Skocz do zawartości

Pompa ciepła jako ogrzewanie domu


COLLINS18

Rekomendowane odpowiedzi

U nas wyszło w rodzinie 2+2 za poprzedni rok 1933 kWh. Mieszkanie 60m kw., pralka włączana z 4 razy w tygodniu jak nie więcej, zmywarka praktycznie codziennie, gotowanie na gazie ale piekarnik elektryczny, wodę na herbatę gotujemy w czajniku elektrycznym (niektórzy nawet tak oszczędzają teraz gotując wodę na gazie), telewizor włączony codziennie około 15 i wyłączony około 23, do tego 3 laptopy, 2 tablety, 3 telefony itp. Także da się wyrobić w tych 2000 kWh, nie oszczędzając zbytnio. Dodatkowo ponad rok bez przyczepy to też w mieszkaniu trochę jesteśmy i prąd zużywamy.

Ja czytam i oczom nie wierzę. Da się wyrobić. Ja się mieszczę. Dobrze, że będzie kryzys.

 

Ludzie otwórzcie oczy. Wrzucają nam ogromną ukrytą podwyżkę! I co mam się cieszyć jak się w limicie zmieszczę? Przecież zaraz będzie to samo z wodą, paliwem, śmieciami, zakupami. Czegoś to Wam nie przypomina? Przecież już to przerabialismy...

 

Nie oszukujmy się. Robią nam lockdown 2.0. Zaraz kolejne nauczanie zdalne. Za granicą pierdl za temperatury w domach powyżej 19 stopni....

 

To naprawdę jest dla Was normalne co się dzieje?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 223
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

6 godzin temu, jacekzoo napisał:

Szczerze też jestem za tym ??

 

tylko dziwi mnie trochę to zużycie, np u @maarec u mnie za 12 miesięcy wyszło 4800kw, czyli równo 400kw miesięcznie. W domu dwie klimy, płyta indukcyjna, całe lato 2x w tygodniu hydrofor 2,5kw, pralka, suszarka do ubrań, zmywarka. Skład 2+2 

 

nawet pompą ciepła do basenu nie nahuśta drugie tyle ?? 

Tak jak rozmawialiśmy na tel... pompa ciepła od maja 24h razy 1,5KW robi swoje. Ponad 3000kwh.

 

2 godziny temu, Przemysław napisał:

U nas wyszło w rodzinie 2+2 za poprzedni rok 1933 kWh. Mieszkanie 60m kw., pralka włączana z 4 razy w tygodniu jak nie więcej, zmywarka praktycznie codziennie, gotowanie na gazie ale piekarnik elektryczny, wodę na herbatę gotujemy w czajniku elektrycznym (niektórzy nawet tak oszczędzają teraz gotując wodę na gazie), telewizor włączony codziennie około 15 i wyłączony około 23, do tego 3 laptopy, 2 tablety, 3 telefony itp. Także da się wyrobić w tych 2000 kWh, nie oszczędzając zbytnio. Dodatkowo ponad rok bez przyczepy to też w mieszkaniu trochę jesteśmy i prąd zużywamy.

Bardzo dobry wynik. U mnie nie osiągalny, mimo oświetlenia led. Mamy 3 taryfy i bardzo pilnujemy godzin. Także pranie, zmywarka, piekarnik idzie w godzinach taniego prądu. Masz rację z tym czajnikiem. Wyciągam gazowy.

49 minut temu, jacek00 napisał:

Ja czytam i oczom nie wierzę. Da się wyrobić. Ja się mieszczę. Dobrze, że będzie kryzys.

 

Ludzie otwórzcie oczy. Wrzucają nam ogromną ukrytą podwyżkę! I co mam się cieszyć jak się w limicie zmieszczę? Przecież zaraz będzie to samo z wodą, paliwem, śmieciami, zakupami. Czegoś to Wam nie przypomina? Przecież już to przerabialismy...

 

Nie oszukujmy się. Robią nam lockdown 2.0. Zaraz kolejne nauczanie zdalne. Za granicą pierdl za temperatury w domach powyżej 19 stopni....

 

To naprawdę jest dla Was normalne co się dzieje?

 

Jestem z Tobą,  prawie wszystko jest teraz sterowane. Spekulacja na całego. Myślą już o wyborach... benzyna tanieje dla wyborców,  drozeje wszystko inne. 

Dopóki nie będzie strajku generalnego, nic nie zrobimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, maarec napisał:

Bardzo dobry wynik. U mnie nie osiągalny, mimo oświetlenia led. Mamy 3 taryfy i bardzo pilnujemy godzin. Także pranie, zmywarka, piekarnik idzie w godzinach taniego prądu. Masz rację z tym czajnikiem. Wyciągam gazowy.

U nas jest jedna taryfa, nikt raczej nic nie oszczędza, żarówki led też są, jednak nie wszędzie.

15 minut temu, maarec napisał:

24h razy 1,5KW. Ponad 3000kwh

Dobrze policzyłeś? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie u mnie dom 180 m2, 20 lat, 12 c, ocieplenia, podłogówka po staremu (parametry  50/40) i pompa 9.5 kW, samo ogrzewanie 1241 zł za sezon. Uważam, że dobry wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Przemysław napisał:

U nas jest jedna taryfa, nikt raczej nic nie oszczędza, żarówki led też są, jednak nie wszędzie.

Dobrze policzyłeś? ;)

120dni po 24h razy 1,5kw to 4320 kWh...

12 minut temu, Commander napisał:

Czyli po wyborach które jak sądzę przegra partia rządząca prąd będzie po 50 gr, paliwo po 4.70 i gaz za 2 zł.

Nie mogę się już doczekać.... Szkoda że nie w przyszłym miesiącu.

 

Pytanie kto je wygra i czy będzie kontynuacja programów rozdawnictwa plus. Kilku naszych kolegów właśnie rusza kamperami do Hiszpanii,  tam dla emeryta taniej do wiosny przeżyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jacek00 napisał:

Ludzie otwórzcie oczy. Wrzucają nam ogromną ukrytą podwyżkę!

Nie rozumiem :niewiem:

Jaka podwyżka???

Mowa jest o zamrożeniu cen do limitu 2000kWh, potem ceny rynkowe. Dla mnie oznacza to, że za 2000kWh zapłacę 24gr a za nadwyżkę 29gr za kWh.

Tak to rozumiem, jest inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem :niewiem:
Jaka podwyżka???
Mowa jest o zamrożeniu cen do limitu 2000kWh, potem ceny rynkowe. Dla mnie oznacza to, że za 2000kWh zapłacę 24gr a za nadwyżkę 29gr za kWh.
Tak to rozumiem, jest inaczej?

Przez pół roku zapłacisz po 200 zł … w drugiej jak wyczerpiesz limit po 1000 zł miesięcznie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, filipert napisał:

Nie rozumiem :niewiem:

Jaka podwyżka???

Mowa jest o zamrożeniu cen do limitu 2000kWh, potem ceny rynkowe. Dla mnie oznacza to, że za 2000kWh zapłacę 24gr a za nadwyżkę 29gr za kWh.

Tak to rozumiem, jest inaczej?

Skąd masz te 24 grosze ? Przecież na rachunku zdecydowanie wyżej.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem, lecz to co jest obiecywane a to co w rzeczywistości będzie rozliczane to dwie różne rzeczy. Na ten moment nie ma ustawy ani rozporządzenia wykonawczego, więc wszyscy sobie mogą gdybać do woli co i jak będzie rozliczane.

 

Wracając do tematu: do wczoraj żałowałem że nie zaklepałem montera od pompy ciepła na montaż jesienią A.D. 2022 (u mnie PC miała być jako alternatywne źródło ogrzewania, bo od roku mam gazowy piec kondensacyjny w miejsce pieca palącego wszystko..... Od wczoraj cieszę się z tego, bo rząd jednym przepisem właśnie zaorał rynek pomp ciepła = spadek zamówień = koszt montażu pompy ciepła A.D.2023 będzie niższy. 

 

O energię do zasilania pompy akurat się nie martwię. Obecnie mam 9,9 kW na dachu. Będzie potrzebne więcej, to zamontuję.

 

BTW: dziś zbierano segregowane śmieci. Na ulicy o długości 800 metrów tylko w 2 czy 3 przypadkach były 3 worki plastików, gdzie indziej ich nie było w ogóle lub było raptem pól worka Jednym słowem: w 2022 roku smog powróci, bo sąsiedzi robią zapasy by mieć czy zagrzać sobie ciepłą wodę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, witus napisał:

Przez pół roku zapłacisz po 200 zł … w drugiej jak wyczerpiesz limit po 1000 zł miesięcznie.

Skąd masz te dane???

Podwyżka u mnie jest około 20%

7 godzin temu, maarec napisał:

Skąd masz te 24 grosze ? Przecież na rachunku zdecydowanie wyżej.. 

Na poprzedniej stronie wkleiłem cennik mojego dostawcy. Masz rację, że do tego dochodzą inne opłaty, ale pokazuję dane z których można jasno wyliczyć % podwyżki.

24gr to akurat mój przypadek, bo mieszczę się ze zużyciem dziennym w ilości produkcji dziennej, jak przekroczę, to mam prawie 54gr stawki za dzienną w taryfie G12.

W ubiegłym roku płaciłem po odjęciu produkcji za 9000kWh, jak mi z tego zrobią promocję na 2000kWh to tylko się cieszyć.

Cały czas nie rozumiem skąd macie informacje o tym, że wprowadzenie tej regulacji spowoduje taki drastyczny skok cen?

7 godzin temu, Orin napisał:

rząd jednym przepisem właśnie zaorał rynek pomp ciepła

Kolejna osoba pisze ten slogan.

O co chodzi???

Wyjasnijcie w końcu. Podajcie jakieś liczby z który to wynika.

Pompa ciepła opłaca się, bo oszczędza zużycie prądu o około 3-5 razy, im drożej, tym bardziej się opłaca ?

I żeby nie było, że bronię jakiejś formacji politycznej, po prostu zamierzam montować w najbliższym czasie pompę ciepła, aby oszczędzić, może jestem w błędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.