Skocz do zawartości

Revolut ... jak nie tracić na wymianie walut.


witus

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, witus napisał:

Z revolutem powinno być bezpłatnie, ale nie mam doświadczenia bo nie bywam tak daleko.

Ale przy płatności kartą, przy wypłacie mogą zdoić, tam jest limit 200 tylko nie pamiętam czy pln czy e, ale 5k to na pewno ponad limit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

11 minut temu, jacekzoo napisał:

Ale przy płatności kartą, przy wypłacie mogą zdoić, tam jest limit 200 tylko nie pamiętam czy pln czy e, ale 5k to na pewno ponad limit

200E na miesiąc ... można wziąć premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz prawie każdy bank ma usługę podobną cenowo i funkcjonalnie do revoult. Ceny walut też są zbliżone. Zresztą jak komuś nie odpowiada, można walutę zakupić w dowolnym kantorze internetowym.

ja będę testował usługę wielowalutową mBank. ceny walut w tej usłudze są zbliżone do kantorów internetowych i revoulta (i aliora z którego korzystałem do tej pory). Konieczność otwierania rachunków do każdej waluty jest dziwna, ale darmowa, nie wiem co im przyświecało przy konstruowaniu takiej architektury. Zobaczymy jak to się będzie sprawdzać - osobiście wolał bym mieć jedną kartę płatniczą i jedną apikację w telefonie niż żonglować kartami, aplikacjami, hasłami dostępów, smsami jednorazowymi itd. 

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jacekzoo napisał:

A nie wydaje Ci sie to troche dziwne że wystarczało a teraz już nie?...

Wymusiło to na wszystkich transferujących kasę ustawodawstwo unijne z 2018 o przeciwdziałaniu praniu jej w "brudnej" wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz prawie każdy bank ma usługę podobną cenowo i funkcjonalnie do revoult. Ceny walut też są zbliżone. Zresztą jak komuś nie odpowiada, można walutę zakupić w dowolnym kantorze internetowym.

ja będę testował usługę wielowalutową mBank. ceny walut w tej usłudze są zbliżone do kantorów internetowych i revoulta (i aliora z którego korzystałem do tej pory). Konieczność otwierania rachunków do każdej waluty jest dziwna, ale darmowa, nie wiem co im przyświecało przy konstruowaniu takiej architektury. Zobaczymy jak to się będzie sprawdzać - osobiście wolał bym mieć jedną kartę płatniczą i jedną apikację w telefonie niż żonglować kartami, aplikacjami, hasłami dostępów, smsami jednorazowymi itd. 


Czekam ma bank, który zrobi to dobrze.

https://subiektywnieofinansach.pl/porownalem-na-zywo-kilka-kart-placac-nimi-za-granica-kolosalne-roznice-w-kosztach-jak-nie-dac-sie-nabic-w-prowizje/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mandrol, opcja premium za okolo 60zl miesiecznie i masz wyplaty bez limitu. Do tego wirtualne karty, ubezpieczenie podrozne w cenie itp. 

Edit: niestety jest limit. Oplata 50zl miesiecznie za sporo profitow ale limit 2400zl miesiecznie na wyplaty z bankomatow. 

Edytowane przez dudek_t (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo u nich nie zabawiłem. dzisiaj się wypisałem



Opłacało się otwierać jak nie planowałeś korzystać? Właśnie wybiłem revoluta z głowy mojemu ojcu. Słyszał nasze zachwyty z bratem podczas spotkania rodzinnego ... postanowił otworzyć nie wyjeżdżając za granicę i właściwie nie kupując poza Allegro.

Przekonałem go żeby był ostrożniejszy w takich tematach.

15775bd0cad9e0fde7e478f06c30064a.jpg

Nadchodzi nowe. Swoją kartę kredytową pokazało Apple. Zobaczcie jakie to genialne, nie ma numeru, nie ma kodu cvv nadrukowanego bez sensu na karcie, nie ma stresu jak tracimy z oczy kartę płacąc za autostradę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo. Byłem bardzo blisko, aby skusić się na Revolut'a, ale skan dowodu i to wysyłany gdzieś w czeluście internetu :look: Raz wysłany, już na zawsze w nim pozostanie i nigdy nie będzie pewności, kiedy i w czyje ręce jeszcze trafi.

Nigdy w życiu i za żadne pieniądze :nono: Jestem otwarty na wszelkie nowe technologie i ułatwienia, ale staram się nie zatracać zdrowego rozsądku. Jak już tu ktoś napisał: dopóki w Polsce będą możliwe różnego rodzaju przekręty na czyjeś dokumenty, a ich właściciel będzie w świetle "prawa" i tak na straconej pozycji, dopóty nikomu nie pozwolę na skan, czy zdjęcie dokumentu. Ostatnio widziałem w TV reportaż, gdzie ktoś na czyjś dowód zaciągnął nielichy kredyt. Co ciekawe, oszustem okazała się pracownica jakiejś instytucji (nie pamiętam dokładnie). Mimo przedstawienia wszelkich możliwych dowodów przez poszkodowaną oraz widocznych, oczywistych nieprawidłowości, nie ma siły ani sądu, który by całą sprawę unieważnił i zakazał komornikom "ścigania" poszkodowanej. Trwa to już ładnych kilka lat i nic nie zapowiada pozytywnego końca. W Polsce tacy gangsterzy są bezkarni i jak widać, "prawo" też ich chroni, zamiast stać po stronie poszkodowanych.

Fakt, że podobna sytuacja nie spotka każdego, ale kto zagwarantuje, że akurat nie dotknie np. mnie lub Jacka, czy kogokolwiek innego :hmm:

Tak, jak napisał Artur - trzeba być ostrożniejszym i bardziej przewidującym w takich tematach.

Po tym, co napisano w tym temacie, Revolut dla wielu osób jest świetnym rozwiązaniem, ale z pewnością nie dla wszystkich. Ja w każdym bądź razie lubię spać spokojnie, dlatego rozumiem doskonale stanowisko Jacka.

IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, witus napisał:

Swoją kartę kredytową pokazało Apple

Tylko kredytowa czy też debetowa? 

Jak tylko kredytowa to też podziękuję, nie mam kasy, nie wydaję- żadnych kredytów. 

Debetowej używam może od 2-3 lat, mimo że jestem z tego młodszego pokolenia to wolę stare metody, gotówka to gotówka :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko kredytowa czy też debetowa? 
Jak tylko kredytowa to też podziękuję, nie mam kasy, nie wydaję- żadnych kredytów. 
Debetowej używam może od 2-3 lat, mimo że jestem z tego młodszego pokolenia to wolę stare metody, gotówka to gotówka  


Kredytowa! Nie lubię i nie posługuję się gotówką z resztą się zgadzam, od kredytów trzeba trzymać się z daleka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.