Skocz do zawartości

Revolut ... jak nie tracić na wymianie walut.


witus

Rekomendowane odpowiedzi

Porównanie z Uberem trochę dziwne dałeś, bo zakładając taką samą cenę (czyli za darmo w banku i za darmo w tym dziwnym tworze) to nie widzę żadnej przewagi ubera nad taksówką.

 

Wysłane z mojego Tapatalka

Nawiązywałem do wygody tylko. Od czasu ja mam ubera na telefonie nie wyobrażam sobie szukania taksówek, szczególnie w obcym mieście. Która taksówka po zakończonej jeździe przyśle mi podsumowanie, mapę przejazdu, pozwoli ocenić kierowcę. We Wrocławiu wróciliśmy w nocy w cenie komunikacji miejskiej.

 

Uruchomienie ubera na telefonie minuta (zdaję sobie sprawę, że Uber wytnie taksówki, a w kolejnym ruchu wytnie kierowców, którzy go zbudowali - po testach samochodów autonomicznych).

 

Podobnie revoluta - uruchamiasz minutę i masz bank w kieszeni i aktywną kartę płatniczą. Wiadome jest, że banki z oddziałami w obecnej formie znikną już za chwilę.

 

Jest zima wiem, że gadamy bez sensu.

 

Ja pracuję w IT więc mam wrażenie, że z tych usług korzystają wszyscy.

 

Znam zagrożenia, ale lubię też jak aktualizuje mi się oprogramowanie w żarówkach domowych, czy szczoteczkę do zębów. Z takim typem rozmawiasz :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

..........Która taksówka po zakończonej jeździe przyśle mi podsumowanie, mapę przejazdu, pozwoli ocenić kierowcę............ Jest zima wiem, że gadamy bez sensu................lubię też jak aktualizuje mi się oprogramowanie w żarówkach domowych, czy szczoteczkę do zębów. Z takim typem rozmawiasz :(

Zamawiam taksówkę, jadę, płacę i zapominam, po co mi ocena czy trasa.....trochę przerost formy nad treścią............aktualizacje lubię o ile wnoszą coś do aplikacji, a mało jest takich......... zima niebawem się skończy, pozdro z termali.

 

Wysłane z mojego Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo co w uberze ma MyTaxi. Zamawiam przez apkę, widzę jak kierowca do mnie jedzie i jak już jest pod domem. Syn wsiada i jedzie do babci sam. Ja widzę trasę przejazdu. Jak podjeżdżają pod dom to płacę przez aplikacje. Potem mogę ocenić kierowcę i auto. A na koniec na mailu ląduje mi rachunek. Czyli nie tylko uber tak ma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo co w uberze ma MyTaxi. Zamawiam przez apkę, widzę jak kierowca do mnie jedzie i jak już jest pod domem. Syn wsiada i jedzie do babci sam. Ja widzę trasę przejazdu. Jak podjeżdżają pod dom to płacę przez aplikacje. Potem mogę ocenić kierowcę i auto. A na koniec na mailu ląduje mi rachunek. Czyli nie tylko uber tak ma ;)

Zastanów się kiedy MyTaxi zaczął się starać. Uber wymusił konkurencję.

 

Chris te mapki na ew reklamacji w nieznanym mi mieście. Czy wezwaniu samochodu dla córki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się kiedy MyTaxi zaczął się starać. Uber wymusił konkurencję.

 

Nie wiem kiedy :) MyTaxi odkąd pamiętam był apkowy, ale czy to zbiegło się w czasie z uberem to nie mam pojęcia. Nie wnikam w to. Nie korzystam z ubera, nie mam zamiaru wspierać szarej strefy. Owszem, uważam, że obecne licencje na bycie taksówkarzem to relikt przeszłości i licencja jako tako powinna być łatwiej dostępna, ale przynajmniej taksówkarz musi posiadać zarejestrowaną działalność, mieć kasę fiskalną itp. Kierowca Ubera może sobie jeździć na czarno. 

 

Poza tym w Warszawie jest jeszcze jeden problem z Uberem. Uber został opanowany przez większych graczy, którzy zatrudniają Ukraińców na godziny. A Ci Ukraińcy w ogóle nie znają topografii miasta, słabo mówią po polsku. Dzięki za takie usługi.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kiedy :) MyTaxi odkąd pamiętam był apkowy, ale czy to zbiegło się w czasie z uberem to nie mam pojęcia. Nie wnikam w to. Nie korzystam z ubera, nie mam zamiaru wspierać szarej strefy. Owszem, uważam, że obecne licencje na bycie taksówkarzem to relikt przeszłości i licencja jako tako powinna być łatwiej dostępna, ale przynajmniej taksówkarz musi posiadać zarejestrowaną działalność, mieć kasę fiskalną itp. Kierowca Ubera może sobie jeździć na czarno.

 

Poza tym w Warszawie jest jeszcze jeden problem z Uberem. Uber został opanowany przez większych graczy, którzy zatrudniają Ukraińców na godziny. A Ci Ukraińcy w ogóle nie znają topografii miasta, słabo mówią po polsku. Dzięki za takie usługi.

Wiem, też początkowo bardzo się ekscytowałem tematem, niestety jest druga strona medalu, o której piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://subiektywnieofinansach.pl/revolut-ubezpieczenie-medyczne-za-granica-pay-by-day/

Doszło ubezpieczenie medyczne. Można dopisać członków rodziny lub znajomych. Ochrona zacznie działać po przekroczeniu granicy i przestanie obowiązywać po powrocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, witus napisał:

Doszło ubezpieczenie medyczne..............

Cytat

..........wyłącznie dostęp do lekarza w razie potrzeby oraz pokrycie kosztów związanych z leczeniem.......................wkład własny w wysokości równowartości 75 funtów................wszystkie niskie wydatki – do 350-400 zł – będą i tak pokrywane z kieszeni klienta, odpowiedzialność firmy uaktywnia się dopiero przy większych wydatkach.............................wydatki pokrywamy samodzielnie, a ubezpieczyciel ma oddać pieniądze.............

Czyli tak naprawdę to nic rewelacyjnego, zwykłe ubezpieczenie , do tego bardzo okrojone, ale cena robi cuda, ciekawe ile to by wyszło rocznie. Z doświadczenia wiem, że większość spraw zdrowotnych zazwyczaj zamykała się właśnie w takich kwotach jak udział własny, czyli mając takie ubezpieczenie nic bym nie dostał nazad, wszystko w własnej kieszeni :o. A tak zawsze dostaję zwrot całych kosztów poniesionych na leczenie, włącznie z kosztami telefonów do konsultanta, lekarza i gdziekolwiek gdzie musiałem zadzwonić w związku z chorobą, plus taksówki bez problemów. Prosty przykład - laryngolog na Węgrzech, wizyta za darmo w szpitalu, ale taksówka trochę ponad 200 euro plus leki , w Chorwacji ortopeda też za darmo ale za prześwietlenie kazali sobie zapłacić plus taksówka, Włochy i dentysta, dwie wizyty płatne i koszty rozmów z konsultantem i z dentystą - wszystko co do grosza oddane po przedstawieniu rachunków (dentysta dał zwykły kawałek kartki z adnotacją co i czym robił i kwotą którą skasował - też bez problemu przeszło)

Druga sprawa to ograniczenie wyłącznie do wypoczynku, wyjazdy inne nie wchodzą w zakres, jak dla mnie bezużyteczne bo większość czasu spędzam w delegacjach. A takie wyjazdy są pokrywane przez zwykłe ubezpieczenia wyjazdowe.

Jednak wolę klasyczne ubezpieczenie jakie mi oferuje bank razem z kontem, ewentualnie na coś ekstremalnego dodatkowa polisa.

Ale mając tylko revolta to może dobra opcja, lepsze cokolwiek niż nic 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, chris_66 napisał:

Czyli tak naprawdę to nic rewelacyjnego, zwykłe ubezpieczenie , do tego bardzo okrojone, ale cena robi cuda, ciekawe ile to by wyszło rocznie. Z doświadczenia wiem, że większość spraw zdrowotnych zazwyczaj zamykała się właśnie w takich kwotach jak udział własny, czyli mając takie ubezpieczenie nic bym nie dostał nazad, wszystko w własnej kieszeni :o. A tak zawsze dostaję zwrot całych kosztów poniesionych na leczenie, włącznie z kosztami telefonów do konsultanta, lekarza i gdziekolwiek gdzie musiałem zadzwonić w związku z chorobą, plus taksówki bez problemów. Prosty przykład - laryngolog na Węgrzech, wizyta za darmo w szpitalu, ale taksówka trochę ponad 200 euro plus leki , w Chorwacji ortopeda też za darmo ale za prześwietlenie kazali sobie zapłacić plus taksówka, Włochy i dentysta, dwie wizyty płatne i koszty rozmów z konsultantem i z dentystą - wszystko co do grosza oddane po przedstawieniu rachunków (dentysta dał zwykły kawałek kartki z adnotacją co i czym robił i kwotą którą skasował - też bez problemu przeszło)

Druga sprawa to ograniczenie wyłącznie do wypoczynku, wyjazdy inne nie wchodzą w zakres, jak dla mnie bezużyteczne bo większość czasu spędzam w delegacjach. A takie wyjazdy są pokrywane przez zwykłe ubezpieczenia wyjazdowe.

Jednak wolę klasyczne ubezpieczenie jakie mi oferuje bank razem z kontem, ewentualnie na coś ekstremalnego dodatkowa polisa.

Ale mając tylko revolta to może dobra opcja, lepsze cokolwiek niż nic 

Dla mnie główna zaleta to fakt, że uruchomi się jak wyjadę. Już mieliśmy jechać, a młoda zaczęła gorączkować. Tradycyjnej polisy bym już chyba nie anulował, a ta jeszcze nie odpaliła bo nie wyjechaliśmy. 

Pytanko na przyszłość, zawsze jak coś się dzieje bierzesz taksówki i rozliczasz je z polisy turystycznej? Mieliśmy w tym sezonie problem na Węgrzech i nie przyszło mi to do głowy. Masz jakąś szczególną polisę czy taką wykupioną w koncie bankowym, turystyczną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, witus napisał:

Pytanko na przyszłość, zawsze jak coś się dzieje bierzesz taksówki i rozliczasz je z polisy turystycznej? Mieliśmy w tym sezonie problem na Węgrzech i nie przyszło mi to do głowy. Masz jakąś szczególną polisę czy taką wykupioną w koncie bankowym, turystyczną?

Taxi nie zawsze, ale często - mam polisę do konta w Pekao (chyba Elvia to ogarnia) - turystyczna, zdrowotna, lecznicza i cholera jeszcze wie jaka , podobno assistance jakieś symboliczne też jest ale nie próbowałem co ono może, i jakieś naprawy w domu - ale żona mówiła że nie warto bo przyszedł jakiś stary hydraulik kiedyś :rolleyes:  Do tego w UE oczywiście EKUZ i paszport , bo na DO nie zawsze chcą za darmo wizyty dawać :o. na narty dokupuję coś narciarskiego, ale to tylko na wyjazd.

Swoją drogą ciekawe jak to sportowe ubezpieczenie w revolcie - czy transport też obejmuje ze stoku, a to główne koszty zazwyczaj są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

może jednak odejdźmy od Ubera, itp., a powróćmy do tematu wiodącego, .............jak najmniej tracić na przewalutowanich - co daje nam w rzeczywistości Karta Revalut,  czy to naprawdę jest korzystne w stosunku do tradycyjnych  bankowych kont i kart płatniczych czy też kredytowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może jednak odejdźmy od Ubera, itp., a powróćmy do tematu wiodącego, .............jak najmniej tracić na przewalutowanich - co daje nam w rzeczywistości Karta Revalut,  czy to naprawdę jest korzystne w stosunku do tradycyjnych  bankowych kont i kart płatniczych czy też kredytowych. 


Łatwość uruchomienia, wszystko trwa 2-3 min. Dostęp do tanich kursów (tak jakbyś waluty kupował w kantorze internetowym) ... brak prowizji za przelewy i płatności.

Fajne uzupełnienie konta bankowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie są np. roczne koszty utrzymania.  Raczej okresowo wypływa konieczność  korzystania z waluty obcej,  np. letnie czy zimowe wypadu w obcy obszar płatniczy (np. Chorwacja - Czechy)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie są np. roczne koszty utrzymania.  Raczej okresowo wypływa konieczność  korzystania z waluty obcej,  np. letnie czy zimowe wypadu w obcy obszar płatniczy (np. Chorwacja - Czechy)  


Nie ma kosztów utrzymania. Płacisz za usługi premium ale te nie bedą Ci potrzebne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.