Jump to content
jacekzoo

Budowa wiaty: dekarze i cieśle pomóżcie :)

Recommended Posts

jacekzoo

Obstawiam 6x15.jak wcześniej pisałem ze względu na elewacje samo wykonanie się opóźni, nie spieszy się :)

maarec

No to u mnie będzie to samo tylko bez nóg przy ścianie.

Marek mam dostęp do strychu, co masz w głowie?

Co do kotew chemicznych nie miałem zafanie dopóki wykonawca nie zamocowal na nich brame przesówną, dwa wózki po cztery kotwy każda i na nich 4,5m brama plus przeciwwaga, ani drgnie. A dużo cięższe niż cała ta wiata

Benior jaki masz przekrój krokwi zadaszenia?

Pomyslalem o podwieszeniu dodatkowym tej belki na ścianie za pomocą stalowych linek, pod elewacją - montując je na strychu do konstrukcji dachu lub stropu. Ewentualnie po skosie wzdłuż istniejących krokwi.

Edited by maarec (see edit history)

zanka

Jacek, a ile potrzebujesz  wysokości, coby na spokojnie wjechać  cepką?

jacekzoo

Cepa ma 265cm, jakbym zdjął antene tv której i tak nie potrzebuje to 255cm

Wodnik Szuwarek

Przy okazji tematu budowy wiaty

Wiata ma przynajmniej 20 lat - a przynajmniej tyle mieszkam w obecnym miejscu i odkąd pamiętam tam była.

Budowa prosta jak budowa cepa. Sądzę, że wytrzyma kolejne 20 lat spokojnie. Można by usprawnić parę detali...

post-3032-1488274939,61_thumb.jpgpost-3032-1488274946,04_thumb.jpgpost-3032-1488274950,96_thumb.jpgpost-3032-1488274955_thumb.jpgpost-3032-1488274958,38_thumb.jpgpost-3032-1488274962_thumb.jpg

Commander

I zrobiona bez spawarki.

Szacun!

Wodnik Szuwarek

Polak potrafi

maarec

I elegancka. Jacek kopiuj ;)

jacek00

Jacek, zastanów się czy wiata czy hydraulika w domu ;-)

ink_s

Cepa ma 265cm, jakbym zdjął antene tv której i tak nie potrzebuje to 255cm

Pamiętaj, że pod obciążeniem śniegiem każda konstrukcja trochę (lub trochę więcej ;) ) się ugnie. Całkiem "na styk" bym odradzał.

Powodzenia!

jacekzoo

Wg wyliczeń zanki mam 10cm zapasu. Jak ustale jaka grubość krokwi będzie odpowiednia to będę wiedział dokładnie czy jest na styk czy luz zostaje

zanka

Jacku Ja Ci liczyłam wg tego co podałeś czyli 120mm . Jak dla mnie ciut ubogo.  hehe No i u mnie w kompie jest wszystko  proste, a w naturze to różnie bywa. Sprawdzałeś jak bardzo w poziomie masz położoną kostkę?  I czy będziesz wjeżdżał pod wiatę w poziomie czy np podjeżdżasz pod górkę. Ja bym olała te 5cm luzu pod rynną. Pchaj maksymalnie w górę.   Ja mam tez parterówkę i od zera mamy trzy metry do  zabudowy krokwi. Wiatkę mamy- wprawdzie nie była liczona pod przyczepę, ale  moja Hobbinka  tam by w życiu nie wjechała:-)- ale spadek mamy większy . Także tego zapasu Panie Kolego to tam nie masz za dużo. A oprócz anteny, której się możesz pozbyć nie masz innych gadżetów?

jacekzoo

Te 5cm luzu pod rynne dałem żeby dojść z palnikiem żeby pape przygrzać, ale oczywiście mogę to zmniejszyć. Co do pozostałych rzeczy, krokwie zrobie 120x70 już po ocheblowaniu, z cieślą skonsultuje rozstaw. Kostka jest ze spadkiem na zewnątrz, ale niestety będzie cała przekładana, błąd wykonawczy i w wielu miejscach się zapada, także mogę jeszcze ją obniżyć o pare cm. Jak mam przyjęte te 120mm krokwi to wezme kogoś żeby mi potrzymał konstrukcę i pomierze co do cm ile wyjdzie. W tej cepie mam tylko antene, ale jaka będzie następna cepa to nie wiem. Ale jak już wiate zbuduję to napewno będę następnej szukał takiej żeby mi wlazła. Z tego co podpytywałem to nikt nie miał cepy wyższej jak 270cm

maarec

Te 5cm luzu pod rynne dałem żeby dojść z palnikiem żeby pape przygrzać, ale oczywiście mogę to zmniejszyć. Co do pozostałych rzeczy, krokwie zrobie 120x70 już po ocheblowaniu, z cieślą skonsultuje rozstaw. Kostka jest ze spadkiem na zewnątrz, ale niestety będzie cała przekładana, błąd wykonawczy i w wielu miejscach się zapada, także mogę jeszcze ją obniżyć o pare cm. Jak mam przyjęte te 120mm krokwi to wezme kogoś żeby mi potrzymał konstrukcę i pomierze co do cm ile wyjdzie. W tej cepie mam tylko antene, ale jaka będzie następna cepa to nie wiem. Ale jak już wiate zbuduję to napewno będę następnej szukał takiej żeby mi wlazła. Z tego co podpytywałem to nikt nie miał cepy wyższej jak 270cm

zgadza się, przyczepy przeważnie mają ok 2,5m + to co na dachu. Gorzej z kamperem, ale to już pewnie wiesz.

jacekzoo

Kampera nie przewiduje, nie moja bajka. Już mniej więcej wiem, teraz musze pomierzyć ,,w naturze,, jak wyjdzie