Skocz do zawartości

Budowa wiaty: dekarze i cieśle pomóżcie :)


jacekzoo

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, Cezarr napisał:

Jacek to jest wszystko do poprawki  :>

I tu się zgadzam :P 

 

ja widzę niedoróbki, ale jak miałbym dać 7k za samą robotę cieśli to wole sam. A że pierwszy raz takie coś robie to i tak nie jest źle. Przynajmniej wszystkie piony i poziomy są zachowane, estetyka odchodzi na drugi plan

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 465
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Z jakiegoś powodu nie dało rady, teraz już nie pamiętam, ale kołacze mi się że śruba wyszłaby przy dolnej krawędzi krokwi, rynna przeszkadzała. Poza tym średnio by to wyglądało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2019 o 10:32, jacekzoo napisał:

 

jest szansa czymś to wypełnić? Akryl i pomalować? Coś w rodzaju pianki? Czy lepiej zostawić jak jest?

Od 26:05 

Czyli zdejmujesz i szlifujesz :)

Czy miecz nie powinien mieć podcięcia?

5.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając życie to większość kątowników nie jest kątownikami, nie ma kątów.

Aby było to dobrze spasowane to raz drewno w miarę suche a dwa kątownik ciesielski. 

   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 25.01.2019 o 10:43, Tomii napisał:

Od 26:05 

Czyli zdejmujesz i szlifujesz :)

Czy miecz nie powinien mieć podcięcia?

5.jpg

 

Uznam to za komplement skoro uważasz że takie coś zrobię :D po tym jak mi wyszły zastrzały nie podejmuję się takich cudaków. Wiadomo że lepiej ale na śruby też daje rade a raczej nie będę potrafił zrobić takich profesjonalnych. 

 

Dzisiaj skończyłem następny etap, powoli zaczyna nabierać kształtów

B7E13137-FFAA-4C3B-93AF-0E778F644712.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie straszcie kolegi. Jest u siebie w domu i może nawet na jednej ramce przybijać krokwie. Gdyby już świadczył usługi i  miał zatrudnionego pracownika to tak BHP to podstawa.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Maras napisał:

Nie straszcie kolegi. Jest u siebie w domu i może nawet na jednej ramce przybijać krokwie. Gdyby już świadczył usługi i  miał zatrudnionego pracownika to tak BHP to podstawa.

 

 

O bhp nic nawet nie mów... cięcia szlifowałem papierem ściernym montowanym na flexa, gdzieś mi urwało kawałek tarczy i dostałem w oko, na szczęście w górną powieke. Centymetr niżej i ,,po oku,, a mam taką pipke jakbym w trąbe dostał, tylko nie pod a nad okiem. Od razu poleciałem po okulary ochronne.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, jacekzoo napisał:

O bhp nic nawet nie mów... cięcia szlifowałem papierem ściernym montowanym na flexa, gdzieś mi urwało kawałek tarczy i dostałem w oko, na szczęście w górną powieke. Centymetr niżej i ,,po oku,, a mam taką pipke jakbym w trąbe dostał, tylko nie pod a nad okiem. Od razu poleciałem po okulary ochronne.... 

No pięknie... Okularki to podstawa bez dwóch zdań. Wiem ,że to przychodzi z czasem .A po okularkach to do szylifowania   maseczka też  jest wskazana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, maarec napisał:

Jeszcze towar zniszczysz :) co tam obok leży.

czas Ci szybko leci, jeszcze z rok i będzie dach :)

na takim rusztowaniu malowałem ścianę na 8m od ziemi 

 

@maarec myślałem że napiszesz że karencja jeszcze nie minęła i nie opłaca się tracić oka :mlot::P

 

jutro zaczynam malować podbitkę, jest tego kilkadziesiąt m2 to trochę zejdzie

 

 

 

tak poza konkursem. może ktoś z tutaj zaglądających albo znajomy znajomego po stronie babci od stryjka sąsiadki :) kuma się w ogrzewaniu podczerwonym?

bo równolegle robię drugie, identyczne technologicznie zadaszenie na tarasie, chciałem zamontować promienniki podczerwieni jako ogrzewanie na zimowe grille, i nie znam nikogo kto by doradził. tzn jakie mocne, ile, jak ułożone, jakiej firmy itp trafiłem kilka firm przez wujka google ale wiadomo, każdy chwali swoje. rozrzut od 300 do 2,5k za szt. od chińczyka do markowego, pewnie też chińczyka. i tak trochę głupi jestem i nie wiem co zrobić

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.