Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, tirmant napisał:

...

Pozdrowienia zza miedzy...

 

Łoj...

Nie mam nawyku zawracać gitary swoją osobą komukolwiek, ale zdradziła Cię nalepka, dlatego musiałem podejść i właścicielowi szlachetnego logo łapkę uścisnąć :)

Również pozdrawiamy, choć dziś "Dzień dobry" już okazji nie było, a budzić nie odważę się nikogo.

.

Uciekliśmy z Galeba*, ** choć moim zdaniem jest to fajny, zadrzewiony kamping, każdy znajdzie tam kawałek swojego cienia, Plaże są bardziej piaszczyste niż żwirowe lecz mętne, ruch na plażach 1 w skali do 10.

34Eu za linię A nie straszyło ale Ewa wciąż wspomina naszą "prywatną wysepkę" i okoliczności ub urlopu.

* Uciekliśmy więc na północ... całe 2km!  Śmy się najeździli że hej.

Camp Delfin. Pierwsza linia i namiastka do ulubionego typu kempingu, cena mnie "zamorduje" a Ewa szczęśliwa choć cienia troszkę mniej i słychać ruch na Jadrance.

Nie wytrzymałem, nadmuchałem pontona, jak za sznurek pociągnął, jak odpaliłem tak fru że hej. Pod Split zza winkla popłynąłem i wewte aż do mostu w Omiś i jest ok. Szybki bydlę jest, całe 21km/h osiąga bo schudłem o pół kilo.

Co widoki z wody to poezja a widok aktualnie z kampera na wodę i Supetar, tam jeszcze słońce a my już w cieniu.

Jutro opłacę winietę i ruszam na przeciwległy brzeg Brać, szukać miejsca w dziczu na 2 hamaki i 3 kilo psa na baterie..

Aj kurde, pstryknę foto i zapodam.
 

.

** Na Galebie pewno piorun piznął w ich system w 1991roku i od tamtej pory mają internet na poziomie adekwatnym do podanego roku. Kpina jak dla mnie bo tnie jak Zorro (nie mylić z Ziobro) szabelką, a inne drogi łączności z Wami są dla mnie za trudne w rozumieniu durnych komunikatów z debilnych telefonów.

A teraz... jestem na w/w Delfinie i internecik zapie... lalalala w zwykłym laptopie!

Idę zrobić foto.

Edit dla zdjęć:

1 Foto podobne do tego co już tu zamieszczałem, to jednak inne.

2 Okręt takiego dostał zayoba że nie wyhamował przed brzegiem i utknął w piachu. A niech tkwi, jutro go nawrócę i boję zamocuję.

A za nim... Supetar? GoGusia, ty znasz te klocki.

 

 

 

 

 

IMG_0037.JPG

IMG_0038.JPG

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też w Novalji ale chodziło mi  bardziej o dojazd. Wieczorem trochę wiaterek się zerwał ale teraz znowu cisza.
My już nad Balatonem, w trakcie powrotu zero wiatru, wręcz patelnia 34 stopnie w okolicach Zagrzebia ;)


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o weryfikację od osób jadących samochodem typu Bus - np VW transporter, Ford Tourneo itd - jaką macie kategorię na bramkach podczas holowania przyczepy. W głowie zawsze pamiętałem, że ważne aby wysokość holownika nie przekraczała 2.0m - oczywiście w Chorwacji. Jakie było moje niemiłe zaskoczenie kiedy podczas wyjazdu z Cro na ostatniej bramce zobaczyłem tablicę informacyjną z podaną wysokością 1,9m...

Dodatkowo takie samochody mają powyżej 7 miejsc i przejazd przez Węgry zrobi się prawie 3 krotnie droższy, w Cro też ok 30% na plus.... w takim przypadku chyba będzie trzeba zrezygnować bo koszty wyjazdu znowu pójdą do góry.

P.S.

na wszystkich bramkach w tym  automatycznych na Lućko policzono mi kategorię drugą, nie było pomyłki. Zawsze najpierw podaję bilet, dopiero po wyświetleniu kategorii daję / wkładam kartę płatniczą.

WojtEwa - w Cro nie mam nawyku korzystać z wi-fi na campingach, wyjątkiem jest Straśko gdzie jest ono wliczone w cene (inny powie darmowe), i śmiga jak w domu.

W tym roku po raz ostatni miałem 8,5GB danych w roamingu od mojego operatora, którego celowo zmieniłem dokładnie 48h po powrocie do domu, a na wypadek W nowe karty sim były już z nami na wczasach. Przeważnie taki limit to jednak 1-2GB.

W związku z tym już na start zakupiłem kartę tele 2 z limitem 10GB, a najpierw wykorzystałem zakupioną w 2016r kartę Tmobile - 7 dni bez limitu danych. Na wczasy zabieram ze sobą mój poprzedni telefon, gdzie wsadzam kartę i ustawiam hotspot wi-fi. Działa to o wiele lepiej niż modemy (posiadam taki), telefon dużo lepiej łapie zasięg i nie zawiesza się. Telefon ten śmiga z nami w samochodzie czy przyczepie i wszędzie mamy "swoje" wi-fi.

 

Koszt - ok 40 zł za starter, do nabycia najprościej na stacjach paliw, rejestracja nie wymagana. W tym roku na tych starterach działa usługa NC+go, natomiast nie działa już video np TVPsport. Podczas burzy na Primostenie, kiedy Polska grała z Litwą (ehh wtedy jeszcze były nadzieje) i straciłem sygnał satelitarny z odsieczą przyszedł Polski roaming i ostatnie 20 minut poszło przez internet :).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, WojtEwa napisał:

A za nim... Supetar? GoGusia, ty znasz te klocki.

Nie to nie jest Supetar, to jest Postira. Nad pontonem na wzgórzu widać budynek lokalnej przetwórni rybnej Sardina.

Supetar masz od siebie na prawo jakieś 6,5 mili ... możesz tyle pływać od brzegu? Dzieląc na pół to ponad 3 mile jakby nie było. Ogólnie na Brać masz ponad 4 mile w najkrótszym odcinku, więc po 2 od brzegu tego czy tamtego. Nie wiem jakie masz uprawnienia, jeśli tylko sternik motorowodny to 1 mila od brzegu i niestety to tyle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maarec odnośnie bramek autostradowych w Cro to:

  • kat. I pojazdy samochodowe z dwiema osiami poniżej 1,90 m. wysokości i do 3500 kg (ilość miejsc w aucie nie ma znaczenia)
  • kat. II pojazdy samochodowe z dwiema osiami poniżej 1,90 m. wysokości i do 3500 kg holujące przyczepy, niezależnie od liczby osi i wysokość przyczepy.

Ale jeśli auto jest powyżej 1,9 m i holuje budkę to niestety  III :wacko:

  • kat. III - pojazdy samochodowe z dwiema osiami o wysokości ponad 1,90 m., w których maksymalna dopuszczalna masa nie przekracza 3500 kg. z przyczepą kempingową , niezależnie od liczby osi przyczepy. 

Na promach do 2 m wysokości, do 5 m długości i do 9 osób płacisz w czambo tak samo jak za jakiegoś uno czy innego tico ;) jeśli którakolwiek wartość jest powyżej cena wzrasta prawie dwukrotnie szczególnie na dalszych trasach jest znaczna różnica.

Co do wifi  przeważnie trafiamy na kemping z dobrym wifi :) , ze 2 nie było wcale ale to 2012 i 2013 r. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gusia-s napisał:

Ale jeśli auto jest powyżej 1,9 m i holuje budkę to niestety  III :wacko:

Czy to dotyczy samego auta? czy auto + box na dachu?

Bo mam wrażenie, że jak założę boxa na mój dach to już będzie powyżej 190 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie....u mnie z boxem jest ponad 2 metry.


Box na bramkach nie ma znaczenia, rowery chyba też ?! Jechałem z rowerami, chyba płaciłem normalnie.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Box ani rowery nie mają znaczenia, aczkolwiek bramka automatyczna może złapać kat. wyżej i wtedy trzeba wołać obsługę żeby przestawili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 3 sezonów już nie używam Tmobile no limit 7dni. Fajnie to latało, ale z każdym rokiem nie było już potrzeby, miałem własny internet, nawet w telefonie. Starym! Bo ten nowy to głupszy ode mnie jest - komplikator rzeczy prostych.

.

Gusia ja zwątpiłem w to co pisałem, patrzam tak na wode se ale ani razu nie widziałem pływającego promu a wiem że do Supetara pływają - rozwiązałaś wątpliwości.

Mam sternika i tylko, ale to tylko papier, rozsądek ważniejszy. Jak będzie tafla to może sobie pozwolę.

Gorzej, są tu jeszcze 2 pontony, bez numerów, bez winiety zapewne, pływają bez obaw jakby z premedytacją, może nie świadomie? Holendrzy i Czesi, i w durnowaty sposób patrzyli na mój okręt. E tam.

Nie ma tu żadnego ruchu wodnego, kilka wycieczkowców lokalnych i tyle.

.

BRRRRrrrrrrrr!!!!! Zmarzłem!  Z plaży wygoniła kolejna burza i znów z tęsknotą doczekałem się lekkich powiewów jasna cholera.

W PL mówi się że ktoś się powiesił jak tak wieje, tu zapewne codzienie jakiś Chorwat w depresji się waży, no bo jak.

Gwint w szyi mam już na lewą stronę. Złożę reklamację.

I dzisiaj nie będzie foto żadnego bo nie mam nic fajnego do pokazania, chyba że mojego fajnie umytego kamperka intensywnie osuszanego wiatrem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie zdążyłem edytować. Przydałoby się kilka minut więcej.

A wstawię coś tam foto, jak się nie ma co pokazać to się pokazuje co się ma :]

Oczywiście w Omisiu twierdza niska zaliczona, na wysokiej nie byłem bo za wysoko, za daleko, za mało czasu. Ale jestem w pobliżu więc może jak poznam drogę bezpiecznego dojścia...

W kanionie pływadełkiem też byłem, no... fajnie nawet. Ludzie 100m nad głową na sznurkach od prania fruwali ale chyba tak lubią i wszyscy nadal oddychają.

Przyroda piękna, to lubię.

IMG_0009 - Kopia.JPG

IMG_0023.JPG

IMG_0029.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, WojtEwa napisał:

W kanionie pływadełkiem też byłem, no... fajnie nawet. Ludzie 100m nad głową na sznurkach od prania fruwali ale chyba tak lubią i wszyscy nadal oddychają.

Słynna omiska tyrolka :)

Też bym pofruwała tak :)

42 minuty temu, WojtEwa napisał:

Mam sternika i tylko, ale to tylko papier, rozsądek ważniejszy. Jak będzie tafla to może sobie pozwolę.

Gorzej, są tu jeszcze 2 pontony, bez numerów, bez winiety zapewne, pływają bez obaw

No to nieźle, ryzyk, fizyk ... sprawdź czy Ciebie stać na to ;) w razie kontroli żeby nie bolało :lol:

Nie daj się złapać dalej niż mila od brzegu a tamci dwaj może faktycznie nie wiedzą.

Szczerze to nie spotkałam nigdy na wodzie kontroli pływając czy to kajakiem czy pod żaglami od Splitu po Vis i między innymi wyspami po drodze.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.