Skocz do zawartości

kamper czy przyczepa


emu52

Rekomendowane odpowiedzi

Po przeczytaniu tego forum oraz o kamperach zebrałem + i - kamperów, oto one:

Zalety kampera:

1) szybsza podróż

2) możliwość ciągnięcia przyczepy

3) niższe opłaty za prom i kamping

4) łatwiejsze dotarcie w dzicz (szczególnie w przypadku w przypadku 4x4)

5) wygodny sen dla pasażerów w czasie jazdy

6) możliwość jazdy w górach - przyczepy często mają zakazy

7) możliwość ucieczki w razie napadu podczas snu na dziko

8) można skorzystać z toalety w czasie jazdy

9) trudniej ukraść, ale chętniej kradną

10) możliwość przygotowywania posiłków w czasie jazdy

11) w chłodne dni kamper jest już i tak rozgrzany w czasie jazdy (chociażby od silnika), a przyczepkę trzeba po wejściu jeszcze nagrzewać (credit Eler 1)

12) lepsza amortyzacja - mniej trzęsie, przez co łatwiej zachować przewożony w środku sprzęt w porządku i w sprawności (credit Eler 1)

 

Zalety przyczepy:

1) słynne odepnij na polu i jedź po bułki

2) taniej kupisz, taniej eksploatujesz, mniej się boisz, że ukradną

3) wielkie i największe przyczepy mają oddzielne, zamykane sypialnie, w kamperach na podwoziu auta dostawczego (ale też w większości przyczep) to się nie zdarza

 

Jak widać obiektywnie wygrał kamper, choć wiadomo, że dla każdego użytkownika najważniejsza jest jego prywatna subiektywna klasyfikacja wad i zalet. Mam nadzieję, że to zestawienie będzie Wam w tworzeniu takiej klasyfikacji pomocne.

 

Zauważyłem, że wiele osób traktuje przyczepę jako etap przejściowy między namiotem a kamperem i nawet nie kryje się z tym, ze marzy o kamperze, ale na razie ich na niego nie stać. Są oczywiście zagorzali miłośnicy przyczep, w szczególności zaś forumowiczka Jule, pozdrawiam. Dziękuję też innym forumowiczom za pomoc przy dopisywaniu następnych wad i zalet obu pojazdów (stąd korekty). To już Wasze zestawienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 194
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A teraz weż i wypunktuj osiem wad kampera :

1, Opłata OC 300-500 zł.

2, Wymiana oleju , filtrów itp.

3, Cena i strata na amortyzacji ....

4, Itp , itd

5, W przeważającej części brak zimowego przedsionka tylko roletka

6, ............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz weż i wypunktuj osiem wad kampera :

1, Opłata OC 300-500 zł.

2, Wymiana oleju , filtrów itp.

3, Cena i strata na amortyzacji ....

to wszystko zawarłem w punkcie: "2) taniej kupisz, taniej eksploatujesz, mniej się boisz, że ukradną", natomiast za zwrócenie uwagi na przedsionek dzięki, choć ja osobiście myślę o zamontowaniu do swojej przyczepy właśnie kamperowskiej rolety ze względu na szybkość zwijania (dostałem niekompletny przesionek). Zatem co kto woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie zaleta przeczepy jest punkt 1

Zalety przyczepy:

1) słynne odepnij na polu i jedź po bułki

Wjezdzam na jakies dzikie miejsca ( lubie powędkowć) odpinam przeczepke i jade po zaopatrzenie np. :ok:

Kamper jest doskonały do zwiedzania , wiec zalety i wady kampera czy przyczepy , trzeba barc pod uwagę kto do czego chce wykorzystac i jaka forme wypoczynku , czy zwedzania preferuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja nie wiem czy kamper az tak dobry jest do zwiedzania :ok:

 

kurka czasem parkingi przy miejscach gdzie mozna cos zobaczyc sa tak zawalone ze nie wiem co to za przyjemnosc krecic sie wkoło i szukac miejsca na tak duze auto

 

przyczepe zostawiam na kempingu i smigam autem po okolicy zwiedzajac co sie da ...

 

zreszta to jest taki temat jak ;" co było pierwsze jajko czy kura???"

 

najwazniejsze zebysmy jezdzili tam gdzie chcemy i odpoczywali a czy kamperem czy z przyczepa to juz sprawa kazdego z nas ( jak mu tam wygodniej)

 

pozdrawiam wszystkich uzytkowników i kamperow i przyczep

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie ma przyczepę a chwali kampera ....

Tak przyznaję chętnie zakupiłbym kampera :piwko: Tak jak zadziwiająco dużo osób na tym forum. Ale na razie mnie na niego nie stać :ok: A swoją przyczepkę bardzo lubię i sobie ją chwalę, cenie te jej dwie zalety:

"1) słynne odepnij na polu i jedź po bułki

2) taniej kupisz, taniej eksploatujesz, mniej się boisz, że ukradną ",

 

gdybym miał nieograniczone zasoby finansowe zakupiłbym autobus kampingowy i ciągał za sobą Suzuki Vitarę na sztywnym holu (widziałem coś takiego w USA). Ale nie mam...Na forum o kamperach dowiedziałem się, że taki 20 letni kamperek wymaga doinwestowywania minimum 2 tys zł na rok, a tym czasem moja przyczepka kosztuje mnie jak na razie...50 zł rocznie za OC. Przeglądy robię tylko wtedy jak się gdzieś z nią wybieram, ale to też tylko ok. 50 zł za przegląd. Zatem ekonomiką przyczepa zdecydowanie wygrywa z kamperem, a to jak na razie jest dla mnie najważniejsze kryterium. Na koniec jeszcze dziwacznie wykręcę to ekonomiczne kryterium, cena rynkowa mojej przyczepki (jakieś 5-6 tys zł) nie powoduje u mnie palpitacji serca przy jej zostawianiu bez nadzoru na ulicach europejskich miast na czas zwiedzania (dodatkowo mam zabezpieczenia antykradzieżowe).

aha. Wir 57 napisał:"Wjezdzam na jakies dzikie miejsca ( lubie powędkowć) odpinam przeczepke i jade po zaopatrzenie np. :piwko:, ostatnio miałem tą nieprzyjemność, że dwa razy zakopałem się w górach po deszczu i to samą osobówką. Nie obeszło się bez pomocy traktora. Nie przyszłoby mi nawet do głowy, żeby pchać się w to samo miejsce z caravanem na haku, a miejsce było wyjątkowo urokliwe... Zatem niestety nie wydaje mi się, żeby przyczepa nadawała się do wjeżdżania w dzikie miejsca, jak już coś to lepiej kamper i to z napedem 4x4. Takie właśnie wehikuły podobają mi się najbardziej :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio miałem tą nieprzyjemność, że dwa razy zakopałem się w górach po deszczu i to samą osobówką. Nie obeszło się bez pomocy traktora

 

 

W Sandomierzu na zlocie niemal żaden kamper bez pomocy nie wyjechał z pola było takie błoto. Osobówki solo wyskakiwały, a niekyóte nawet z budą. Jednak kamper jest ciężki i łatwo się wbija. W zestawie masa rozbija się na 6 kół i te koła nieco wolniej wchodzą w ziemię. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przyznaję chętnie zakupiłbym kampera :piwko: Tak jak zadziwiająco dużo osób na tym forum.

 

??? :ok:

 

Miałem przez chwilę fascynację kamperem, ale pomyślałem, obejrzałem, przejechałem się

i - na pewno nie.

 

A już do zwiedzania miast to jakieś nieporozumienie.

 

Ale rzecz jasna szanuję wszystkich kamperowców, namiotowców i innych miłośników

spędzania czasu na łonie natury.

 

Pozdro, Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Stiless w swoich wypowiedziach piszesz ze, przeczepa jest czymś przejsciowym między namiotem, a kamperem i każdy chce do kampera, więc nie jest tak ( nie mam nic przeciwko kamperowiczom) , każdy wybiera co mu pasuje. Dla mnie przyczepka i stop i nawet jakby dopływ większej gotówki zakupiłbym np. lepszy holownik, lepszą przyczepke , więc nie każdy za cel ma zakup kampera.

A na dzikim polu zakopac się można i mieć trudności z wyjechaniem i solo autkie, kamperem , czy zestawem - coz taki urok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno przychodzi mi do głowy w tym porównaniu. Mianowicie kamper jest lepszym pojazdem na krótkie wypady i wypoczynek. Kto woli stacjonarnie przyczepa napewno jest lepsza. Wewnątrz jest zazwyczaj przestronniej (są i małe budki, ale te od 4m wg mojego odczucia są przestronniejsze od przeciętnego kampera na bazie fiata ducato) dzięki czemu wygodniej spędzi się czas. Kamperkiem szybciej się rozstawiamy. Coś za coś... kamper to drugie auto - trzeba sporo więcej kasy na jego utrzymanie. W moim przypadku jak jeżdżę niekiedy na 2 dni kamprek pozwoliłby oszczędzić nieco czasu. Ale jak już jadę na 3-5 to wygodniej chyba w budce. Po "przysłowiowe" bułki łatwiej podjechać jak daleko do sklepu :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szary11 uważam , że własnie kamper lepiej się nadaje na dłuższe wyjazdy jak przyczepką , lepiej sie prowadzi , szybciej miejsce na nocleg sie znajdzie . Nie raz widzi sie jak kamperem pod wieczor przyjezdzaja - przenocuja i rano juz kamperka nie ma na polu i dalej w Polsce czy w Europe kamperek zmierza.

Juz wczesniej wspomniałem to wszystko zależy jaką forme wypoczynku chcemy, czy zwiedzać , czy tez przyjechac na okreslone miejsce i na dłużej sie zatrzymać w tym drugim wypadku lepsza jest przyczepka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szary11 uważam , że własnie kamper lepiej się nadaje na dłuższe wyjazdy jak przyczepką

 

Chodziło mi o czasowe wyjazdy (2 dni nad pobliskie jeziorko), nie o odległość. Pewnie, że lepiej kamperem strzelić 1000km, niż z przyczepą :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.