Skocz do zawartości

Revolut ... jak nie tracić na wymianie walut.


witus

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, chris_66 napisał:

Pewnie za to bym był bogatszy o 20 zł emoji41.png

To zależy od kwoty :P

Zresztą ten temat powstał ze względu na oszczędności ;) Jeżeli nie, to po co Wam revoult?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

11 minut temu, witus napisał:

Kartą jest najmniej bezpiecznie bo można ją zeskanować co przytrafiło się Markowi, na szczęście bank zareagował.

Ja z bankomatu wypłacam za pomocą kodu blik, przelewy jeżeli jest możliwość też blik, token blik działa przez chwilę więc nawet podejrzany nie może być użyty ponownie.

Gdzie to możliwe zbliżam telefon do terminala, dzięki temu nie muszę fizycznie pokazywać karty.

 

Dzięki, bo już się przeraziłem, że żadna z tych płatności nie jest w miarę bezpieczna. Blik i telefon, to opcje, których najczęściej używam.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, witus napisał:

Jeżeli to możliwe nie korzystaj z kart, blik, Android Pay ... bezpieczniej.

 

A jak już koniecznie chcemy korzystać z karty i wypłacać kasiorkę z bankomatów to najlepiej korzystać z możliwości wypłacania zbliżeniowego. Nikt nie skopiuje wtedy naszej karty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z Was "zdobywał" Revolut'a obecnie?
Mam kilka pytań: czy lepiej podać nr telefonu i czekać na link do pobrania aplikacji, czy może lepiej zrobić to ze sklepu "Play"?
A może to jest dokładnie to samo i nie ma znaczenia, skąd się aplikację pobierze :hmm:
Jaka jest aktualnie procedura "zdobycia" karty - trzeba wysyłać foto jakichś dokumentów, twarzy itp., czy jednak nie?
Czy procedurę trzeba przeprowadzić z telefonu, na którym będzie aplikacja, czy można ew. z laptopa?
Czy karta ma jakiś okres ważności? Jeśli tak, to w jaki sposób się ją wymienia?
Na koniec: jak moglibyście skomentować niektóre opinie (te dotyczące problemów, np. ze "znikającą" gotówką)?
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.revolut.revolut&hl=pl&showAllReviews=true
Chodzi mi, o opinie osób intensywnie korzystających z Revolut, szczególnie zależy mi na zdaniu Artura :blagac:, jako autora tego tematu.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kristofer napisał:

Może ktoś z Was "zdobywał" Revolut'a obecnie?
Mam kilka pytań: czy lepiej podać nr telefonu i czekać na link do pobrania aplikacji, czy może lepiej zrobić to ze sklepu "Play"?
A może to jest dokładnie to samo i nie ma znaczenia, skąd się aplikację pobierze :hmm:
Jaka jest aktualnie procedura "zdobycia" karty - trzeba wysyłać foto jakichś dokumentów, twarzy itp., czy jednak nie?
Czy procedurę trzeba przeprowadzić z telefonu, na którym będzie aplikacja, czy można ew. z laptopa?
Czy karta ma jakiś okres ważności? Jeśli tak, to w jaki sposób się ją wymienia?
Na koniec: jak moglibyście skomentować niektóre opinie (te dotyczące problemów, np. ze "znikającą" gotówką)?
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.revolut.revolut&hl=pl&showAllReviews=true
Chodzi mi, o opinie osób intensywnie korzystających z Revolut, szczególnie zależy mi na zdaniu Artura :blagac:, jako autora tego tematu.

Fakt że dużo tych opinii nie ma ale faktycznie trochę to niepokojące...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja korzystam ponad rok jak i większość moich znajomych , nikomu nic nie zginęło , nie słyszałem ani jednej negatywnej opinii (opini z netu nie czytałem)

dowodu nie wysłałem, o bezpieczeństwo się nie martwię , do trzymania oszczędności służą konta oszczędnościowe czy rachunki inwestycyjne do których nie są podpięte żadne instrumenty płatnicze więc czym mam się martwić ?

revoluta zasilam  kwotami jakie są mi potrzebne na bieżące  wydatki ,  uzupełnienie salda to kilkanaście sekund można zrobić to nawet stojąc w kolejce do kasy i nie jest to dla mnie uciążliwe

nawet jak zasilę sto czy 200   które wystarczy na wakacjach na kilka ładnych dni to w przypadku utraty tych środków jestem w stanie przyjąć to na klatę.

dla mnie revolut jako uzupełnienie konta w banku w roli portfela na wakacjach czy płatnościach internetowych sprawdza się idealnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z Was "zdobywał" Revolut'a obecnie?
Mam kilka pytań: czy lepiej podać nr telefonu i czekać na link do pobrania aplikacji, czy może lepiej zrobić to ze sklepu "Play"?
A może to jest dokładnie to samo i nie ma znaczenia, skąd się aplikację pobierze :hmm:
Jaka jest aktualnie procedura "zdobycia" karty - trzeba wysyłać foto jakichś dokumentów, twarzy itp., czy jednak nie?
Czy procedurę trzeba przeprowadzić z telefonu, na którym będzie aplikacja, czy można ew. z laptopa?
Czy karta ma jakiś okres ważności? Jeśli tak, to w jaki sposób się ją wymienia?
Na koniec: jak moglibyście skomentować niektóre opinie (te dotyczące problemów, np. ze "znikającą" gotówką)?
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.revolut.revolut&hl=pl&showAllReviews=true
Chodzi mi, o opinie osób intensywnie korzystających z Revolut, szczególnie zależy mi na zdaniu Artura :blagac:, jako autora tego tematu.


Link z Revoluta powinien zaprowadzić do sklepu Play. Nigdy nie odważyłbym się zainstalować niczego spoza sklepu Play, czego Google nie zweryfikowało. Pewnie prowadzi.

Nie sądzę żeby było możliwe rozpoczęcie korzystania z usługi bez wysłania dokumentu ze zdjęciem i zdjęcia twarzy (możliwe, że nadal może być to PJ).

Nie wydaje mi się, że można aktywować to na komputerze, jest ściśle związane z Twoim telefonem pewnie, podobnie jak aplikacje bankowe, które trzeba ponownie aktywować po wymianie telefonu.

Nie są mi znane problemy inne niż ludzie mają z bankami. Bratu pobrało raz podwójnie, ale chwilę później, w tym samym dniu zdublowana operacja została anulowana.

W zeszłym tygodniu Orange przedstawiło nową taryfę Flex. Aktywuje się ją ... zdjęciem twarzy i skanem dokumentu. Skąd to znamy?!

Takie czasu ... dwa lata i nie będzie salonów nc+, Orange, Play, Banków w starej formie ... przykro mi :(

Nawet chrisa usługa, z której jest zadowolony wędruje w „chmurę”.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię :ok:

PS

Sklep "Play" też nie jest do końca pewny. Nawet w nim było już kilka aplikacji, które okazywały się specjalnie przygotowanymi do włamań na konta bankowe osób, które je zainstalowały. Wolę się upewnić, zanim się na coś zdecyduję, stąd pytania.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jacek00 napisał:

.....najlepiej korzystać z możliwości wypłacania zbliżeniowego. Nikt nie skopiuje wtedy naszej karty

https://sourceforge.net/p/nfcproxy/wiki/Home/

 

Cytat

Bożydar udaje się do sklepu, pakuje do koszyka produkty. Bożydar podchodzi do kasy i informuje kasjerkę, że będzie płacić zbliżeniowo.
Wyciąga telefon (tak, zbliżeniowo można płacić zarówno zegarkami jak i telefonami) i przykłada go do czytnika.

Teraz dzieje się rzecz magiczna.

Telefon Bożydara wyposażony jest w chip zbliżeniowy NFC, ale jest jednocześnie połączony przez internet (po 3G lub EDGE lub GPRS) z takim samym telefonem, ale należącym do Zygfryda.
Zygfryda nie ma w sklepie — jest w autobusie (albo innym tłocznym miejscu).
Zygfryd “obmacuje” swoim telefonem torebki/plecaki przypadkowych osób, licząc na to, że któraś z nich posiada kartę zbliżeniową.
Innymi słowy telefon Bożydara komunikujący się z telefonem Zygfryda “przedłuża” sklepowy czytnik kart zbliżeniowych do autobusu, co w konsekwencji sprawia, że za zakupy Bożydara płaci przypadkowa osoba.

Zauważmy, że Zygfryd może wykrywać karty zbliżeniowe zanim nastąpi faktyczna transakcja — wtedy wie kto ma kartę i w momencie otrzymania sygnału od Bożydara podkłada telefon pod upatrzoną wcześniej ofiarę.
Jak informują badacze, informację z chipów NFC można odczytać nawet z odległości 1 metra.
Ba, mając specjalną aplikację, Zygfryd może nawet odczytywać dane z karty płatniczej ofiary — ale ich znajomość nie jest nam w ataku przedłużenia terminala do niczego potrzebna.
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, witus napisał:

 


Przecież muszę zrobić dwuklik na zegarku, inaczej NFC jest uśpione, podobnie na telefonie.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Bo tu nie chodzi o twój NFC tylko o kartę którą masz w kieszeni (lub inny przypadkowy ludek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tu nie chodzi o twój NFC tylko o kartę którą masz w kieszeni (lub inny przypadkowy ludek).


Myślę, że te historie są trochę wyssane z palca. Zauważ, że kartę praktycznie musisz zbliżyć do czytnika na odległość kilku centymetrów. Wyobrażasz sobie, że ktoś położy się na Tobie w autobusie np. wyczuje gdzie masz portfel i uda mu się przetransferować sygnał z Twojego chipa zakłóconego przez 5 innych kart z NFC, które masz w tym samym portfelu? Myślę, że ktoś może czegoś takiego próbować w warunkach laboratoryjnych.

Na szczęście w revolucie pomyśleli o tym wszystkim, można ustawić bezpieczeństwo jak komu pasuje.

995eca5301f411d63323b394f4846a0d.jpg




Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robili rzeczywiste testy, są filmiki na YT - nie chcę mi się ich szukać. Wystarczy, że osoba stoi koło Ciebie :(

Pierwsze zabezpieczenia ludzie robili przerywając obwód antenki (np. poprzez wywiercenie dziurki w karcie) później stosowano etui na kartę z ekranem, teraz wiele nowych portfeli ma ekran.

 

Zbliżać, to ja się wolę do kobiety :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.