówienie na S-Crossa, ale pojawił się jeszcze dylemat. W JapanMotors moją zarówno Suzuki, jak i Nissana, no i teraz opcje są dwie, biorąc pod uwagę 11 tys. upustu na Qashqaia:

1. S-Cross 1.4 Pb, 4x4, automat, 140 KM przy 5.500 obr., 220 Nm od 1.500 obr., MW 1235,

2. Qashqai 1.6 D, 4x4, manual, 130 KM przy 4.000 obr., 320 Nm od 1.750 obr., MW 1460.

Różnice gabarytowe niewielkie - QQ jest dłuższy o 8 cm od S-Crossa i ma 9l większy bagażnik;-)

Na korzyść Suzuki: automat, ciut lepsza elastyczność z cepką (zgodnie z TowCar), tańszy o 6 tys., lepsze wyposażenie w porównywanych wersjach.

Na korzyść Nissana: ponad 200 kg cięższy, 100 Nm więcej...

Podejrzewam, że większość z Was pewnie wskaże, że te dwa wymienione przez mnie argumenty na korzyść Nissana to zdecydowanie przeważają szalę na jego korzyść w kontekście holowania cepki, ale proszę jeszcze o poradę, co byście zrobili na moim miejscu.

I jeszcze jedno - może głupie pytanie - silnik w Nissanie to Renault? Jakieś uwagi krytyczne go niego?

Edytowane przez Zulos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K.

I jeszcze jedno - może głupie pytanie - silnik w Nissanie to Renault? Jakieś uwagi krytyczne go niego?

 

Silnik w Nissanie to siknik zrobiony wspólnie przez Nissana i Renault. Zadebiutował w 2011 roku. Mówi się nawet że to najbardziej udana jednostka Diesla w historii Renault. W zasadzie nie ma jakiś szczególnych bolączek. Mam dokładnie go obecnie u siebie. Bardzo ładnie się nim jeździ z przyczepą 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Commander napisał:

Zgodnie z reklamą... Albo Suzuki...albo nic.

Nissan to p...ta, tyle że to moje zdanie. A w Top Gear nazwali go kunkwat...

Hehe - pamiętam ten odcinek TopGear...;-)

Suzuki mam już sprawdzone - to by było już trzecie.

Dostałem już głos od posiadacza S-Crossa 1,4 (wprawdzie 2WD i manual), że harata nim cepkę i jest mega zadowolony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz trudny orzech do zgryzienia. Może dorzuć 3 opcję, Vitarę ;) 

Rzuć monetą i wtedy się dowiesz co na prawdę wolisz. O korzyściach już wspomniałeś w samochodach i bym dodał jeszcze w suce gwarancja 5lat w nissanie trzeba dopłacić. Spalanie podobne ale czy odzyskasz różnicę w cenie na zizlu? jak dużo jeździsz? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe - pamiętam ten odcinek TopGear...;-)
Suzuki mam już sprawdzone - to by było już trzecie.
Dostałem już głos od posiadacza S-Crossa 1,4 (wprawdzie 2WD i manual), że harata nim cepkę i jest mega zadowolony...
No tak, auto jest be bo w TopGear tak powiedzieli :-D Oni akurat zawsze śmiali, się z francuskiej motoryzacji. Chyba jedynie C6 pozytywnie ocenili
Masz trudny orzech do zgryzienia. Może dorzuć 3 opcję, Vitarę  
Rzuć monetą i wtedy się dowiesz co na prawdę wolisz. O korzyściach już wspomniałeś w samochodach i bym dodał jeszcze w suce gwarancja 5lat w nissanie trzeba dopłacić. Spalanie podobne ale czy odzyskasz różnicę w cenie na zizlu? jak dużo jeździsz? 
 
To jak już inne marki i pojawił się Nissan to może i któryś Renault? Kadjar ma chyba 1850 kg na haku i też występuje w wersji 4x4.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Benior napisał:

Masz trudny orzech do zgryzienia. Może dorzuć 3 opcję, Vitarę ;) 

Rzuć monetą i wtedy się dowiesz co na prawdę wolisz. O korzyściach już wspomniałeś w samochodach i bym dodał jeszcze w suce gwarancja 5lat w nissanie trzeba dopłacić. Spalanie podobne ale czy odzyskasz różnicę w cenie na zizlu? jak dużo jeździsz? 

 

Ok. 20 tys. rocznie, w tym ok. 5 tys. z cepką.

Kiedyś powiedziałem sobie, że już nigdy więcej ropniaka nie kupię (nie wiem do końca dlaczego:-), ale obecnie ma to sens w dobie coraz większych zakusów za ograniczenia dla diesli i wycofywania się coraz konsekwentniej producentów z ich produkcji)...

Vitara to póki co żadna alternatywa - waży tyle samo co S-Cross, ma te same silniki, ale dużo mniejszy bagażnik i jest mniejsza. Ma też IMHO słabsze wnętrze.

3 minuty temu, jacek00 napisał:
5 minut temu, Zulos napisał:
Hehe - pamiętam ten odcinek TopGear...;-)
Suzuki mam już sprawdzone - to by było już trzecie.
Dostałem już głos od posiadacza S-Crossa 1,4 (wprawdzie 2WD i manual), że harata nim cepkę i jest mega zadowolony...

No tak, auto jest be bo w TopGear tak powiedzieli ? Oni akurat zawsze śmiali, się z francuskiej motoryzacji. Chyba jedynie C6 pozytywnie ocenili

Nissan Kumkwat to jeszcze nic - hitem był odcinek o Peżotach i ich kierowcach;-)

Aż się dziwię, że Peżot ich nie pozwał za to...

Apropopopos Peżota i Suzuki, to jedno je łączy - okazuje się, że są niemal ex equo na samym dole stawek ubezpieczeniowych (czyli są to najmniej szkodowe marki w proporcji do obecności na rynku), co mnie bardzo cieszy co roku przy ubezpieczaniu Suzuki;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl co sprawdzi się każdego dnia a nie tylko z ogonem. 

Osobiście nie wyobrażam sobie nie posiadać diesla w garażu. Teraz marzy mi się 500NM. Ciężki masz dylemat. Osobiście nie podobało mi się wykończenie i jakoś spasowania w każdym modelu w nissanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

7 minut temu, jacek00 napisał:

To jak już inne marki i pojawił się Nissan to może i któryś Renault? Kadjar ma chyba 1850 kg na haku i też występuje w wersji 4x4.

Jak już @Zulos robimy mętlik w głowie to dorzucę też małego crossovera - Hyundai Kona 1,6T lub po nowym roku 1,6crdi też 4x4 

6 minut temu, maarec napisał:

Osobiście nie wyobrażam sobie nie posiadać diesla w garażu.

Tylko, że benzyna robi się droższa w zakupie od zizla i spalanie jednak wyższe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Benior napisał:

Jak już @Zulos robimy mętlik w głowie to dorzucę też małego crossovera - Hyundai Kona 1,6T lub po nowym roku 1,6crdi też 4x4 

Kona wychodzi ciekawie cenowo, ale jednak jest mniejsza - krótsza z mniejszym bagażnikiem, choć cięższa, co ma znaczenie...

Na TowCar wychodzi minimalnie lepiej niż S-Cross...

Kadjara nie brałem pod uwagę, ale wychodzi wg. cennika jeszcze jakieś 8 tys. więcej niż Kumkwat, choć piszą o jakiejś "korzyści" do 7 tys. - może trzeba się zorientować, bo samochód o 300 kg cięższy od S-Crossa i większy od Kumkwata...

Edytowane przez Zulos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.