Skocz do zawartości

Holownik dylemat: Ford, Citroen, Renault ??? a może inny ???


Igor

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 619
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Sa tam jakieś inne filtry itp ale różnica w cenie niewielka, spalanie pewnie też minimalnie większe przy jakiejś mieszanej jeździe pewnie bliżej 8-10l

W 2.2 chyba nie występuje skrzynia z PS tylko Durashift jesli celujesz w automat

 

Ja się własnie tak zastanawiam czy nie zapodać chipa do s-maxa :P

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum Forda śledzę - czytałem to.

Wychodzi, że 2.2 pi ok. 1 litra więcej. Dwumasa jestdroższa o 1,5 kPLN i jakieś drobne części droższe.

Silnik jest polecany i nie jest bardziej awaryjny.

Wrażenia z jazdy podobno są super.

Część uźytkowników 2.0 gdyby miała kupować jeszcze raz wziełaby 2.2.

Powyższe dotyczy S-Maxa. O Galaxy nie znalazłem.

Tyle dowiedziałem się z forum Forda.

 

Pozostała mi do podjęcia decyzja S-Max czy Galaxy i 2.0 czy 2.2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w który rocznik celujesz lub jaki masz budżet?

 

Roczniki 2012-2014. Wiem duży rozrzut, ale takie biorę pod uwagę.

S-Max lub Galaxy, chyba ze wskazaniem na Galaxy ze względu na bagażnik - chociaż tak do końca to nie wiem. Wizualnie bardziej podoba mi się S-Max.

 

Wymagania:

  • Salon Polska
  • Bezwypadkowy
  • Wersja Titanium
  • Silnik 2.0 TDCI (najlepiej 140 PS)
  • Skrzynia manual
  • Przebieg do 125 000 - udokumentowany

Wyposażenie obowiązkowe:

  • Ford Convers
  • Tempomat
  • Przyciemniane szyby z tyłu
  • Rolety w tylnych oknach (błagalne życzenie moich dzieci)
  • Alufelgi (oglądałem Titanium na blachach)

Opcjonalnie i bardzo mile widziana nawigacja fabryczna i kamera cofania.

 

Coś z tego pewnie jest w standardzie w Titanium, ale tak do końca nie wiem co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie min 60-70tyś trzeba liczyć.

Też miałem taki dylemat czy brać S-maxa czy Galaxy,  mnie co prawda od zawsze podobał się S-max więc wybór miałem trochę prostszy, ogólnie auta nie różnią się od siebie zbyt wiele, Galaxy jest po prosu wyższy, czy to zaleta to nie wiem zależy do czego komu auto i czego oczekuje dla mnie wydawał się za duży.

W środku praktycznie to samo. Galaxy ma bardzo ładny tył ale z przodu to dosłownie lata 90 nawet nie posiada typowych DRL. S-max w polifcie już naprawdę ładnie wygląda a jeszcze ładniej w wersji "S"

Co do wersji Titanium to też bywały rożne, te salonowe Polskie to wiadomo jakie są zazwyczaj wykastrowane ze wszystkiego.

 

Jak masz jakiegoś pacjenta to wyposażenie sprawdzisz sobie na fordetis podając VIN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem po 2008 Galaxy ma w standardzie 7 foteli (dwa w podłodze bagażnika) a S-max ma lub nie ma jak ktoś nie dokupił. Galaxy jest wyższy ale i dłuższy chyba o 7 cm czy jakoś tak. Ja mam Galaxy. Polecam zatem Galaxy i wcale nie uważam by S-max był ładniejszy :nono:  :] . Nie wiem czy S-max ma na suficie na środku serię schowków przez całą długość auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.