Skocz do zawartości

Jaką prędkość przejazdową utrzymujecie z cepką?


Tsport

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, maarec napisał:

https://www.facebook.com/KRPZZA/?__tn__=K-R-R&eid=ARAH0VDK-H6Bux5hcKDxVH0hFSh_PpeU60pz5pdtCEJe7mNEQW3Z8Qf7DncKj-XDXjdvgUjcBdyqlPmL&fref=tag

nie wiem czy link Wam się otworzy, stąd daję screen - kto chce to sobie znajdzie.

Przyczepa odpięła się od auta i uderzyła czołowo w Busa - zginął kierowca, mam wrażenie, że Polak.

przy okazji zobaczcie jaki tam kiepski stelaż w ścianie weinsberga

obraz.png.b7a71d673bc805dc9237e53a037a30a6.png

 

Wyraźnie napisano ,ze przyczepa wypiela się z czeskiego auta. Wystarczy uważnie przeczytać a nie tworzyć domysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 223
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

58 minut temu, Lucek26 napisał:

 

Wyraźnie napisano ,ze przyczepa wypiela się z czeskiego auta. Wystarczy uważnie przeczytać a nie tworzyć domysły.

No dobrze - wypięła się z czeskiego auta, ale uderzyła w busa i zabiła jego kierowcę, a już jakiej był narodowości to nie ma nic na ten temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jacek00 napisał:

Nic, dziennikarz pisze bzdury twierdzac, że rozporządzenie o warunkach technicznych nie dotyczy kierowców. Kogo to rozporządzenie nie dotyczy, jakich pojazdów jest napisane w art 1 rozporządzenia. Nie ma tam ani słowa aby rozporządzenia nie stosowało się do pojazdu z przyczepą. Poza tym, wg logiki tego dziennikarza to nie trzeba mieć w aucie gaśnicy i trójkąta bo przecież to też wymóg tego rozporządzenia... Więc jak to? Mamy sobie wybierać jakie przepisy nas obowiązują a jakie nie? Ten dziennikarz zapomniał też o najważniejszym. Mianowicie rozporządzenie wydane jest z mocy ustawy prawo o ruchu drogowym i jest rozszerzeniem i uzupełnieniem tej właśnie ustawy. Czyli dotyczy każdego pojazdu poruszającego się po drodze i każdy kierowca ma obowiązek poruszać się pojazdem spełniającym wymogi z tego rozporządzenia - nie możemy poruszać się bez gaśnicy, nie możemy poruszać się bez trójkąta, nie możemy poruszać się bez jednego koła i hamulców - a to wszystko przecież reguluje to rozporządzenie, które wg dziennikarza nie dotyczy kierowców a jedynie organ dopuszczający pojazd do ruchu. Czyli jak już organ dopuscić pojazd do ruchu to można z nim zrobić co się nam podoba i używać niezgodnie z przepisami. Absurd do kwadratum

 

 

 

Już wklejalem odpowiedz na zapytanie gościa z FB. ITD umyło ręce odpowiadajac, że nie są władni aby odpisać. Policja odpowiedziała oficjalnie, że przelicznik obowiązujeI nikt tego nie robi. Wpis w DR zazwyczaj jest prawidłowy. Tylko dotyczy przyczepy z HAMULCEM 

 

 

Jacku się nie denerwuj, ty nadal możesz używać tego przelicznika, nikt ci go nie zabierze.

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, peja76 napisał:

Jacku się nie denerwuj, ty nadal możesz używać tego przelicznika, nikt ci go nie zabierze.

Ale ja się nie denerwuję, obnażam tylko absurd toku myślenia dziennikarza. Przelicznik jest reliktem, co do tego mamy pełną zgodność, ale ten przepis jest i obowiązuje. Nic na to nie poradzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, peja76 napisał:

 Ten Jeep nie nadaje się do ciągnięcia przyczepy, nim samym się ciężko jedzie, to jest auto w teren. Buja nim jak w pontonie.

? takich rzeczy się dowiaduję.

 

Mi tam się super ciągało, i dużą i szybko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość od tej łódki czekał tylko na sygnał, że 1,33 nie obowiązuje :).

szkoda sprzętu, może się wyklepie. Też słyszałem, że te jeepy pływają po drodze. Gość miał problem z naciskiem na hak, prędkością i masą ładunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PolariS napisał:

Bardziej już to poprawne (czynnościowo) do przyczepy niż holowało. 

Chodziło mi o czas przeszły. Nie wiedziałem że Jacek już dżipa nie ma.

 

7 minut temu, kit napisał:

Czyli co? Teraz to juz nawet Jeep nie nadaje sie do holowania? :look:   

 

Dominik, to na tej górce od Jordanowa?

Gdzieś na A1, nie wiem dokładnie gdzie bo fotkę dostałem ?‍♂️. Ale patrz na gabaryt łodzi ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.