Skocz do zawartości

Jaką prędkość przejazdową utrzymujecie z cepką?


Tsport

Rekomendowane odpowiedzi

każdy jedzie jak uważa. Ja aktualnie - powiedzmy od 2 lat trzymam się prędkości 95-98-100kmh. Przy wyprzedzaniu czasem 110-115kmh. Aktualny zestaw jestem przekonany, że stabilnie pojedzie w normalnych warunkach 130kmh - ale już mi się to mocno znudziło. Prędkość 80kmh na autostradzie  ? jeżeli zestaw może jechać stabilnie szybciej ? nie dla mnie, nie dam rady.

jechałem ostatnio z 10km po A1 - kolega został w kolejce na bramkach. Po godzinie  takiej jazdy zasnąłbym za kierownicą, nie na moje nerwy.

 

W dniu 16.06.2020 o 22:17, Lukasz88 napisał:

Tak z ciekawości przeczytałem ten temat i...

Za mną pierwsza dłuższa trasa w tym roku z trójmiasta do Radkowa na Agrocamp, swoją drogą po długim weekendzie totalne pustki 2 zestawy 3 kampery i parę namiotów.

 

Czyli minęliśmy się pewnie o dzień czy dwa, w niedziele rano było tam jeszcze ponad 100 sprzętów. Zawsze mnie zastanawiało jak można jechać na wczasy znad morza w Góry, no ale jakoś powoli po kilku wyjazdach w góry to ogarniam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 223
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

@maarec byłem w Radkowie po 18 więc możliwe że gdzieś na trasie się mieliśmy ?

Ja mam na najbliższą plażę 7km od domu więc wakacje to tylko w góry albo nad jeziora.

Też czułem się pewnie jadąc te 98 na tempomacie, nie raz zapomniałem że mam ogon. Przyczepa 1200dmc, auto 2330 więc fajnie to szło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.06.2020 o 22:17, Lukasz88 napisał:

Za mną pierwsza dłuższa trasa w tym roku z trójmiasta do Radkowa na Agrocamp, 

 

Hejka, ile czasu zajmuje taki przelot?

Ja planuję  w tym roku pierwszy raz z przyczepą jechać i nie wiem jak policzyć Opole - Kołobrzeg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, beniamin82 napisał:

Hejka, ile czasu zajmuje taki przelot?

Ja planuję  w tym roku pierwszy raz z przyczepą jechać i nie wiem jak policzyć Opole - Kołobrzeg. 

Hej to wszystko zależy od wielu czynników np. z kim lecisz w składzie czy są małe dzieci, jaka jest pogoda i przede wszystkim jakiej wielkości przyczepę będziesz ciągnąć. Do czasu dojazdu jaki ci pokazuje nawigacja dodaj co najmniej 2 godz. Ale to naprawdę wiele czynników na to wpływa. Moja prędkość przelotowa to jest do 100km/h, a jest czym ciągnąć.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, beniamin82 napisał:

Hejka, ile czasu zajmuje taki przelot?

Ja planuję  w tym roku pierwszy raz z przyczepą jechać i nie wiem jak policzyć Opole - Kołobrzeg. 

Wiesz co hm... samej jazdy ok 8h... ale że były przerwy na obiad, zabawa na placu zabaw, kawy to cały dzień nam zleciał. Ale za to prawie nie czułem że tyle przejechałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.06.2020 o 10:38, marshall28 napisał:

Zależy kto i gdzie jedzie i jakimi drogami, jakoś nie zdarza mi się żeby wszystkie Tiry mnie wyprzedzały.

Na autostradach i eskach wyprzedzą Cię wszystkie bo Żaden tir nie jedzie 80-90.

Ja kamperem mam przeważnie  105-115 wg gps na tempomacie na dobrych drogach ale czasami wyprzedzając tira lub kilka dodaję trochę gazu by to szybciej poszło i by nie jechać  lewym pasem nadmiernie długo. Jazdy z prędkością 80-90 nawet sobie nie wyobrażam

Edytowane przez Michał2016 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Michał2016 napisał:

Na autostradach i eskach wyprzedzą Cię wszystkie bo Żaden tir nie jedzie 80-90.

Ja kamperem mam przeważnie  105-115 wg gps na tempomacie na dobrych drogach ale czasami wyprzedzając tira lub kilka dodaję trochę gazu by to szybciej poszło i by nie jechać  lewym pasem nadmiernie długo. Jazdy z prędkością 80-90 nawet sobie nie wyobrażam

Dlaczego ? Co za różnica czy zajadę 15-20 minut wcześniej czy później?Jadę bezpiecznie i jeżeli komuś się spieszy to wyprzedza ..., Tiry jadą zazwyczaj 90km/h na tempomacie , w zasadzie rzadko się zdarza żeby Tir- y wyprzedzały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, marshall28 napisał:

Dlaczego ? Co za różnica czy zajadę 15-20 minut wcześniej czy później?Jadę bezpiecznie i jeżeli komuś się spieszy to wyprzedza ..., Tiry jadą zazwyczaj 90km/h na tempomacie , w zasadzie rzadko się zdarza żeby Tir- y wyprzedzały.

Ależ mnie to lotto:-) jak ktoś lubi jechać  między  tirami i czuje się  z tym komfortowo i bezpiecznie to wszystko jak najbardziej ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadąc ostatnio z Łodzi do Łeby zajeło mi to 5.5h, jazda trochę pod wiatr. Spalanie 11.9. Spowrotem jechałem 6.5h spalanie 8.9 (momentami deszcz lał tak że wycieraczki nie nadążyły). Sprawdzalem też ile tiry jadą, i w zależności jak im się spieszyło to od 84 do 89 wg gps. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam ze przepisowo to w obszarze zabudowanym do 50 km/ h a po innych drogach do 80 km/h i nie ma ze boli. Chcesz szybciej to leć samolotem, jak zasuwasz z przyczepa 90/105 km/h a stabilnie 130 km/h co to znaczy? Znaczy ze przyczepa pracuje i zużywa się szybciej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PolariS napisał:

Jadąc ostatnio z Łodzi do Łeby zajeło mi to 5.5h, jazda trochę pod wiatr. Spalanie 11.9. Spowrotem jechałem 6.5h spalanie 8.9 (momentami deszcz lał tak że wycieraczki nie nadążyły). Sprawdzalem też ile tiry jadą, i w zależności jak im się spieszyło to od 84 do 89 wg gps. 

Potwierdzam. Kierowca tira jadąc 89 jedzie na granicy "tacho" i raczej żaden kierowca stale tej prędkości nie przekracza.  To są pojedyńcze przypadki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.