Skocz do zawartości

Jaką prędkość przejazdową utrzymujecie z cepką?


Tsport

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, jacekzoo napisał:

U mnie tempomat hamuje tylko silnikiem, nawet w wersji aktywnego tempomatu nie przyhamowuje hamulcami tylko silnikiem. Jak jest duża górka to nie daje rady i trzeba mu pomóc nogą bo by za bardzo sie rozbujał

jeśli jest jak piszesz to nie jest to aktywny tempomat

Aktywny tempomat hamuje silnikiem, hamulcami, w razie potrzeby zatrzyma auto i sam ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 223
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A jesteście pewni ze aktywny tempomat hamuje silnikiem? U mnie w Skodzie ale z tego co wiem i całej grupie VW aktywny tempomat używa przede wszystkim tylnych hamulców. Zdarza się ze jak ktoś tylko lata po autostradach na tempomacie to częściej ma do wymiany klocki z tylu niż z przodu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, borek6 napisał:

A jesteście pewni ze aktywny tempomat hamuje silnikiem? U mnie w Skodzie ale z tego co wiem i całej grupie VW aktywny tempomat używa przede wszystkim tylnych hamulców. Zdarza się ze jak ktoś tylko lata po autostradach na tempomacie to częściej ma do wymiany klocki z tylu niż z przodu.

Hamuje tez silnikiem ale to widać dopiero np. na górskich zjazdach kiedy sobie niższe biegi wrzuca do danej prędkości, z przyczepą to wyraźnie widać, w zwykłej jeździe po płaskim nie za bardzo to widać i czuć, zresztą wtedy musi użyć hamulców aby zwolnić przed jakimś autem, bo hamowanie silnikiem nic by nie dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, danielpoz napisał:

Tempomat wyhamuje tak samo efektywnie jak byś to zrobiłł nożnym hamulcem. 

U mnie działa na tyle na ile pozwala hamowanie silnikiem ale efektywniejsze hamowanie (niższe biegi) tylko na trybie ręcznej zmiany biegów. 

Problem jest głównie wtedy jak jadę po krętej drodze z góry np 60km/h, widzę zakret i przełącznikiem zmniejszam prędkość na tempomacie (każdy klik zmniejsza o 2km/h) chcąc zejść np. do 50km/h to tempomat coś tam zwalnia ale trzyma np. bieg 4 a ręcznie zrzucam na 3 i wtedy efektywnie hamuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, filipert napisał:

U mnie działa na tyle na ile pozwala hamowanie silnikiem ale efektywniejsze hamowanie (niższe biegi) tylko na trybie ręcznej zmiany biegów. 

Problem jest głównie wtedy jak jadę po krętej drodze z góry np 60km/h, widzę zakret i przełącznikiem zmniejszam prędkość na tempomacie (każdy klik zmniejsza o 2km/h) chcąc zejść np. do 50km/h to tempomat coś tam zwalnia ale trzyma np. bieg 4 a ręcznie zrzucam na 3 i wtedy efektywnie hamuje. 

Aktywny tempomat? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

jeśli jest jak piszesz to nie jest to aktywny tempomat

Aktywny tempomat hamuje silnikiem, hamulcami, w razie potrzeby zatrzyma auto i sam ruszy.

No właśnie w tych złomach taki jest. Jak kupowałem mojego gruza to brałem co jest bo brałem z wyprzedaży rocznika, ale jak w pierwszej kolejności konfigurowałam do produkcji to gość mówił że w tych cytrynach aktywny to taka proteza bo reguluje tylko silnikiem. W końcu creative technologie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
W dniu 26.06.2020 o 10:00, jacekzoo napisał:

Przyczepy na tory!!!! :D 

Proszę bardzo.

https://www.autozug-sylt.de/

https://www.syltshuttle.de/syltshuttle-de/anreise/campingfahrzeuge

Hm, hm.......

https://www.syltshuttle.de/syltshuttle-de/anreise/campingfahrzeuge/camperkarte-2049466

Edytowane przez Krzysztof57
wpisu (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.