Skocz do zawartości

Revolut ... jak nie tracić na wymianie walut.


witus

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja wczoraj dostałem swoją kartę revolut. Zdecydowałem sie dopiero jak doczytałem, że od kilku miesięcy są po prostu bankiem w GB.

Myślałem o kontach walutowych w ING lub mBank gdzie mam konta ale...kilka kart, za każdą opłaty, ograniczona ilość walut. 

Wypróbuję revolut, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj dostałem swoją kartę revolut. Zdecydowałem sie dopiero jak doczytałem, że od kilku miesięcy są po prostu bankiem w GB.
Myślałem o kontach walutowych w ING lub mBank gdzie mam konta ale...kilka kart, za każdą opłaty, ograniczona ilość walut. 
Wypróbuję revolut, zobaczymy.


Przyzwyczaisz się i uzależnisz :) Uber też nie jest taksówką, a zrewolucjonizował rynek przewozów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mBanku jest jedna karta wielowalutowa (ta do głównego rachunku, darmowa pod warunkiem 4 płatności - od stycznia można włączyć wielowalutowość dla każdej karty) i podpięte pod nią mogą być darmowe konta walutowe - mają 11 walut, z cenami jak w kantorach internetowych czyli mnie więcej to co napisali w artykule podlinkowanym przez @witus

jestem w trakcie testów, wygląda spoko. Chyba będę rezygnował z kantoru alior bo tam rzeczywiście do każdej waluty oddzielna karta, bez sensu.

 

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, dobrze wiedzieć. W sumie tych 11 walut raczej by mi wystarczyło.

W tym przypadku, abstrahując od prostoty korzystania z jednej czy drugiej aplikacji, na korzyść Revolut przemawia jak dla mnie fakt, że jak nie wymienisz PLN na daną walutę i skorzystasz z karty, to ci przewalutuje z waluty, której masz najwięcej tak, jakbyś skorzystał z ich kantoru. A w mbanku lipa, zapłacisz tak, jakbyś wypłacał/płacił PLN.

W Revoult brakuje mi natomiast aplikacji webowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, dobrze wiedzieć. W sumie tych 11 walut raczej by mi wystarczyło.
W tym przypadku, abstrahując od prostoty korzystania z jednej czy drugiej aplikacji, na korzyść Revolut przemawia jak dla mnie fakt, że jak nie wymienisz PLN na daną walutę i skorzystasz z karty, to ci przewalutuje z waluty, której masz najwięcej tak, jakbyś skorzystał z ich kantoru. A w mbanku lipa, zapłacisz tak, jakbyś wypłacał/płacił PLN.
W Revoult brakuje mi natomiast aplikacji webowej.


Po co webowa? Przeklikaj się poużywaj mobilną, skorzystaj z kalkulatorów, ona naprawdę jest intuicyjna.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja starej daty jestem ;). Czasem lubię w kompie poklepać.

A nad zrobieniem ze swojej visy mbanku wielowalutowej sie mocno zastanawiam. Dywersyfikacja zawsze dobrze widziana ;).

Jak będzie jakaś awaria Revo to będę miał mbank i vice versa (wiem, że miała miejsce jakaś ogólnoświatowa w 2018).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja starej daty jestem ;). Czasem lubię w kompie poklepać.
A nad zrobieniem ze swojej visy mbanku wielowalutowej sie mocno zastanawiam. Dywersyfikacja zawsze dobrze widziana ;).
Jak będzie jakaś awaria Revo to będę miał mbank i vice versa (wiem, że miała miejsce jakaś ogólnoświatowa w 2018).


Jak już masz Revolut, zaprzyjaźnij się z nim. Nie kombinuj z mBankiem trudniej Ci będzie to później odkręcić jak nie wywiążesz się z ilości operacji itd.

Dobrym zabezpieczeniem Revoluta będzie Twoja normalna karta bankomatowa niewalutowa.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego co wyczytałem, nie ma żadnych opłat za korzystanie z tej karty. Może @Łza Włóczynutka potwierdzi lub zaprzeczy :)?

Tzn. jest to ta karta, którą już mam, tyle że aktywizuje sie opcje jej 'wielowalutowości'. Tyle. A ja tą kartą i tak płacę na codzień także za nią nie płacę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to ta sama karta, ktora jest podpięta do glownego rachunku. Wystarczy tylko odklikać ptaszka że się chce właczyć wielowalutowość. Dodatkowych opłat nie ma, karta podlega dalej tym samym zasadom co dotychczas, czyli 4 transakcje kartą w miesiącu anulują opłatę. (Ja od kilku miesięcy nie używam w ogóle w PL gotówki, więc 4 transakcje mam zazwyczaj w pierwszym albo drugim dniu miesiąca :-P) 

Nie płaciłem tą kartą jeszcze za granicą, ale przy najbliższym wyjezdzie na pewno będę ją testować :)

Jestem zwolennikiem minimalizmu, więc jak zda test to chętnie pozbęde się wszelkich nadmiarowych kart i kont - wole mieć jedną kartę, bo tylko jednej wtedy trzeba pilnować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję pięknie za odpowiedź. Też wolę minimalizm ale...nie chciałbym zostać bez środków w przypadku awarii w jednym banku czy choćby zgubienia karty 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.