Skocz do zawartości

Szukam vana lub osobowego busa


terenowiec

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 10.04.2019 o 13:50, jacek00 napisał:

Napęd 4x4 trafi też do Rifterów

Na tę chwilę niestety te fajne wersje można zamawiać tylko u dilerów we Francji, nie ma możliwości zamówienia w polskim salonie..  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat
  • Tomii odpiął/ęła ten temat

Pochwalę się nowym nabytkiem...w ciągu miesiąca udało mi się sprzedać swojego S-maxa 2012, 163kM w automacie (bardzo fajnie i przyjemnie się tym jeździło ) i udało mi się kupić z wyprzedaży rocznika 2018 Citroena Spacetourer XL, 2.0 HDI , 150kM, 8 osób , na haku 2300 (przy masie własnej 1670 ). Po 3 dniach przejechane 580km , na razie wrażenia bardzo pozytywne . Wcześniej miałem na testach na weekend Toyotę  Proace (zawsze gustowałem w japończykach) , lecz kwota ok 30tys zł za samą atrapę , zdecydowała o wyborze cytryny. ?

Rozważałem też zakup Vito-Viano , lecz w kwocie wokół której mogłem sobie pozwolić na zakup były dostępne z silnikiem 1.6 co w busie  uważam za nieporozumienie .?

20190412_120502.jpg

20190412_120511.jpg

20190412_120529.jpg

Edytowane przez Iven (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iven gratulacje z zakupu, jescze tylko hak!!!

Piszesz że rozważaleś Vito 1,6  zgodzę się z Tobą że silnik za mały (to samo w trafic,vivaro) po zapieciu przyczepy i z załadowaną paką masa wyjdzie pewnie około 4 t , nie wiem co na to producent silnika. 

Dla porównania jedziłem proace 2.0 120 km silnik dymanika rewelacja bardzo elastyczny, niestety przy moim wzroscie (190) nie miesiłem sie za ciasno ale to był blaszak z przegrodą, teraz mam vito 3,0 z automatem jest naprawde wygodny i jeszcze nie rdzewieje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki . Proaca miałem na weekend na testach zrobiłem nim około 500km (silnik ten sam , który mam obecnie ) , ale tak jak napisałem wyżej cena o około 30tys wyższa , praktycznie za samą atrapę ? , dlatego zdecydowałem się na cytrynę (ten przód nie jest taki zły moim zdaniem-kwestia gustu). Tendencja w busach jest właśnie taka ,żeby montować silniki o mniejszej pojemności turbodoładowane ( mniejsza waga , mniejsze zużycie paliwa , mniej CO2 w atmosferze .....? ), Wszystko fajnie gdy jedziemy solo lub na lekko , problemy się zaczynają gdy dołożymy bagażu i doczepimy coś na hak ...dlatego 2.0hdi 150kM wg mnie da radę , przy bardzo fajnym apetycie na paliwo ?. Na razie ok 7l , to bardzo przyjemny wynik . Powoli przygotowuję auto do wyjazdu do Chorwacji , muszę dokupić dojazdówkę , bo zestaw naprawczy to "psu na budę " , pokrowiec w ochronie przed żywicą i inne  ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Iven napisał:

zaczynają gdy dołożymy bagażu i doczepimy coś na hak ...dlatego 2.0hdi 150kM wg mnie da radę , przy bardzo fajnym apetycie na paliwo ?.

Ale u Toyoty jest inny silnik. Wg mnie ten 2.0 D-4D nie ma w ogóle porównania do 2.0 HDi od PSA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, jacek00 napisał:

Ale u Toyoty jest inny silnik. Wg mnie ten 2.0 D-4D nie ma w ogóle porównania do 2.0 HDi od PSA. 

myślisz, że to inny silnik  w praktycznie tym samym aucie ? bawili się w takie jaja ? może i ja powinienem przejechać się citroenem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, jacek00 napisał:

Ale u Toyoty jest inny silnik. Wg mnie ten 2.0 D-4D nie ma w ogóle porównania do 2.0 HDi od PSA. 

Ale jak D-4D? Przeciez ich juz nie produkują, została jedynie nazwa której Toyota używa, a i od kilku lat D-4D np. w Avensisie czy RAV4 do 2018 to jest silnik BMW. W busach to HDI.

Edytowane przez golob (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, golob napisał:

Ale jak D-4D? Przeciez ich juz nie produkują, została jedynie nazwa której Toyota używa, a i od kilku lat D-4D np. w Avensisie czy RAV4 do 2018 to jest silnik BMW. W busach to HDI.

Nie ma 2.0 HDi 120 konnego

22 minuty temu, maarec napisał:

myślisz, że to inny silnik  w praktycznie tym samym aucie ? bawili się w takie jaja ? może i ja powinienem przejechać się citroenem.

Marku nie wiem. Skoro to 2.0 o mocy 120 koni to nie jest to 2.0 HDi. 120 koni miała jednostka 1.6 HDi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, golob napisał:

Ale jak D-4D? Przeciez ich juz nie produkują, została jedynie nazwa której Toyota używa, a i od kilku lat D-4D np. w Avensisie czy RAV4 do 2018 to jest silnik BMW. W busach to HDI.

Dokładnie tak , biorąc na testy na weekend w marcu Toyotę Proace , miałem w niej 2.0hdi 150kM -silnik PSA. Są też wersje 120kM i te również są produkcji PSA (okrojone pewnie elektroniką lub mniej wydajną turbiną ). Obecnie na rynku według mnie 2.0hdi to jeden z najlepszych diesli pod względem małej awaryjności , osiągów i apetytu na paliwo.

Po paru dniach użytkowania mogę stwierdzić ,że Spacetourer to całkiem fajne autko . Trochę podatne na boczne podmuchy wiatru , krótka "jedynka"  i radio gubiące zasięg (może to wina anteny)...to rzeczy na które zwróciłem uwagę. Pozycja kierowcy jest bardzo wygodna , jedzie się jak w osobówce , bardzo dobre reflektory ....pomimo kilku schowków , nadal brakuje mi miejsca na drobiazgi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Iven napisał:

Dokładnie tak , biorąc na testy na weekend w marcu Toyotę Proace , miałem w niej 2.0hdi 150kM -silnik PSA. Są też wersje 120kM i te również są produkcji PSA (okrojone pewnie elektroniką lub mniej wydajną turbiną ). Obecnie na rynku według mnie 2.0hdi to jeden z najlepszych diesli pod względem małej awaryjności , osiągów i apetytu na paliwo.

 

Fakt widzę, że w blaszaku jest faktycznie jakaś wersja 2.0 HDi o mocy 120 koni. Pierwsze o niej słyszę przyznaję się bez bicia :)

 W "cywilnych" wersjach aut taki silnik w ogóle nie jest dostępny. Tam oferowane są jednostki 150 i 180 konne. A to naprawdę jest przepaść i zupełnie inna przyjemność z jazdy.

Dlatego myślałem, że to jest ta konstrukcja Toyoty. Kiedyś miałem okazję jeździć 2.0 D4-D w Toyocie Verso. To był muł dopiero, nawet w porównaniu do 1.6 HDi, którego miałem w C4 Picasso.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisze Iven, to jakies okrojone softowo wersje 2.0 HDI. VAG też tak robi że przykładowo w Transporterze ma 2.0 TDI o mocach 102/114KM gdzie takich wersji nie ma w osobówkach.

D-4D produkowano prawie u mnie "za płotem", a jeszcze bardziej u @jacekzoo. Teraz produkują tam benzyny do hybryd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trakcie podchodów i wgryzania się w temat nowego auta , rozmawiałem z handlowcem z Toyoty i on wyraznie powiedział ,że wszystkie trojaczki (Proace , Spacetourer i Expert )są produkowane w jednej fabryce na północy Francji . Wszystkie silniki montowane w trojaczkach od 1.6-2.0 są produkcji PSA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śmigałem dieslem 2.0 180KM, automat w toyocie i nie miałem zarzutów. Podmuchy boczne to także słaba strona klasy V, która ma system zapobiegający takim akcją :) a kosztuje prawie drugie tyle.

ciekawi mnie w temacie busów jak będzie jeździł transit 1.0 hybryda chyba plug-in. Oczywiście nie do holowania.

w  moim przypadku (dużo pisałem w tym temacie) holownik w zasadzie wybrany, będzie bardzo trudno o zakup a inwestycje w działalność lekko go opóźnią. Liczę jeszcze na fajną cenę (marzenia) Forda explorera 3.0 Hybryda... ale raczej nie dotrwam i zdecyduje się na Durango :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0 hdi 180kM występuje tylko w połączeniu ze skrzynią automatyczną ,a to już jest +50tysi ??. W S-maxie , którego sprzedałem 2 tyg temu miałem automat PS i bardzo chętnie jezdziłbym automatem dalej , aleee....aż 50 tysi .....wolę rozejrzeć się za budką .....?.

No to teraz podpowiedzcie jaką budkę (dmc ?) mogę pociągnąć moim nowym nabytkiem na haku 2300kg , MW 1670kg ...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.