Skocz do zawartości

Jaką prędkość przejazdową utrzymujecie z cepką?


Tsport

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Zulos napisał:

I dodajmy, że tylko w Niemczech, bo niektórzy myślą, że jak już kupią cepkę z naklejką "100" to mogą śmigać tak wszędzie po wszystkich drogach:D

Jakieś 10 lat wstecz zatrzymała mnie policja Niemiecka, miałem na balcie 99km/h z lawetą która miała homologacją tempo 100, i kurna dali mi mandat, mówili że ich nie interesuje to że  przyczepa ma homologacje na 100km/h a przepis mówi wyrażnie że z przyczepą na autostradzie 80km/h. Czy zmienili przepisy u sąsiadów że jak się ma homologację to można tak jechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 223
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

19 minut temu, peja76 napisał:

Jakieś 10 lat wstecz zatrzymała mnie policja Niemiecka, miałem na balcie 99km/h z lawetą która miała homologacją tempo 100, i kurna dali mi mandat, mówili że ich nie interesuje to że  przyczepa ma homologacje na 100km/h a przepis mówi wyrażnie że z przyczepą na autostradzie 80km/h. Czy zmienili przepisy u sąsiadów że jak się ma homologację to można tak jechać.

A miałeś papier z TUV na tę konkretną przyczepę z tym konkretnym autem? Bo, z tego co wiem, to tylko tak się to liczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RadekNet napisał:

A miałeś papier z TUV na tę konkretną przyczepę z tym konkretnym autem? Bo, z tego co wiem, to tylko tak się to liczy. 

Oczywiście, tylko taka mnie interesowała z papierami na tępo 100, nakleja na tyle i do tego papier który pokazałem, nawet do ręki nie chcieli wziąć. Była to laweta Stemma

Auto na tamte czasy to było 2 letnie Opel Vivaro.

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjC0Nix05jqAhXP-KQKHccdBHgQFjAMegQIARAB&url=https%3A%2F%2Fwww.otomoto.pl%2Foferta%2Fstema-przyczepa-laweta-tuv-100-km-ID6AnPDR.html&usg=AOvVaw3dfpG_GWy7SGVnYGb4MRfr

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, peja76 napisał:

Czy zmienili przepisy u sąsiadów że jak się ma homologację to można tak jechać.

Nic się nie zmieniło ale należy pamiętać o masie własnej holownika. Sama naklejka 100km/h to nie wszystko TUV też nie wystarczy. Opony nie starsze jak 6 lat, prędkość dla opon 120km/h oraz najważniejsze masa własna holownika w porównaniu do masy całkowitej przyczepy wg. tabelki poniżej:

https://www.gtue.de/sixcms/media.php/771/gtue-informativ-tempo-100-fuer-anhaenger.pdf

Jestem pewny, że w homologacji przyczepy dopuszczonej do 100 km/h jest podana wymagana masa własna holownika.

Edytowane przez Helmut (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.facebook.com/KRPZZA/?__tn__=K-R-R&eid=ARAH0VDK-H6Bux5hcKDxVH0hFSh_PpeU60pz5pdtCEJe7mNEQW3Z8Qf7DncKj-XDXjdvgUjcBdyqlPmL&fref=tag

nie wiem czy link Wam się otworzy, stąd daję screen - kto chce to sobie znajdzie.

Przyczepa odpięła się od auta i uderzyła czołowo w Busa - zginął kierowca, mam wrażenie, że Polak.

przy okazji zobaczcie jaki tam kiepski stelaż w ścianie weinsberga

obraz.png.b7a71d673bc805dc9237e53a037a30a6.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maarec napisał:

https://www.facebook.com/KRPZZA/?__tn__=K-R-R&eid=ARAH0VDK-H6Bux5hcKDxVH0hFSh_PpeU60pz5pdtCEJe7mNEQW3Z8Qf7DncKj-XDXjdvgUjcBdyqlPmL&fref=tag

nie wiem czy link Wam się otworzy, stąd daję screen - kto chce to sobie znajdzie.

Przyczepa odpięła się od auta i uderzyła czołowo w Busa - zginął kierowca, mam wrażenie, że Polak.

przy okazji zobaczcie jaki tam kiepski stelaż w ścianie weinsberga

No wygląda na błąd kierowcy - niewłaściwe zapięcie cepki. Cepka prawie nowa, więc zaczep powinien być sprawny.

A na jakiej podstawie masz wrażenie, że to Polak?

A stelaż - jak to stelaż. Podejrzewam, że tu właśnie zobaczylibyśmy różnicę w porównaniu do rozprutego identycznego Knausa. A podobny będzie zapewne w Caravelairach/Sterckemanach i innych temu podobnych. Co lekkie i tanie to musi tak wyglądać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Irek S napisał:

bardzo ciekawe podsumowanie, generalnie byłby raczej za taką interpretacją niż przeciw. Tylko, że to zwykły portal internetowy, gość przecież nie uchroni nas od mandatu, nawet jak to się wydrukuje i oprawi w ramkę. Trzeba by pismo z pieczątkami min ITD.

 

5 minut temu, Zulos napisał:

No wygląda na błąd kierowcy - niewłaściwe zapięcie cepki. Cepka prawie nowa, więc zaczep powinien być sprawny.

A na jakiej podstawie masz wrażenie, że to Polak?

A stelaż - jak to stelaż. Podejrzewam, że tu właśnie zobaczylibyśmy różnicę w porównaniu do rozprutego identycznego Knausa. A podobny będzie zapewne w Caravelairach/Sterckemanach i innych temu podobnych. Co lekkie i tanie to musi tak wyglądać...

tak wygląda - na błąd w zapięciu, może dojechał do pierwszej dziury w drodze.

Oceniam na podstawie naklejek na przedniej szybie na zbliżeniu, ale mogę się mylić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Irek S napisał:

Tego nam trzeba było.

Przy każdej kontroli jaką miałem w ostatnim roku pytałem o ten przelicznik (a jadąc z lawetą lubią skontrolować) i każdy Policjant mówił że on go nie interesuje, tylko to co w dowodzie, ale nie umiał mi wytłumaczyć o co chodzi z tym współczynnikiem.

Wszystko się wyjaśniło.

Wielki dzięki @Irek S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic, dziennikarz pisze bzdury twierdzac, że rozporządzenie o warunkach technicznych nie dotyczy kierowców. Kogo to rozporządzenie nie dotyczy, jakich pojazdów jest napisane w art 1 rozporządzenia. Nie ma tam ani słowa aby rozporządzenia nie stosowało się do pojazdu z przyczepą. Poza tym, wg logiki tego dziennikarza to nie trzeba mieć w aucie gaśnicy i trójkąta bo przecież to też wymóg tego rozporządzenia... Więc jak to? Mamy sobie wybierać jakie przepisy nas obowiązują a jakie nie? Ten dziennikarz zapomniał też o najważniejszym. Mianowicie rozporządzenie wydane jest z mocy ustawy prawo o ruchu drogowym i jest rozszerzeniem i uzupełnieniem tej właśnie ustawy. Czyli dotyczy każdego pojazdu poruszającego się po drodze i każdy kierowca ma obowiązek poruszać się pojazdem spełniającym wymogi z tego rozporządzenia - nie możemy poruszać się bez gaśnicy, nie możemy poruszać się bez trójkąta, nie możemy poruszać się bez jednego koła i hamulców - a to wszystko przecież reguluje to rozporządzenie, które wg dziennikarza nie dotyczy kierowców a jedynie organ dopuszczający pojazd do ruchu. Czyli jak już organ dopuscić pojazd do ruchu to można z nim zrobić co się nam podoba i używać niezgodnie z przepisami. Absurd do kwadratum

 

 

tak wygląda - na błąd w zapięciu, może dojechał do pierwszej dziury w drodze. Oceniam na podstawie naklejek na przedniej szybie na zbliżeniu, ale mogę się mylić.

 

 

Już wklejalem odpowiedz na zapytanie gościa z FB. ITD umyło ręce odpowiadajac, że nie są władni aby odpisać. Policja odpowiedziała oficjalnie, że przelicznik obowiązuje
Osobiście sądzę ze nikt nie ma prawa podważać kompetencji urzędnika a tym samym podważać tego co wpisał w DW rej.

I nikt tego nie robi. Wpis w DR zazwyczaj jest prawidłowy. Tylko dotyczy przyczepy z HAMULCEM 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.