Skocz do zawartości

kamper czy przyczepa


emu52

Rekomendowane odpowiedzi

cichy, do tego wszystkiego co już zostało napisane jest jeszcze jedna możliwość co do trafności wyboru pomiędzy kamperem a przyczepą.

Jest mozliwość wypożyczenia w wypożyczalni kampera lub przyczepy.

I może to by było odpowiednie aby wypożyczyć i wtedy razem z żoną i dziećmi wiedzielibyście co Wam bardziej odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 194
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

cichy, ja dodam jeszcze jedną rzecz.

Generalnie pomijając kwestie finansowe to na kampera trzeba mieć po prostu więcej czasu wolnego. Szkoda jest jak auto od września do maja stoi nieużywane. Wypada raz na jakiś czas zabrać go na spacer. Przyczepę w zasadzie jak we wrześniu postawisz na "cegłach" i zabezpieczysz na zimę odpowiednio to możesz o niej "zapomnieć".

Kolejna sprawa jeśli miałbyś zamiar uprawiać karawaning zimowy to pamiętaj że w kamperach szoferka ma największe straty ciepła ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ten dylemat naprawdę taki ogromny to polecam Ci testy jednego i drugiego. Jednego roku weź przyczepę a drugiego campera. Wypożyczalnie nie są tanie, ale lepiej oddać i wiedzieć czego się chce niź żałoać zakupu

 

PS

na tzw zachodzie jest wiele miejsc dla camperów na jedną dobą (z obsługa toalety czy szarej wody) gdzie przyczepy nie są wpuszczane .............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że kamper byłby dla dzici na pewno lepszy. Zawsze można kości rozprostować, jakiś stolik, łóżko- to frajda dla dzieciaków, itp.

 

W zasadzie w trakcie podróży pasażerowie w kamperze siedzą na fotelach przypięci pasami, tak jak w aucie osobowym na tylnych fotelach. Czyli ten luz w podróży to może być porównywalny z tym w Espace.

 

W zasadzie wszystko już powiedziano przede mną. Ja może dodam, że podróżuję z przyczepą w ten sposób, że zmieniam noclegi codziennie lub co drugi dzień. Często nocuję przy stacjach benzynowych. Korzystam z camperparków ze strony zaprzyjaźnionego :bukiet: CamperTeamu. W tym roku trzy razy nocowałem w przystaniach jachtowych - dwa razy na Istrii i raz w ... Polańczyku. Czyli gadanie, że z przyczepą to tylko na campingu, nie jest prawdziwe.

 

I jeszcze słowo dotyczące prędkości podróżnej - na autostradach kamperem może trochę szybciej, ale niewiele. Na drogach niższej kategorii wszyscy jadą tak samo wolno.

 

Do zobaczenia na trasie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mając przyczepę , a nie mając styczności z kamperem nie bardzo mogę ci doradzać .

Ale to zrobię sugerując się zdaniami moich znajomych i nie tylko.

Śmiało kupuj przyczepę i ciesz się życiem.

Jak szczęśliwie dotrwasz do emerytury to kup kampera i być w trasie 10 miesięcy w roku. :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak!

Andrzej i Kamil b. ładnie opisali powyższy temat.

Ja dodam soś więcej.

Chociażby jako właściciel kampera.

Na poczatek powiem że nie zgodzę się z Kocurem, że

w kamperze ktoś siedzi, oczywiście oprócz kierowcy i pasażera

przypięty pasami. Osobiscie jescze nikogo tak podrżującego nie spotkałem,

Chociaż przepisy takie są.

Normalnie to rodzina przy stole siedzi i w karty gra.

Komu się nie podoba, to idzie na górę i śpi.

Spotkałem się nawet że jedna dziewczyna, w przejazdach, obiady gotowała.

Można póść do toalety, a nawet wziąśc prysznic.

Jednym słowem dla rodziny taki przejazd to BAJER.

A w samochodzie no cóż wiecie jak jest.

 

cdn.

 


Tak wygląda górne łóżko w kamperze. jak widac miejsca nie brakuje.Ja mam tam trzy okna.

post-109376-imported-bf645c2d-2ce4-49e7-a213-05aecc639cfa_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim odczuciu rozwiązanie adi, jest to coś pomiędzy przyczepą a kamperem.

Dlaczego?

Ano to taka przyczepa na kipie. Tyle że ogon się nie ciągnnie. W trakcie jazdy nie ma możliwości przechodzenia z części pojazdu do części mieszkalno-sypialnej co jeżeli o mnie chodzi jest najistotniejszę sprawą w kamperach. Jeden prowadzi a reszta mile spędza czas w prawie domowych warunkach grając naprzykład w karty.

 

Porównując przyczepy do kamperów to przewaga kampera nad przyczepą to właśnie ta swoboda przemieszczania się w kamperze w trakcie podróży. Rodzina może sobie wygodnie spać, bawić nawet jeść a jedna osoba prowadzi. I to chyba jedyna przewaga kampera nad przyczepą. No oczywiście pomijając sprawę manewrownia pojazdami.

 

Natomias przewaga przyczep na kamperami jak już wspomniano : przyczepka wypozimowa, ustawiona, podłączona do prądy wody itp. może zostać na miejscu a rodzinka na wypadzik na wycieczkę samochodzikiem. Kamperem cały majdan musisz sprzątnąć spakować, odłączyś itd.

 

A teraz zejdę z głównego tematu.

Tak sobie nieraz myślę: a jakby tak jakiegoś dostawczaka czy busika przerobić tak aby mógł spełniać rolę kampera i użytkową.

Coś takiego ze zmiennym tyłem.

Konstrukcja taka aby w zależności od potrzeby:

potrzebuje coś powozić zamontowana jest kipa.

Jadę na wakacje: montuje zestaw karawaningowy. Np. taka nakladkę z przerobionej troche przyczepy kempingowej.

rozwiązanie coś jak u adi, ale z połączeniem części kempingowej z wnętrzem pojazdu żeby się można swobodnie można było przemieszczać

Widział może kiedyś ktoś coś takiego czy tylko ja taki nawiedzon jestem? :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzina może sobie wygodnie spać, bawić nawet jeść a jedna osoba prowadzi. I to chyba jedyna przewaga kampera nad przyczepą.

 

Zdecydowanie nie jest to jedyna przewaga kampera nad przyczepą.

Zeby sie nie rozpisywać przytoczę mój przykład.

Bardzo chciałem kiedyś kupić przyczepę, ale 10 lat temu zostałem

właścicielem jachtu. I teraz co wybrać na wyjazd jacht, czy przyczepę??

 

Wiecie już co wybrałem! :bukiet:

post-109380-imported-06225e26-104a-4d7e-b68b-41fcf476cc38_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ato jest To odpowiedź na Twoje pytanie.

 

Hahahaha. Ale tak naprawdę nie ma co się śmiać.

 

To jest naprawdę b. ciekawa konstrukcja i jest tam

 

o wiele wiecej miejsca niz w tradycyjnym ,, kupnym " kamperze.

post-109388-imported-e37974e0-a231-45ad-85f3-0701fd425bf3_thumb.jpg

post-109388-imported-bb9b17ce-7a0d-4a02-96e1-a3e54110a637_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.