Skocz do zawartości

Budowa wiaty: dekarze i cieśle pomóżcie :)


jacekzoo

Rekomendowane odpowiedzi

Nje poniał tego z kolorem cytrynowym... dlatego wolę wiatę, przyjeżdzam z wyjazdu wrekendowego i wstawiam pod dach i wsio, pokrowca nie będzie mi się chciało za każdym razem zakładać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 465
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nje poniał tego z kolorem cytrynowym... dlatego wolę wiatę, przyjeżdzam z wyjazdu wrekendowego i wstawiam pod dach i wsio, pokrowca nie będzie mi się chciało za każdym razem zakładać

Andrzejo19 jeździ C4,Jacek00 C4, Ty C4 ja też C4, Byry też cytryną...

nie próbuje przekonać cię do pokrowca, ale pod pokrowcem pepa stoi w zimie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pierwsza opcja była taka, tylko do tego muszę rozbierać dach i rynny, sam tego nie zrobie żeby to wyglądało, a za taką robote to by mnie skasował tyle że nową cepe bym kupił....

Czyli wyszł cała cytrynówka :) nawet jakby staneło na pokrowcu, to tsn sam dylemat mam na tarasie gdzie musi być zadaszenie. A jak na tarasie uda się JAKOŚ wymyślić to i do cepy podejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już lepsze od kręcenia krokwi do krokwi z boku, ale też troche za bardzo widoczne. Chociaż jak nic innego nie wynyśle to wykorzystam ten pomysł :) dzięki

 

zawsze możesz pomalować pod kolor przed montażem taki łącznik i będzie mało widoczny.  Krokwie masz fajnie wycięte, zdobione i ciężko będzie estetycznie tam coś zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można to pomalować tym samym co krokwie, to jest lakierobejca i w sumie dobrze trzyma się blachy. Poważny kandydat do rozwaźenia :)

 

moim zdaniem raczej nie można. Może na 2 -3 lata, ale za kilka lat więcej zacznie pewnie odchodzić płatami, ale to Twój wybór.  Metal malowałbym farbą dedykowaną do metalu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo będzie nieładnie :) raz że będzie widać ordynarne śruby a dwa że nie będzie w lini... jak nic nie wykombinuje to pewnie na tym stanie, ale wolałbym tego uniknąć

Jacek, a opcja dwóch krokwi ?

W środku ta co jest od domu , dwie po bokach ,które wpuszczasz na maxa pod podbitkę i łączysz to na kołki drewniane ( np. fi 28/30) 2 lub 3 i masz .

Frezarką frezujesz łuki takie jak masz w orginale i wsio .

 1-masz w lini , 2- masz estetycznie, 3- nie martwisz się gdy będzie Ci zalegał śnieg     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też może być, skonsultuje z cieślą ten mój pomysł z kontownikiem, jak nie wyda to zrobię na tym uchwycie i narzeźbie jakąś maskownice na te blachy

Jacek, a opcja dwóch krokwi ?

W środku ta co jest od domu , dwie po bokach ,które wpuszczasz na maxa pod podbitkę i łączysz to na kołki drewniane ( np. fi 28/30) 2 lub 3 i masz .

Frezarką frezujesz łuki takie jak masz w orginale i wsio .

1-masz w lini , 2- masz estetycznie, 3- nie martwisz się gdy będzie Ci zalegał śnieg

Jutro rozrysuje czy myślimy o tym samym, jak tak ti też jest jakieś wyjście. A jaki przekrój proponowałbyś tych podwójnych krokwi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.