Skocz do zawartości

Jaki Samochód do holowania przyczepy campingowej?


maciek9190

Rekomendowane odpowiedzi

16 minutes ago, jacek00 said:

Mój brat właśnie pojechał na urlop z przyczepą. Mogę podpytać jak mu się holuje

 

Byłoby super :) Taka informacja z pierwszej ręki.

A jak ciężką przyczepę ciągnął/ciągnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Eastnomad napisał:

Byłoby super :) Taka informacja z pierwszej ręki.

A jak ciężką przyczepę ciągnął/ciągnie?

Nie pamiętam jaką. Wziął jakąś Hobby z wypożyczalni. Pewnie 1300 albo 1400 kg. Wszystkiego się dowiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minutes ago, jacek00 said:

Mój brat właśnie pojechał na urlop z przyczepą. Mogę podpytać jak mu się holuje

 

Byłoby super :) 
A jak ciężką przyczepę holuje?

 

sorki, coś mi przeglądarka zdechła i myślałem że nie zamieściła mojego pytania ;)

Edytowane przez Eastnomad
error (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alfa Romeo Stelvio z tym samym silnimiem tylko inną mapą wtrysku etc ma 200 lub 280 koni. Przyczepy 1600 lub 2200. Masa auta ta sama, napęd 4x4, tutaj dopiero nie rozumiem zamysłu producenta

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Eastnomad napisał:

Byłoby super :) 
A jak ciężką przyczepę holuje?

Już trochę wiem. Przyczepa o DMC 1400, czyli całkiem sporawa. Zaliczył już słowackie góry, mówi, że idzie bardzo ładnie i mocy mu nie brakuje - wcześniej jeździł Verso z silnikiem diesla 2.0. Spalanie około 11litrów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minutes ago, jacek00 said:

Już trochę wiem. Przyczepa o DMC 1400, czyli całkiem sporawa. Zaliczył już słowackie góry, mówi, że idzie bardzo ładnie i mocy mu nie brakuje - wcześniej jeździł Verso z silnikiem diesla 2.0. Spalanie około 11litrów. 

Dzięki za info. Całkiem obiecująco to wygląda. Fajnie jakbyś dał info jak już wróci z całości jego doznań z podróży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.07.2019 o 16:43, mundek28 napisał:

Czym można tłumaczyć taką różnicę 800 a 1600 kg?

Tutaj jest to związane z silnikiem elektrycznym z tego co trochę grzebałem na zagranicznych forach, zresztą pierwsze priusy hybrydy w ogóle miały 0kg na haku - czyli totalne nic, a przecież na chłopski rozum tam jest benzyna 1.8 do tego elektryk i coś tam powinno to pociągnąć, chociaz tak z 800-1000kg.

W dniu 1.07.2019 o 23:35, Kvasir napisał:

Alfa Romeo Stelvio z tym samym silnimiem tylko inną mapą wtrysku etc ma 200 lub 280 koni. Przyczepy 1600 lub 2200. Masa auta ta sama, napęd 4x4, tutaj dopiero nie rozumiem zamysłu producenta

A w podwoziu/napedzie/skrzyni są jeszcze jakies rożnice miedzy 200 a 280KM? Bo sam silnik właśnie słyszałem że jest 100% identyczny tylko inny soft.

W dniu 2.07.2019 o 10:33, jacek00 napisał:

Już trochę wiem. Przyczepa o DMC 1400, czyli całkiem sporawa. Zaliczył już słowackie góry, mówi, że idzie bardzo ładnie i mocy mu nie brakuje - wcześniej jeździł Verso z silnikiem diesla 2.0. Spalanie około 11litrów.  

Dzięki. To w końcu jakieś pierwsze info z praktyki i wychodzi że jest dobrze :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, golob napisał:

Tutaj jest to związane z silnikiem elektrycznym z tego co trochę grzebałem na zagranicznych forach, zresztą pierwsze priusy hybrydy w ogóle miały 0kg na haku - czyli totalne nic, a przecież na chłopski rozum tam jest benzyna 1.8 do tego elektryk i coś tam powinno to pociągnąć, chociaz tak z 800-1000kg.

Ale przecież w wersji z napędem na 2 koła jest ten sam silnik co z napędem na 4 koła - a tak czy inaczej mamy ograniczenie na haku. Więc nie o silnik chodzi. 

1 godzinę temu, golob napisał:

A w podwoziu/napedzie/skrzyni są jeszcze jakies rożnice miedzy 200 a 280KM? Bo sam silnik właśnie słyszałem że jest 100% identyczny tylko inny soft.

Wychodzi na to, że to chodzi o sam napęd - tam muszą być różnice i tyle.

1 godzinę temu, golob napisał:

Dzięki. To w końcu jakieś pierwsze info z praktyki i wychodzi że jest dobrze :ok:

Tak nie obawiałbym się tego auta - da się nim holować i to dużą przyczepę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 2.07.2019 o 10:33, jacek00 napisał:

Już trochę wiem. Przyczepa o DMC 1400, czyli całkiem sporawa. Zaliczył już słowackie góry, mówi, że idzie bardzo ładnie i mocy mu nie brakuje - wcześniej jeździł Verso z silnikiem diesla 2.0. Spalanie około 11litrów. 

No to ten brat co holuje rav4 hybryda

Moge tylko napisac rewelacja. Przejechalem juz chyba z 3000 km z przyczepa. Zero problemow, mocy pod dostatkiem. Trasa Polska -Slowacja-Polska-Chorwacja-Austria-Polska. Glownie na transie autostrady. Oczywiscie poz autostradami zaliczone 12-16% pochylenia I nice ma zadnego problemu. Na autosradzie wlacza sie aktywny tempomat, predkosc 100 km/h i mozna zapomniec ze sie holuje. Jedyny minus ze na tempomacie w gorach na autostradzie wysokie obroty bo utrzymuje predkosc. Zreszta bez cepki tez lubi zawyc.

Spalanie: na normalnej drodze okolo 10. Na autostradzie okolo 11-11.5. Na gorskiej autostradzie jak malo redukujemy predkosc I jedziemy po gore to moze I z 13 byc.

Najwiekszy szok jak rusza I jedzie na elektyku bez zadnego problemu. Super cicho

 

Ps skrzynia ectv to zupelnie co innego. 

Model 4x4 rozni sie od 4x2 ze ma dodatkowy silnik elektryczny na tylnua os i dlatego moze ciagnac wieksza przyczepe.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam;

Holowałem przyczepkę KIP 37 MW 600 kg, DMC 750, samochodem KIA NIRO hybryda MW 1450,DMC 1930 kg.Jechałem na trasie Warszawa-Nowy Sącz , spalanie 7 l/100.Na przełożeniu sport w skrzyni biegów samochód jechał bez problemu. Przyczepa została w Nowym Sączu w celu przeprowadzenia generalnego remontu,powrót do domu solo,spalanie 4,5 l/100.

Pozdrawiam Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
19 minut temu, Marco82 napisał:

Witam Panowie i Panie.

Czy może ktoś się orientuje jakie masy ma 3008 2,0 hdi i ile można nim pociągnąć? W necie są sprzeczne informacje.

Który rocznik, jaka moc silnika, jaka skrzynia? 3008 jest produkowany od 2009 roku i występował w różnych wersjach, nawet z silnikiem hybrydowym.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Marco82 napisał:

Witam Panowie i Panie.

Czy może ktoś się orientuje jakie masy ma 3008 2,0 hdi i ile można nim pociągnąć? W necie są sprzeczne informacje.

w przypadku francuskich samochodów liczy się konkretna sztuka a nie model. Rozbieżności mogą być np 1000 kontra 1750kg - ostatnio na pewnej grupie kolega się żalił, że kupiona sztuka ma w DR tylko 1000kg....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.