Skocz do zawartości

Revolut ... jak nie tracić na wymianie walut.


witus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Właśnie Revoultem wupłaciłem se 100 euro z Euronetu. Bankomat ostrzegał o przeliczniku ale nie sądziłem że aż tak będą łoić. Wyszło 485 zł .
W bankomacie przy wpłacie miałeś zapytanie czy przeliczyć po ich kursie czy bankowym ?

W bankomatach euronetu za granicą bankowy zawsze wychodzi taniej niż "ich" proponowany ;)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



4 godziny temu, Tomii napisał:




Właśnie Revoultem wupłaciłem se 100 euro z Euronetu. Bankomat ostrzegał o przeliczniku ale nie sądziłem że aż tak będą łoić. Wyszło 485 zł .








 





4 godziny temu, witus napisał:




 






Chciałeś sprawdzić czy prawdę napisali w artykule :) ?





Sent from my iPhone using Tapatalk Pro




 






Trudno będąc na wakacjach śledzić zmiany, które następują z dnia na dzień. Trochę to budzi moje obawy. Bo dziś jak rozumiem sprawa, dotyczy tylko bankomatów Euronetu??? Ale kto wie czy tym śladem nie pójdą inni...Sam już nie wiem czy zakładać...W zeszłym roku kożystaliśmy z kantora Alior banku, niby wszystko ok. ale same operacje wydawały mi się zagmatwane.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Trudno będąc na wakacjach śledzić zmiany, które następują z dnia na dzień. Trochę to budzi moje obawy. Bo dziś jak rozumiem sprawa, dotyczy tylko bankomatów Euronetu??? Ale kto wie czy tym śladem nie pójdą inni...Sam już nie wiem czy zakładać...W zeszłym roku kożystaliśmy z kantora Alior banku, niby wszystko ok. ale same operacje wydawały mi się zagmatwane.




Przecież to chwila nigdzie nie musisz wychodzić. Jak to tylko kilka operacji w wakacje to nie warto. Ja robię kilka tygodniowo.




Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.06.2018 o 15:45, Tomii napisał:

Wydaje mi się że pytanie było czy akceptuje przelicznik 1GBP na coś tam. Znaczy albo akceptuje ich przelicznik i wypłacam albo dowidzenia ;)

ostatnio nie wypłacałem  z bankomatu  za granicą  kupiłem przed wyjazdem w kantorze trochę waluty na drobne wydatki a większość płatności wszędzie gdzie tylko było to możliwe dokonałem za pomocą karty REVOLUT, ale z lat poprzednich pamiętam że zawsze w bankomatach euronetu za granicą przed wypłatą było zapytanie czy przeliczyć po "ich stałym kursie" zawsze dawałem odmowę i wówczas wypłata była przeliczana po kursie banku co wychodziło dużo korzystniej (ich kursy zawsze były dużo gorsze)

korzystałem z revoluta w Czechach, Austrii, Włoszech, Słowenii i na Węgrzech   ze stacjami paliwowymi i bramkami na autostradach i nie miałem ani jednej odmowy.

poniżej kurs zakupu z kantoru z dnia 07.06 :

- euro - 4,28

- kuny - 0,60

kursy z revoluta

- korony cz 0,16

- euro - 4,26

- kuna 0,57

- forint 0,013

oczywiście ceny z rewoluta się wahały w zależności od dnia podałem przykładowe, generalnie jak porównywałem z kolegą który płacił te same kwoty zwykłą kartą  mastercard to zawsze kilka groszy taniej na korzyść revoluta ( kolega już po kilku dniach wspólnego urlopu zamówił revoluta :))

Generalnie w stosunku do zwykłej karty dzięki revolutowi na dwutygodniowym urlopie przy czteroosobowej rodzinie można śmiało zaoszczędzić kilka stówek, także kolego Witus jeszcze raz wielkie dzięki ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kantor Alior lepszy od obu tych rozwiązań, na pewno bezpieczniejszy niż revoult, który nadal nie ma aprobaty KNF i w zasadzie jest parabankiem lub czymś podobnym. Jak widać w każdej chwili może wprowadzić dowolnie niekorzystne regulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Łza Włóczynutka napisał:

kantor Alior lepszy od obu tych rozwiązań, na pewno bezpieczniejszy niż revoult, który nadal nie ma aprobaty KNF i w zasadzie jest parabankiem lub czymś podobnym. Jak widać w każdej chwili może wprowadzić dowolnie niekorzystne regulacje.

Revolut ma aprobatę brytyjskiego odpowiednika KNF, więc chyba tak źle z nim nie jest ;) Logiczne jest, że Revolut nie ma i na razie nie będzie mieć aprobaty KNF, bo revolut pod KNF nie podlega. Revolut ma siedzibę w GB i działa zgodnie z tamtym prawem.

No i sądząc na ich SWIFT CODE to Revolut musi mieć w GB jakąś licencję bankową:

https://bank-code.net/swift-code/REVOGB21XXX.html

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ing jest fajna opcja, mając konto walutowe w eur (darmowe) można je podpiąć pod kartę która jest przypisana do normlanego krajowego RORu, płacąc w strefie euro bank sam to rozpoznaje i ściąga kase z konta euro, bez prowizji. A ,,zasilać,, konto euro można w kantorze ing który ma praktycznie taki sam kurs jak cinkciarz, różnica jest dopiero w trzecim miejscu po przecinku. Wymiana w kantorse jest w czasie rzeczywistym, nie trzeba czekać na przelew zwrotny jak w cinkciarzu. Jedyna wada to ograniczenie do strefy euro, bo poza strefą już przelicza po złodziejskim kursie i dolicza prowizję. Muszę tylko dopytać jak jest z wypłatami z bankomatów w strefie euro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz i Ja się zastanawiam co wybrać revolut czy pekao? 
Żona właśnie wróciła z Niemiec i płaciła kredytówką BZWBK World MasterCard - niby jest to karta bez prowizji ale jakoś te euraski drogie 1EUR = 4,4681 PLN z dnia 21.06.
Co lepsze? 


Dlaczego nie uruchomisz obu. Z jedną kartą i tak łyso jechać. Revolut jest bezpieczniejszy i do uruchomienia natychmiast. Zasilasz go kwotą jaką potrzebujesz, nie musisz się stresować, że kartę bankową tracisz z wzroku np podając w trakcie płacenia za autostradę. Wszystko limity opcje security, robisz w aplikacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacek00 napisał:

Revolut ma aprobatę brytyjskiego odpowiednika KNF, więc chyba tak źle z nim nie jest ;) Logiczne jest, że Revolut nie ma i na razie nie będzie mieć aprobaty KNF, bo revolut pod KNF nie podlega. Revolut ma siedzibę w GB i działa zgodnie z tamtym prawem.

Wiele banków, nawet większość banków działających w PL ma siedziby za granicą, a jednak BFG mają. Czy brytyjski odpowiednik KNF zwróci pieniądze ludziom z obywatelstwem innym niż Brytyjczycy, jak revoult zniknie, zwłaszcza za rok, jak GB nie będzie już członkiem UE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele banków, nawet większość banków działających w PL ma siedziby za granicą, a jednak BFG mają. Czy brytyjski odpowiednik KNF zwróci pieniądze ludziom z obywatelstwem innym niż Brytyjczycy, jak revoult zniknie, zwłaszcza za rok, jak GB nie będzie już członkiem UE?


To nie bank to fintech. Przecież tam nie wpływają Twoje dochody. Bardzo nowoczesna usługa, przydatna przy operacjach zagranicznych. Padnie to odinstalujesz aplikację z telefonu ... i już.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padnie to stracę całą kasę którą tam mam, to samo jeszcze kilkanaście lat temu dotyczyło banków, ale na szczęście wymuszono na nich BFG.


Cała kasa to 70 zł, które mam teraz. Tam nie trzyma się kasy, dorzuca się jak jest potrzebna.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.